Aktiviteler Türkiye

The Land Of Legends Legendary Jazz Festivali

Caz müziğini seven, bir de tatil planlarına caz programlarını dahil eden herkesin müziğe doyacağı The Land of Legends Legendary Jazz Festivali Antalya’nın turistik beldesi Belek’te gerçekleşecek. Birbirinden değerli müzisyenleri dinlerken kulağınızın pası silinecek, hazır mısınız? İki koca hafta sonu boyunca yapılacak etkinliklere katılarak harika bir tatil geçireceksiniz! Ve eminiz ki bundan sonra Ekim ayı The Land of Legends Legendary Jazz Festivali ile anılacak! Lafı çok uzatmayalım ve festivale dair tüm detayları sizlerle paylaşalım. İşte başlıyoruz!

The Land Of Legends Jazz Festivali Ne Zaman?

Belek’te bulunan Efsaneler Diyarı Land of Legends Theme Park’ta gerçekleşecek olan The Land of Legends Legendary Jazz Festivali müzikseverler ile 5 Ekim – 14 Ekim tarihleri arasında buluşacak. Ses tonuyla dinleyen herkesi iliklerine kadar etkileyen yurt dışındaki gururumuz Karsu’dan Della Miles’a, Ayhan Sicimoğlu & Latin All Stars’dan Mercan Dede’ye kadar aklınıza gelebilecek pek çok sanatçının katılacağı festival toplamda 6 günlük muhteşem bir programla katılımcılarını bekliyor! Pek çok sanatçı diyip geçmeyeceğiz tabi ki, müzik sektöründe kendini kanıtlamış ve 5 Ekim ile 14 Ekim tarihleri arasında dinleme fırsatı bulacağınız tüm sanatçıları ve konser programını yazının devamında anlatıyor olacağız.

Festival Etkinlikleri

Yaz bitmiş, sonbahar gelmiş ama Antalya her zaman olduğu gibi Ekim ayında da çok güzel! Bu güzelliğe yakışacak bir tatil yapma fırsatı gözünüzün hemen önünde. Caz müziğini seviyorsanız Land of Legends Jazz Festivali’nden daha iyisini bulamayacaksınız, bizden söylemesi! Bakalım festival programı nasılmış ve bu tarihler arası kimler Belek’te olacakmış?

5 Ekim 2018 Cuma: Land of Legends Jazz Festivali, 5 Ekim günü 19:00’da İbis Maria Arce Cuban Jazz ile programına başlayacak. Devamında 20:30’da Şenay Lambaoğlu ve sonrasında 22:45’te Mercan Dede Secret Tribe & Serkan Çağrı ile günlük festival programı devam edecek.

6 Ekim 2018 Cumartesi: 5 Ekim’deki muhteşem açılışa 6 Ekim tarihinde 19:00’de Tolga Bilgin Quinnet & Şallıel Bros eşlik edecek ve devamında sahne 20:30’da Jülide Özçelik’in olacak. Land of Legends Jazz Festivali’nin 6 Ekim programı ise 22:45’te Fatih Erkoç Jazz Project ile devam edecek.

7 Ekim 2018 Pazar: Festivalde ilk iki günü geride bıraktıktan sonra 7 Ekim’de saat 20:30’de Ferit Odman Quartet ile başlayıp 22:45’te Defne Samyeli ile son bulacak.

12 Ekim 2018 Cuma: Geldik Land of Legends Jazz Festivali’nde son üç güne! 12 Ekim’de saat 20:30’da Flapper Swing başlangıcı, muhteşem sesiyle Karsu ise bitişi yapacak.

13 Ekim 2018 Cumartesi: Son iki! 19:00’da Sibel Köse Quintet ile başlayan 13 Ekim programı 20:30’da İlhan Erşahin’s İstanbul Sessions ile devam edecek. Günün sonunda sahne 22:45’te başlayacak Burhan Öçal’s Jazz World’ün olacak.

14 Ekim 2018 Pazar: Ve bu harika festival programının son gününe geldik! İsminden sıklıkla söz ettiren Della Miles 20:30’da Belek’i sesiyle inletecek, Ayhan Sicimoğlu & Latin All Stars tüm enerjisiyle 22:45’te tüm dinleyicileri Latin rüzgarıyla kasıp kavurarak finali yapacak.

