Öneriler

Seyahat Yazarlarından Ramazan Bayramı Önerileri

Türkiye’nin en iyi seyahat yazarlarına Ramazan Bayramı önerini sorduk, onlar da bizimle paylaştılar. Bakalım bu önerilerden hangileri ilginizi çekecek.

Gökhan Erdoğan – Uzakrota

“Ramazan bayramı önerim; bayram bu yıl da sıcaklara denk gelmesinden dolayı Trabzon, Ordu ve Rize gibi daha serin yerlere kaçış yapabilirsiniz.”

Gizem Torun – Çay Çek

“Ramazan bayramı seyahat önerim; Karadeniz, çünkü temmuz sıcağında yaylalar iyi gelir.”

Ufuk Akkuş – Gezen Kelebek

“Ramazan bayramı seyahat önerim; kültür gezisi arayanlara, Deniz kum ve güneş te olsun diyorsanız Safranbolu gezisi ve Amasra‘da deniz ve akşamüstü canlı balık en büyük önerim.”

Fatih Özdemir – Giresun Blog

Ramazan Bayramı seyahat önerim; Karadeniz’in en doğal şehri Giresun, kültür ve doğanın birleşimini keşfetmek için kesfet.

Fatoş Pur – Mor Valiz / Sabah Seyahat

Ramazan bayramı için önerim; dünyada oksijeni en bol 9 yer arasında olan, turkuaz renkli denizi, yerel pazarındaki binbir lezzetiyle Datça olur.

Karadeniz

Karadeniz

Hüsnü Tavlaş – Kendin Gez

Ramazan Bayramında seyahat önerim yaz sıcağından kaçıp Torosların yüksek rakımlı yaylalarıdır.

Tuğçe Makarnacı – Bilinmeyen Rota

Ramazan bayramı için önerim; sessizliği ve sakinliği, denizin göz kamaştıran mavi tonu ve doğal gıdaları ile öne çıkan citta slow şehri Seferihisar.

Orkun ve Neslihan Özkaya – Gezgin Çift

Ramazan Bayramı seyahat önerim Selimiye’dir. Marmaris köylerini hala keşfetmediyseniz çok şey kaybetmişsiniz.

Fatma Olçucu – Hayat ve Seyahat

Ramazan Bayrami seyahat önerim; Ayvalık – Sarımsaklı, Ege’nin serin suları ve Ayvalık’in temiz havasıyla başlayan bir günü Şeytan Sofrası’nda güneşi batırarak sakin bir akşama bırakın.

Figen Karaaslan – Seyyahça

Ramazan bayramı seyahat önerilerim; Hazır yaz mevsimindeyken, benim önerim Ege havası almak ve Ege mutfağına doymak. Çeşme, Foça ya da Cunda güzel noktalar… Ben de bu bayramda bunu yapacağım ve kendimi Ege kıyılarına atacağım.

Cemre Nur Meleke – Gezgin Kadınlar

Ramazan bayramında seyahat önerim; Adrasan, İnsan yoğunluğundan uzaklaşıp, deniz, güneş, doğa, bolca huzura kim hayır der:)

Osman Kurt – Çok Gezen Adam

Ramazan bayramında seyahat önerim; yaylaları, ve tarihi yerleri ile Ordu da güzel bir alternatif olabilir. Üstelik de birçok turistik yer gibi bayramcı akınına uğramayacaktır.

Burcu Canbulat – Gezi Tozu

Ramazan bayramında seyahat önerim; gözleri yeşille, mideyi Karadeniz yemeklerine doyurmak için; yazın sıcağından uzak Ordu ve yaylalarına gidilebilir.

Orhan ve Burçak Tuna – Gezmek Güzel

Ramazan bayramı seyahat önerim; Artvin, gidin serinleyin, doğayla kucaklaşın, yürüyüş yapın, yorganla uyuyun, bulutlara yukarıdan bakın, tatilinizden tazelenmiş dönün, denize de girin, şelalenin altına da.

Zehra Simay Sedaroğlu – Super Nice Visit

Ramazan bayramı seyahat önerim; Trakya bağ rotası olacak. Türkiye’nin en iyi üzümlerinden en kaliteli şarapları içmek için mutlaka gidilesi bir rota.