Türkiye

Tarafını Seç, Bodrum mu? Çeşme mi?

Yaz yaklaşırken, erken rezervasyon seçenekleri de teker teker sona ererken, sizin de tatil seçimi yapma zamanınız çoktan gelmişken daha fazla beklemeniz bütçenizi daha fazla yoracağı gibi iyi bir otel bulma şansınızı da en minimuma indirecektir. Peki siz bu yıl hangi bölgeyi tercih edeceksiniz?

Yaza başlamadan önce bu yılın en büyük tartışmasını biz başlatmak istiyoruz. Bodrum mu? Çeşme mi? Bu iki rota arasından seçim yapmak bir hayli zor olacak.

Bodrum, Ortakent – Gümüşlük gibi sessiz ve emekli bölgeleri olsa da geçtiğimiz senelerde 1 lahmacun, 1 ayrana verilen 50 TL.ler ve Bodrum otellerinin pahalılığı ile yaz aylarında manşetlerden inmeyen Türkbükü – Göltürkbükü’nün özellikle fiyatları ve eğlence anlayışı eleştiri oklarının hedefi.

alacati

Peki Çeşme’nin aşağı kalır yanı var mı?

Yaz boyunca Before Sunset’in happy hourlarından, Fun Beach’in denizinden, Nar’ın armudundan vazgeçmeyenler tüm yazı Çeşme’de ve çevre bölgelerde geçiriyorlar.

Çok değil, bundan daha 10 yıl önce pek tanınmayan Çeşme, Alaçatı Belediyesi’nin emekleri ile bir anda Avrupa’nın en popüler tatil beldelerinden biri haline geldi. Taş Otel’in açılması, Tuval Restaurant ve Sakız Ağacı’nın yemekleri, Köşe Kahve’nin leziz limonatası ile başlayan değişim tek caddeden bir anda Alaçatı’nın ara sokaklarına sıçrayınca tüm belde tasarım harikası bir yer haline geldi.

Sonrasında Alaçatı’dan İstanbul’un şirin ilçesi Karaköy’e de sıçrayan akım İstanbul’luya kendini daha da sevdirince Alaçatı daha da popüler olmaya başladı.

Fakat Bodrum’un fiyatlarının pahalılığından bahsedip, Çeşme’nin popüler olmasıyla Çeşme otellerinden başlayarak yükselen fiyatlarını görmezden gelemeyiz! Magazinin ve cemiyet hayatının ünlü simaları yaz ayları gelince deyim yerindeyse Bodrum’u ve meşhur sahillerini mesken tutuyor. Çeşme de, Alaçatı’yı arkasına alarak popülerliğine popülerlik katıyor.

Geçtiğimiz yıl Haftasonu Dergisi’nin de ünlülerle yaptığı röportajlarda Bodrum’un hala Çeşme’den daha popüler olduğu görüldü. Peki sizin tercihiniz nedir?

Bodrum mu? Çeşme mi?