The Land of Legends Legendary Jazz Festivali ile ilgili tüm detaylara şu linkten ulaşabilirsiniz.

Festivalde Yer Alacak Sanatçılarla İlgili Detaylar

İbis Maria Arce Cuban Jazz: Kübalı solist İbis Maria Guarnaluse Arce’nin muhteşem sesinin 2012 yılında Ankara’da kurulmuş Hermanos grubunun jazz tınılarıyla harmanlandığı, birbirinden enerjik Latin dans şarkılarını dinleyeceksiniz. Salsa, Cha Cha, Bachata ve çok daha fazlası 5 Ekim’de saatler 19:00’u gösterdiğinde sizi bekliyor olacak.

Şenay Lambaoğlu: 2012 yılında yayınladığı ilk solo albümü “İçimde Aşk Var”dan sonra “Zarf Tümleci”, “Başka Türlü Bir Şey” ve “Rüyalarıma Gir” albümlerini çıkararak caz severlerle buluşan Şenay Lambaoğlu Fransız trompetçi Mederic Collignon ile beraber 20. Uluslararası İstanbul Caz Festivali’nde yer aldı.

Mercan Dede Secret Tribe & Serkan Çağrı: Besteci, yapımcı, Türk neyzen ve DJ olarak sanat hayatına devam eden Mercan Dede, klarnet ustası Serkan Çağrı ile eşsiz bir performans sunuyor. Türk müziğini dünyada başarıyla temsil eden Serkan Çağrı ile Doğu – Batı’yı, eski – yeni’yi birleştiren Mercan Dede’yi 5 Ekim’de 22:45’te dinlemek için konser alanında yerinizi alın!

Tolga Bilgin Quintet & Şallıel Bros: 6 Ekim’de 19:00 dedik mi sahneye funk ve caz müziğinin klasik eserleri çıkacak. Ama farklı bir tarzla ve yorumla! Trompet sanatçısı Tolga Bilgin, vibrafonda Alp Özdayı, klavyede Can Yapıcıoğlu, bassta Murat Ejder, alto saksafonda Batu Şallıel, tenor saksafonda Anıl Şallıel ve Davul’da Bora Peynirci sizlerle olacak!

Jülide Özçelik: Evrensel standartlarda Türkçe albüm düşüncesiyle yola çıkan, hem ülkemizde hem de yurt dışında solo konserler veren Jülide Özçelik ülkemizdeki pek çok Devlet Senfoni Orkestraları’nda “senfonik şarkılar” konserleri vermeye devam ediyor.

Fatih Erkoç Jazz Project: Pop şarkıları dilde kalsa da caz alanında da bir o kadar başarılı olan Fatih Erkoç müziğe ud sanatçısı babasıyla başladı. Babasının hediyesi kemanla da müzik hayatına giriş yapan Erkoç’u 6 Ekim günü saat 22:45’te sahnede izleyeceksiniz.

Ferit Odman Quartet: Hard-bop’a var mısınız? Nommo ve Autumn in New York albümlerinden quartet aranjmanları ile Downbeat dergisinden dört yıldız almış Ferit Odman’ı davulda, trompette Tolga Bilgin’i, piyanoda Ercüment Orkut’u ve kontrbassta Kağan Yıldız’ı izlemek için 7 Ekim’i bekleyin!

Defne Samyeli: Onu hepimiz tanıyoruz. Haber sunucusu, program sunucusu, oyuncu, köşe yazarı ve şarkıcı. Ana haber sunucusu olarak uluslararası pek çok ödülle mesleğini taçlandıran Samyeli 1994 yılında “Tek Başına” albümünü çıkardı. Sonraki yıllarda sanat hayatına atılarak aldığı müzikal tiyatro ve şan eğitimini oyunculukla bir üst seviyeye çıkardı. Güzelliğiyle hayran olduğumuz Defne Samyeli günümüzde özel mekanlarda ve organizasyonlarda sahne alıyor.

