Türkiye

Türkiye’de Balayı için Gidilecek Yerler

Evet, yaz sezonu yani düğün sezonu geliyor, eh haliyle balayı sezonu da geliyor. Düğün hazırlığı yapan çiftlerin en stresli fakat aynı zamanda en heyecanlı dönemleri şu sıralar başladı. Ev alışverişleri, gelinlik provaları, düğün için mekan seçimi derken heyecan daha da katlanıyor.

Peki balayı için nereye gideceğinize karar verdiniz mi? Pasaport ve vize ile uğraşmadan, yanınıza alacağınız bir bavul ile gidebileceğiniz yerleri sizin için sıraladık. İşte balayı için Türkiye’de tercih edebileceğiniz balayı bölgeleri.

Marmaris

Görsel: Kemal Çebi

Görsel: Kemal Çebi | Marmaris

Her yıl yerli ve yabancı binlerce çifti ağırlayan Ege’nin bozulmamış nadir yerlerinden olan Marmaris, özellikle yaz sezonunda fazlasıyla kalabalık olsa da, balayı önerileri arayan çiftler bizce bir şans vermeli.

Marmaris denilince akla ilk gelen yerlerden olan Selimiye, Hisarönü, Bördübet, Turunç, Abdi Reis Koyu, Ayın Koyu, Kızkumu, Amos Koyu, Marmaris Boncuk Koyu gibi koyların çoğuna karayolu ile ulaşabileceğiniz gibi Marmaris merkezinden kalkan tekneler ile de ulaşmanız mümkün.

Bodrum

Görsel: Mandarin Oriental | Bodrum

Görsel: Mandarin Oriental | Bodrum

Türkiye’de balayı yerleri düşünüyorsanız en popüler destinasyon tabii ki Bodrum olacaktır. Homeros’dan Halikarnas Balıkçısı’na nice hikayeler barındıran Bodrum, bu yıl da balayı planı yapanlar arasında oldukça popüler. Bodrum, doğal güzellikleri, muhteşem koyları, eşsiz tarihi ve hareketli gece hayatı ile yurtdışından da birçok turisti kendine çekmekte.

Bodrum otelleri, Bodrum’u tercih eden çiftlere oda-kahvaltı, tam ve her şey dahil olmak üzere bütçelerine göre her türlü seçeneği sunmakta.

 

Antalya

Düden-Şelalesi-Antalya

Aslında bu yıl Antalya otellerinde balayı geçirmek diğer yıllara nazaran çok daha uygun. Rusya ile yaşadığımız kriz sonrası fiyat düşürmek zorunda kalan Antalya otelleri bütçenizi sarsmadan balayı tatili yapmanızı sağlayacak.

Onlar kilometre uzunluğundaki sahil şeridi, her türlü ihtiyacınızı karşılayacak şahane otelleri ve hareketli gece hayatı ile her yıl onlarca balayı çiftinin tercih etmesini sağlıyor.

Çeşme

Görsel: Uykusuz Anneler | Çeşme

Görsel: Uykusuz Anneler | Çeşme

Maldivlere gitmeden bembeyaz kumsallarda denizin tadını çıkarabileceğiniz binlerce aktivite sunan Çeşme, bu yıl da yeni evlilerin ilk tercihlerinden olacak. Bütçenize göre her türlü seçeneği bulabileceğiniz Çeşme’de ister eski bir Rum yapısı içerisinde hizmet veren butik bir otelde konaklayın isterseniz de 5 yıldızlı bir otelde her şey dahil.

Çeşme otelleri keyifli bir tatil için sizleri bekliyor.