Genel Güncel Haberler

Şimdi booking.com düşünsün!

Kurulduğu günden bu yana hızlı bir çıkışla internetten otel rezervasyonu konusunda Türkiye’nin en çok tercih edilen platformu haline gelen Otelz.com, dünya çapında hizmet veren otel rezervasyon acentesi Booking.com’un Türkiye’deki gücünü yıkıyor.

Türkiye’nin yerli sermaye ile kurulan ilk ve tek ön ödemesiz çevrimiçi otel rezervasyon platformu olma özelliğiyle öne çıkan Otelz.com, 2016 yılının ilk 4 ayında  geçen yılın aynı dönemine göre %1200’den fazla bir büyümeyle sektörün önemli isimlerinden biri olmayı başardı.

Türkiye’de kullanıcıların tercihi Otelz.com

Yakaladığı ivmeyi otelcilerin talepleriyle artıran Otelz.com, bugün Türkiye’nin dört bir yanında bulunan 5000’den fazla doğrudan anlaşmalı konaklama tesisi ile kullanıcıların beş yıldızlı otellerden pansiyonlara kadar her türlü ihtiyacını en iyi fiyatlarla karşılıyor. Bünyesindeki oteller hakkında verdiği ayrıntılı bilgiler, doğrulanmış kullanıcı yorumları ve onlarca görselle tatilcilerin tesise gittiklerinde sürprizlerle karşılaşmasının önüne geçen site, bu yaklaşımıyla da tam not alıyor. Veri tabanında 600 bine yakın otel görseli bulunduran site, “Nasıl bir otelde, nasıl bir odada kalacağım?” endişesine son veriyor.

Kredi kartı kullanmayanları da geri plana atmayan, sadece isim-soyisimle rezervasyon yapmalarına ve tutarı otelde ödemelerine imkan veren Otelz.com, kampanyalarıyla da adından söz ettiriyor. Erken rezervasyon döneminde %50 indirimle konaklama sağlayan ve tatilcilere 7 gün konaklamalarda 6 günlük ödeme fırsatı tanıyan marka, bu özellikleriyle de Booking.com’un önüne geçiyor.

Odalar Otelz.com ile doluyor

Kayıtlı otel sayısını her geçen gün artıran ve aldıkları geribildirimlerle sürekli iyileştirmeler yapan Otelz.com, tesislerdeki odaların hızlı ve kolay bir şekilde dolmasına destek sağlıyor. Otelcilerin fiyat ve kontenjan bilgilerini kendilerinin girmesine izin veren Extranet sistemiyle tesis yetkililerine büyük bir kolaylık sunan platform, bununla birlikte tatilcilere en iyi fiyat garantisi veriyor.

Günde 1500’den fazla otel aktif bir şekilde Otelz.com’un Extranet’ini kullanarak işlem yapıyor, bu sayı ise yine Otelz.com’un global rakibi Expedia’dan 2 kat daha fazla. Sisteme oteller tarafından ayda 2 milyondan fazla fiyat, kontenjan ve diğer bilgiler ile ilgili kayıt yapılıyor.

Henüz Otelz.com’da listelenmeyen tesisler ise , dünyada sadece Booking.com ve Otelz.com tarafından sunulan gelişmiş self-service sign up modülü ile kendilerini 7 adımda kolayca sisteme ekleyebiliyor.

Son dönemde dünyanın en önemli otel arama motoru Trivago ve milyonlarca uçak bileti, otel, araç kiralama fiyatlarını karşılaştıran seyahat arama motoru Skyscanner ile yaptığı iş birliğiyle de Otelz.com, bu sektörde ne kadar iddialı olduğunu ortaya koyuyor.

Otelz.com’un “Aradığınız otelse Otelz.com” sloganı ile tüm ulusal kanallarda yayınlanan televizyon reklamları ve radyo programlarındaki tatil köşeleri, izleyiciler ve dinleyiciler tarafından büyük ilgi görüyor.