Flapper Swing: Biri akustik caz manouche mi dedi? Quintet formunda sahne alan Flapper Swing solo gitar, ritm gitar, soprano saksafon, kontrabas ve vokalden oluşuyor. 1920 ve 30’lara gitmeye hazırlıklı olmalısınız, çünkü olağandışı performansıyla Flapper Swing size o dönemleri yaşatmaya ant içmiş durumda!

Karsu: Gencecik yaşındaki olgun tavırlarıyla Karsu, ülkemizde ve dünya çapında büyük bir hayran kitleye sahip olan bir sanatçı. Güçlü ve derin sesiyle blues desen var, reggae desen var, caz zaten var, bir de soul eklendi mi Karsu’yu izlemek hem görsel hem de işitsel bir şölene dönüşüyor! Geniş yelpazede harika kompozisyonlarıyla Karsu’yu 12 Ekim’de 22:45’te canlı dinleyebilirsiniz.

Sibel Köse Quintet: Caz festivallerinin aranan ismi Sibel Köse’yi daha önce dinlememiş bir caz sever yoktur! 1999 yılında Ankara’da caz vokal atölyelerine başlayan ve bu atölyelere İstanbul’da devam eden Köse Bahçeşehir Üniversitesi Caz Yüksek Lisans Programı’nda dersler veriyor. Aynı zamanda Polonya Pulawy’de bir caz yaz okulunda vokal eğitmeni olarak görev alıyor. Türkiye’de cazın yaygınlaşması konusunda Sibel Köse’nin emeği hafife alınamaz.

İlhan Erşahin’s İstanbul Sessions: 2006 yılında başlayan İstanbul Sessions projesi ile Brezilya’da, New York Summer Stage’de ve Avrupa’daki en prestijli festivallerden İstanbul’daki büyük festivallere kadar birçok sahnede yer alan İlhan Erşahin projenin dördüncü albümü Solar Plexus ile mekan – zaman – boyutlar arasında bir yolculuk deneyimi sunuyor.

Burhan Öçal’s Jazz World: Takvimler 13 Ekim’i, saatler 22:45’i gösterdiğinde sahneye çok değerli biri çıkacak! Dünyanın dört bir yanındaki ünlü caz festivallerinde konuk olarak yer alan, uluslararası senfonik ve filarmonik orkestralarında solistlik yapan Burhan Öçal hem vurmalı çalgılar virtüözü hem de multi-enstrumanit. İstanbul ve Zürih arasında gidip gelen Öçal bu günlerde iki büyük orkestra eseri üzerinde çalışıyor.

Della Miles: Büyülenmeye hazır olun! Michael Jackson’la beraber Sisterella müzikalinde oynayan Della Miles, sonrasında Whitney Houston’ın baş vokalisti oldu. Yıllarca Houston ile çalışan Miles 2011 yılında ilk solo albümünü (Uncivilized) çıkardı. Bu albümlerin devamını ise Feel Alright Feat, Follow Me The D-Tour albümleriyle getirdi, üstüne bir de All My Life ve Simple Days albümlerini ekledi.

Ayhan Sicimoğlu & Latin All Stars: Radyo ve televizyon sunucusu, müzisyen ve gezgin Ayhan Sicimoğlu isminden son derece söz ettiriyor. Çok yönlü oluşu takdire şayan olan perküsyonist Ayhan Sicimoğlu Hürriyet Seyahat’te yazarlık yaparken bir yandan da Bloom FM’de “Renkler”, BEIN IZ’de “Limonata”, BEIN Gurme’de “Gastronomi Maceraları” ve Joy FM’de “Latin Lover” programlarını yapıyor. 5 dil bilmesi ile bize rengarenk gezi programları sunan Sicimoğlu pop, funk ve Latin müzik türlerinde performans sergiliyor.

