Öneriler

TATİL YERLERİ

Tatil yapmak isteyenlerin aklında oluşan en yaygın soru, tatillerini nerede gerçekleştirecekleri sorusudur. Muhteşem ve dinlendirici bir tatil geçirmek isteyen kişiler aynı zamanda tatillerinin gereğinden fazla pahalı olmamasını isterler ve bu nedenle ucuz tatil yerleri araştırmaya başlarlar. Bu araştırmaları tek tek yaparak, değerli zamanınızı boşa harcamanıza gerek yok çünkü bu yazı tatil fırsatlarını ayrı ayrı ve detaylı bir şekilde arayanlar için her bir bilgiye tek bir seferde ulaşabilme imkanı sunuyor.

Nereye Gitmelisiniz?

asda

Türkiye’de tatil turizminin en çok geliştiği iki bölge var ve bu bölgelerden birisi Akdeniz Bölgesi, diğer ise Ege Bölgesi. Akdeniz Bölgesi’nde yer alan Antalya, Türkiye’nin en çok turist gören ve tatil turizminin en çok geliştiği illerden bir tanesi ve Antalya’ya uğrayan turistler sadece yerli turistlerden oluşmuyor. Özellikle Rusya’dan gelen kişilerin çok fazla tercih ettiği Antalya otelleriyle, eğlence işletmeleriyle ve deniziyle tercih edilesi bir tatil bölgesi olarak biliniyor. Antalya’nın hemen her ilçesinde tatili doyasıya geçirmeniz için yeterli koşullar mevcut. Tercihinizi Antalya’dan yana kullanabilmenizin yanı sıra Bodrum’dan yana da kullanabilirsiniz. Muğla’nın bir ilçesi olan fakat adının Muğla’dan daha fazla duyulduğu Bodrum, dünya genelinden birçok turistin uğrak noktası çünkü zaman içerisinde kendisini çok hızlı bir şekilde büyütmüş ve adeta bir turizm cenneti hâline gelmiş. Bodrum’un kalabalığını ve bir miktar pahasını göz önünde bulundurursak eğer Bodrum’un çevresindeki diğer bölgelere de göz atılabilir. Yine tatil turizmi açısından gelişmişlik gösteren fakat Bodrum’a kıyasla bir miktar daha ucuz olan Milas’ı tercih edebilirsiniz. Bir diğer seçenek; indirimli oteller açısından daha uygun olan Milas’ta konaklamak ve tatil turizmine dair ne var ne yoksa yaşamak için de günü, Bodrum’da veya Ölüdeniz-Fethiye’de geçirmek. Antalya ve Bodrum’un o tatlı telaşı içerisinde bulunmak istemiyorsanız eğer tatilinizi daha sakin bölgelerde de geçirebilirsiniz. Bu tarz bir bölge adına; İzmir’in uç noktalarında güneşlenebilir, Bolu’nun Abant’ında veya Yedigöller’inde yürüyüşe çıkabilir, Nevşehir’in Kapadokya’sında güneşin batışını izleyebilirsiniz.

Nerede Kalmalısınız?

Tatile çıkacaksanız eğer elinizdeki tüm tatil fırsatları değerlendirilmeli. Tatilinizi Bodrum’da veya Antalya’da geçirecekseniz eğer düşük ücretli pansiyonları veya apart evleri tercih edebileceğiniz gibi tatil konaklarını da tercih edebilirsiniz. Tabi bunların yanı sıra lüks bir otelde konaklamak da yine sizin tercihinizdedir. Milas’ı veya İzmir’i tercih ederseniz eğer 3 yıldızdan başlayan otelleri tercih edebilirsiniz. Abant’ı, Yedigöller’i veya Kapadokya’yı tercih edip sakin bir tatilin hayalini kuruyorsanız eğer tatilinizin amacına uygun olarak butik otelleri, apart otelleri veya pansiyonları tercih edebilir hatta duruma uygun olarak kamp bile yapabilirsiniz. Özellikle Abant’ta yer alan ağaç evler, ruhunuzu dinlendirmeniz için birebirdir.