Gezi Rehberi

TATİL FİYATLARI

Tatil fiyatları konulu yazımıza hoş geldiniz. Bu yazımızda sizlere yaz, kış; ilkbahar, sonbahar mevsimleri için tatil önerilerinde bulunacağız ve fiyatlardan bahsedeceğiz. Başlayalım anlatmaya.

Yaz

Yaz mevsimi en pahalı tatil dönemidir. Çünkü insanların çoğu, tatillerini yazın yaparlar. Deniz, kum, güneş üçlüsünün olduğu klasik bir tatil arıyorsanız Ege ve Akdeniz kıyıları tercihiniz olmalı. Otellerin yıldızlarına göre iki kişilik bir oda için günde 100 ile 500 lira arası bir maliyetle tatilinizi gerçekleştirebilirsiniz.

kış

Kış                             

Yaz tatili kadar olmasa da kış tatili de maliyetli bir tatil olabilmektedir. Kış tatillerinde kayak tesisli oteller tercih edecekseniz bu durum böyledir tabii. Ama doğal güzellikler tercih edecekseniz daha ucuz kış tatilleri yapabilirsiniz. Kış tatili için Abant ve Eskişehir sizleri için önerimizdir. Abant Gölü’nün eşsiz güzellikleri ve bembeyaz dağlar arasında harika bir tatil geçirebilirsiniz. Eğer Eskişehir’i tercih ederseniz daha ucuz tatil yaşayabilirsiniz. Şehir turizminin gittikçe geliştiği Eskişehir gözde bir tatil mekanı olmaya aday. Modern bir şehir olan Eskişehir’i kışın, karlar altında yürüyerek gezebilirsiniz. Geceliği 60 ila 200 lira arası iki kişilik odalarda kalabilirsiniz.

 

İlkbahar

Kışın bittiği, artık sıcak günlerin yaklaştığı, çiçeklerin açtığı ilkbahar tatili için tertemiz havalı dağ otellerini tercih edebilirsiniz. Önerimiz Kaz Dağı’dır. Buradaki çeşitli otellerden geceliği 100 ila 250 lira arası iki kişilik odalar kiralayabilirsiniz.

 

Sonbahar

Tatil fırsatları arasında en uygun tatili yaşama imkânını sonbaharda yaşayabilirsiniz. Pahalı diye yaz tatili yapamadıysanız eğer, eylül ayının başlarında sıcak Ege ve Akdeniz kıyılarına inip nispeten daha ucuz bir tatil yaşayabilirsiniz. Otellerin yıldızlarına ve konumlarına göre fiyatlar değişse de, ortalama standartlara sahip bir otelde geceliği 100 lira civarı bir fiyatla iki kişi kalabilirsiniz. Keyifli tatiller dileriz. Bizi takip etmeye devam edin.