Girişin ücretsiz olduğu Land of Legends Legendary Jazz Festivali’nde müziğin yanı sıra fotoğraf sergisini inceleme fırsatınız da olacak! Fotoğraf çerçevesinden müziğin hissettirdiği duyguları keşfetmek amacıyla yola çıkan Aykut Uslutekin’in caz fotoğrafları sergisini festival kapsamında ziyaret edebilirsiniz. Sergi 5 Ekim 2018 günü saatler 17:00’yi gösterdiğinde Açılış Kokteyli ile başlayacak ve 14 Ekim 2018’e kadar devam edecek. Serginin atmosferini daha da canlandıracak Jazz Trio her akşam 17:30 ve 18:30 saatleri arasında konser verecek. Canlı müzik, capcanlı fotoğraflar, daha ne olsun?

İzmir’deki caz hareketinin öncüsü olan ve meslekte 40. Yılını tamamlayan usta fotoğrafçı günümüzde kurulmasına büyük katkıda bulunduğu İzmir Caz Derneği’nin onursal başkanı. Aykut Uslutekin hala ismini taşıyan stüdyosunda fotoğraflar çekmeye devam ediyor.

Festivalde Konaklama

The Land of Legends Kingdom Hotel (Rixos Premium Belek Hotel)

O kadar efsaneler diyarı dedik, otelinden bahsetmez miyiz hiç? Size masal kahramanı gibi hissettirecek, rüya gibi bir tatil sizi bekliyor! Çünkü burada hiçbir şey tahmin ettiğiniz gibi olmayacak. Klişelerden uzak bir atmosfer sunan The Land of Legends Kingdom Oteli’nde LED TV ve Play Station dolu özel tasarım odalar ve süitler ziyaretçilerini bekliyor ve bu kadarla da kalmıyor elbette; çocuk havuzu, yarı olimpik kapalı yüzme havuzu, dalga havuzu, yengeç nehri, 5D cinema, su kıyısıyla The Land of Legends Theme Park ve daha nicesi… Alanında uzman şeflerin ellerinin lezzetinden Avrupa, Güney Amerika, İtalya ve daha birçok mutfağın yöresel yiyeceklerini tatma fırsatı bulacaksınız. Günün yorgunluğunu atabileceğiniz terapiler ve masajlar dışında fitness ve hamam seçeneği de mevcut. 55 su kaydırağının olduğu Aqua Park’ı söylemeden geçmeyelim! Antalya şehir merkezine 30, Antalya Havalimanı’na 27 kilometre uzaklıkta bulunan otel plaja 12 dakikalık mesafede bulunuyor ve hem size hem de çocuklarınıza bambaşka bir deneyim sunuyor. The Land of Legends Kingdom Hotel’e rezervasyon yaptırdığınız takdirde The Land of Legends Legendary Jazz Festivali burnunuzun dibinde olacak!

The Land of Legends Kingdom Hotel’in Başlıca Hizmetleri:

 • Ücretsiz otopark
 • Ücretsiz internet erişimi
 • Business center
 • Kuru temizleme ve ütü hizmeti
 • Havalimanı transfer hizmeti (ücretli)
 • Çocuk parkı, çocuk havuzu, mini club
 • Havuz bar, beach bar, cafe bar, kafeterya, lobby bar, vitamin bar, nargile cafe, restoran, kapalı restoran
 • Vale park hizmeti
 • Bagaj muhafazası
 • Kaydıraklı havuz, su kaydırağı, çocuk havuzu, aqua park, kapalı yüzme havuzu, açık yüzme havuzu
 • SPA hizmetleri (fitness, jakuzi, sauna, kar odası, cilt bakımı, masaj vb.)
 • Market, hediyelik eşya dükkanı, alışveriş merkezi, kuaför/güzellik salonu
 • Lunapark
 • Sinema
 • Gece şovları
 • Disco

Adres: Kadriye Mahallesi Atatürk Caddesi No:1, D:No 515, 07506 Serik/Antalya

☎️ FİYATLARI İNCELE

Son dakika tatilcilerine şipşak öneriler; işte The Land of Legends Kingdom Hotel’de yer bulamayanlara festivalin gerçekleşeceği bölgeye yakın diğer konaklama alternatifleri:

