Genel

Uludağ Zamanı Geldi

Uludağ  denilince ilk olarak aklımıza  eşsiz kar manzaraları ve kış sporları  kayak, snowboard  ve Uludağ’da  güzel bir otelde şömine karşısında yudumladığımız içecekler  geliyor,  peki hepsi bu kadar mı ?

Sizlere gözden kaçırdıklarınızı fark ettirmek ve bu seneki kış tatiliniz eğer Bursa Uludağ da ise bu yazımız ile küçük bir açı katarak yolculuğunuza renk katmak istedik.

İlk olarak Uludağ’a çıkarken  gözden kaçan bitkisel zenginlik yayılımında defnezeytinkatran ardıcıfındıkladenfundakızılçam bu kış tatil yapacağınız bu güzel yerde beyazlarla gizlenen güzellikler.  Bu gizli çeşitliliği mart ayında apaçık görebilirsiniz fakat kar altındaki gizlenmeleri ise yolculuğunuza eşsiz bir manzara katacaktır şüphesiz.  Ve o kadar çok tür var ki karaçam ormanlarda hepsi  birer hazine gibi.

Uludağ zirveye doğru yaklaştıkça sincap, yaban domuzu, tilki, tavşan, geyik gibi hayvanları görmeniz olası.

Kademeli yamaçları fotoğraf sevenler için çok fazla ilgi çekici olmakla beraber dağın doruk noktasından açık havada İstanbul ve Marmara denizini görmesinden dolayı manzara seyri muhteşemdir.  Bu küçük detaylar yolculuğunuzu daha anlamlı katacağını düşünüyoruz.

Çoğumuzun bildiği gibi Uludağ kış kayak sporları için bir merkez haline gelmiştir kar Ekim ve Nisan  ayları arasında her zaman kendisine bu zirvede yer bulmuştur. Eşsiz konfor ve farklılıkta Uludağ Otelleri sizleri bu yolculuğun sonunda sıcacık hizmeti ile karşılayıp harika bir kış tatili geçirmeniz için ellerinden geleni yapacağından emin olabilirsiniz.

Kış sporlarını bilmiyorsanız sizlere sadece 1 hafta sonu içerisinde öğretebilecek eğitmenler  hafta sonunuza farklılık katabilir , tatil için her yıl ziyaret edeceğiniz bir yer olabilme özelliğine sahip olan Uludağ  keşfetmekle bitmeyen maceraları ile sizleri bekliyor, hem ekonomik hemde Uludağ’ın göbeğinde olan uslan otel uludağ da konaklayabilirsiniz.

Unutmadan kar şu anda Uludağ’da oldukça güzel…