Ela Quality Resort

Öyle bir tesis düşünün ki, kendine ait iskelesi olan. İçinde oyun salonu, amfi tiyatrosu bile olan. Kulağa ilginç geliyor değil mi? Ama o aklınızda canlanan ne varsa hepsi Ela Quality Resort’ta mevcut! 110000 metrekarelik alanda kendine has bir dünya yaratmış bu tesis denize sıfır ve denizinde muz, jetski, deniz bisikleti ve sörf gibi su sporları bile sunuyor. Eğer dinlenmek isterseniz de jakuzi, spa ve masaj hizmetlerinden yararlanıyorsunuz. Antalya Havalimanı’na 35, Antalya şehir merkezine 45 kilometre uzaklıkta bulunan Ela Quality Resort tesisinde kuaför, güzellik salonu, market, doktor, fotoğrafçı, araç kiralama hizmeti dışında bowling, golf ve futbol alanları var. Yani kısaca, ne ararsan var!

☎️ FİYATLARI İNCELE

Crystal Waterworld Resort & Spa

Bu tesis, daha önce gördüğünüz hiçbir tesise benzemeyecek ve belki de hayatınızın en özel tatilini size sunacak! Denize kıyısı olan kocaman bir su dünyası düşünün. İsminde Waterworld boşuna yok tabi ki, adının hakkını veren etkinlikleriyle su parkı denince akla Crystal Waterworld Resort & Spa gelir! Envai çeşit aktivitesi ve sauna, spa, hamam gibi hizmetleri, bir de bunların yanına minikler için planlanmış öğretici ve eğitici, bir o kadar da eğlenceli aktiviteleri ile tatilinizden döndüğünüzde bile uzun süreli bir gülümseme olacak yüzünüzde. Pilates salonundan tenis kortuna spor yapabileceğiniz birçok alanın bulunduğu Crystal Waterworld Resort & Spa’da hayatınız boyunca yediğiniz yiyeceğiniz en leziz balıklarla tanışacaksınız. Latin, Türk, İtalyan ve Uzak Doğu mutfaklarına hakim aşçıların lezzetli yemekleriyle de mideniz bayram edecek.

☎️ FİYATLARI İNCELE

Crystal Paraiso Verde Resort & Spa

Crystal Hotels zincirinden bir başka tesis, size ev konforunu vermek üzere tasarlandı! Deniz kenarında yeşille maviyi harmanlayan bol oksijenli bu tesiste su parkı deseniz var, büyük havuz deseniz var, lunapark bile var! Evet şaka yapmıyoruz, bu tesis kendine has mimarisi ve doğaya uygun özel peyzajıyla 7’den 70’e herkes için farklı bir deneyim planlamış. Özel jakuzi, SPA merkezi, sağlık ve güzellik merkezi, açık masaj kısımları ve daha neler neler… Odalarındaki muhteşem detaylardan bahsetmiyoruz bile! İyisi mi siz site üzerinden Crystal Paraiso Verde Resort & Spa’yı bir güzel inceleyin ve online rezervasyon yaptırın. Elinizi çabuk tutun, sonraya bırakırsanız yer bulamazsınız!

☎️ FİYATLARI İNCELE

BELEK VE ÇEVRESİNDE GÖRÜLMESİ GEREKEN YERLER

Tabi tatile giderken orada gezilmesi gereken her yeri gördüğümüzden emin olmak istiyoruz haklı olarak. Bu yüzden sizin için festival dışında görmeniz gereken yerleri anlattık. Bakalım ülkemizin turizm başkenti Antalya’nın güzel beldesi Belek yerli ve yabancı turistleri hangi güzellikleriyle cezbediyormuş?

Aspendos Tiyatrosu: Belek’i bir kenara bırakırsak sadece Antalya dendiğinde bile direkt aklımıza Aspendos Tiyatrosu geliyor. Anadolu’da olduğu kadar tüm Akdeniz’de de en iyi korunan Roma tiyatrosu seçilen Aspendos hala dönemindeki kadar görkemli ve hala daha müthiş bir ses akustiği sağlıyor. En çok dikkat çeken kısmı sahne binası olan Aspendos Tiyatrosu’nun ortasında büyük kapı, diğer bir adıyla “porta regia”, kapının iki tarafında da iki küçük kapı, nam-ı diğer “porta hospitales” bulunuyor. Tiyatronun alt katında beş tane kapı mevcut, bu kapılar sanatçıların sahneye çıkışları için kullanılıyor.

Ancak Aspendos’un önemli kalıntıları sadece burayla sınırlı değil, tiyatronun arka kısmında ve Acropolis’in üst kısımlarındaki kalıntıları görmeden Belek turunuzu bitirmemelisiniz. Tiyatronun yan kısmındaki patikayı takip edin ve bazilikaya ulaşın. Bazilikanın güney kısmında üç kısmı evlerle donatılmış agora bulunuyor. Döneminde şehirdeki sosyal, politik ve ticari faaliyetler hep agorada yapılıyordu. Batı yönüne doğru ilerlediğiniz zaman Gezinti Caddesi’nin (stoa) arkasında eşit büyüklükte sıralanmış 12 düllan göreceksimiz. Agoranın kuzey yönünde Nyphaeum ve arkasında bambaşka mimarisiyle ya müzik konserleri ve tiyatro oyunlarının gerçekleştiği Odeon, ya da konsey üyelerinin toplanma merkezi olan Konsey Odası (Bouleterion) göreceksiniz.

Bitmedi! Aspendos’taki en önemli kalıntılardan biri de şüphesiz su kemerleri. Olağanüstü bir mühendislik sonucu ortaya çıkmış 1 kilometrelik kemerler dizisi kuzeydeki dağlardan şehre su getiriyordu. Yıllardır birçok festivale ve konsere ev sahipliği yapan Aspendos Antik Tiyatrosu 15 bin kişi kapasiteli olmasıyla eski dönemlerin ruhunu bizlere yansıtıyor.

Perge: Zamanında Pamfilya Bölgesi’nin başkenti olmuş Perge Antik Kenti de Belek turunuz sırasında görmeniz gereken yerlerden biri. Yunan matematikçi Pergeli Apollonius’un memleketi olan Perge Helenistik dönem boyunca en güzel ve en zengin şehirler arasındaydı. Günümüzde hala eski zamanlarının şehir planlamacılığının en güzel yansımalarından biri olan bu antik kentin sütunlu caddesi mimarisiyle ve iyi korunmuş olmasıyla bunu kanıtlıyor. Kentteki dört anıtsal çeşme, iki hamam ve su kanalı ile Perge’ye “su kenti” desek yanlış olmaz. Bu günlere kadar ayakta kalmayı başaran kuleler, kapılar, bastionlar ve kenti çevreleyen su duvarları antik çağ askeri mimarisine dair oldukça değerli bilgiler veriyor.

Kurşunlu Şelalesi: Bu kadar tarihi yer yeter, biraz da doğal güzellik görelim! Türkiye’nin en güzel şelalelerinden biri olan Kurşunlu Şelalesi’nde 7 gölet ve küçük şelalecikler birbirlerine bağlanmış durumda. Hem yerli hem de yabancı turistleri kendine aşık eden Kurşunlu iki kilometrelik bir kanyon içinde bulunuyor. Şelalenin yer aldığı alana 1986’da park yapılarak ziyarete açılması sağlanmış ve şu an çocuk parkı, yürüyüş parkuru, manzara seyir terasları, piknik alanları, restoran, içme suyu ve otopark mevcut. Zengin bitki çeşitliliği, sağlıklı orman dokusu, ilginç su ve kaya formları ile yeşil – mavi uyumunun bambaşka tonlarını keşfedeceksiniz. Tabiat Parkı’nda sincap, tavşan, yaban domuzu, yarasa, tilki, sazan, ibibik, ağaçkakan, üveyik ve daha birçok hayvan türü bulunuyor. Ağaç türlerine bakıldığında ise kızılçam dışında defne, incir, harnup, doğu çınarı, söğüt, sakız ağacı, yabani zeytin görülüyor. Bitki olarak zakkum, ılgın, alıç, böğürtlen, kekik, eğrelti, sarmaşık ve su nanesi yetişirken sulak alanlarda nilüfer, topalak ve su nanesi gibi bitkiler karşımıza çıkıyor. Eee bu güzellik harikası sadece insanların ilgini çekecek değildi, değil mi?

BELEK’TE YAPILACAK AKTİVİTELER

 • Yeşille mavinin dans ettiği Kurşunlu Şelalesi’nde fotoğraf çekilin.
 • Aspendos Tiyatrosu’nda tarihi koklayın.
 • Perge Antik Kenti’ni gördükten sonra tarihe doyamadıysanız biraz daha ilerleyip Side’yi keşfedin.
 • Türkiye’nin gözde golf merkezlerinden olduğu için Belek’te ünlü golf sahalarında golf sporu ile tanışın.
 • Serik ilçesine bağlı olan Belek’teki Uçansu Şelaleleri ve Zeytintaşı Mağarası’nı keşfedin.
 • Beş Konak’ta rafting yapın, doğayla iç içe olun.
 • Cumartesi günleri kurulan pazara giderek Antalya yöresiyle bizzat baş başa kalın, denediğiniz meşhur reçellerden bir kavanoz satın alın.

BELEK’TE NE YENİR, NE İÇİLİR?

 • Belek dendiyse aklınıza balık ve narenciye ürünleri gelmeli! Kahvaltıda mutlaka o meşhur bergamot, karpuz ve turunç reçellerini, akşam yemeğinde ise balık yemeklerini tatmalısınız. Antalya Piyazı, yoğurt – et – nohut üçlüsünün eseri Kulak Çorbası, tahin ve limon suyundan yapılan Hibeş yemeklerini yiyerek Antalya mutfak kültürünün tadını damağınızda hissedebilirsiniz.
 • Basilica leziz yemeklerinin yanı sıra ambiyansı ve özenli sunumuyla da çok sevilen bir restoran.
 • Simply Caddie Beach Restoran da tatilde Belek’te en çok tercih edilen restoranlardan biri.
 • Roman Bar mezeleriyle, sarımsaklı ekmekten kuzu inciğe birçok yiyecek alternatifiyle popüler bir restoran.

BELEK’E NASIL GİDİLİR?

Antalya’nın doğu kısmında bulunan ve şehre 30 kilometre uzaklıktaki Belek doğusunda Side, güneyinde Akdeniz, kuzeyinde Serik’le çevrelenmiş. Şehir merkezine 50 dakikalık mesafede olan Belek’e hem hava yoluyla hem de kara yoluyla ulaşabilirsiniz.

Hava yolu: Uçakla ineceğiniz Antalya Havalimanı’ndan 30 kilometre uzaklıkta olan Belek’e havalimanından servislerle ulaşabilirsiniz. Antalya Havalimanı – Belek arası 20 dakika sürecektir.

Veya bir başka alternatif olarak Antalya Havalimanı’ndan kalkan 600 numaralı otobüs ile Antalya Şehir Otogarı’na ulaşıp yarım saatte bir kalkan minibüsler ile Belek’e varabilirsiniz.

Kara yolu: Uçak yerine otobüs yolculuğunu tercih ettiyseniz otobüsten indiğiniz Antalya Şehir Otogarı’ndan yarım saatte bir kalan şehir içi seferlerini kullanabilirsiniz. Yaklaşık bir saat sürecek minibüs yolculuğunuz sonucunda Belek’e varacaksınız.

Arabanız ile Belek’e gitmeye karar verdiyseniz İstanbul çıkışlı bir rota çizelim sizlere. İstanbul – Gebze – Sakarya sonrası Eskişehir – Afyon – Antalya güzergahı sizin için en iyisi olacaktır.

Ankara çıkışlı rota önerimiz ise Ankara – Polatlı – Yunak ve Akşehir’den Eğirdir – Antalya yoluna devam etmeniz yönünde.

İzmir’den yola çıkacak olursanız ise İzmir – Salihli – Denizli ile başladığınız rotanızı Acıpayam – Çavur – Korkuteli – Antalya şeklinde devam ettirmelisiniz. Belek’e hoş geldiniz!

Antalya – Alanya kara yolu (D 400) üzerinde 2 tane Belek kavşağı mevcut, Alanya tarafından gidiyorsanız Serik otogar kavşağından, Antalya tarafından gidiyorsanız da Sillyon kavşağından dönmeniz yeterli olacaktır.