Genel

Şehir Otelleri Konaklama İmkanları

Şehir Otelleri Konaklama İmkanları

Önümüzdeki iki ay içerisinde bir tatil planınız var ve şimdiden bunun kararını verdiniz. Fiyatlandırmada daha uygun bir ücreti yakalayabilmek için, acenteler ve oteller arasında yapılan anlaşmalara dayanarak erken rezervasyon fırsatlarından yararlanabilirsiniz. Özellikle, kıştan yaz planı yapmak gibi, arada 5–6 ay olan süreçlerde çok avantajlı fiyatları yakalamak mümkün. Erken rezervasyonun amaçlarından birisi de, doluluk korkusu yaşamadan, odanızı rahatlıkla rezerve edebilmenizdir. Erken rezervasyonunuzu kesinleştirdikten sonra, aynı şekilde uçak biletinizi de erkenden alabilirseniz, çok uygun fiyatlı bir tatilin keyfini çıkarabilirsiniz. Erken rezervasyonda otellerin de avantajı bulunmaktadır. O dönemde ne kadarlık bir iş yapacaklarını önceden belirleyen oteller, personel alımını ona göre arttırarak, kalitesiz hizmet verme sorununu ortadan kaldırmış olurlar. Yani aslında, erken rezervasyon turist, acente ve otel arasında, üç tarafı da koruyan çok karlı bir antlaşmadır.

Şehir otellerinde de erken rezervasyon mümkün olmaktadır. Ancak şehir otelleri tatilden ziyade iş seyahati, acil durumlar gibi sebeplerle tercih edildiği için, erken rezervasyon avantajını yakalama ihtimali daha düşüktür. Ancak planlanmış bir iş seyahati veya kültür turu gibi durumlarınız varsa, siz de şehir otellerinin erken rezervasyon fırsatlarından yararlanabilirsiniz.

İstanbul şehrinde yer alan, erken rezervasyon fırsatından yararlanabileceğiniz 5 otelin özelliklerini hızlıca inceleyelim.

Ramada Plaza İstanbul Tekstilkent

İstanbul’un iş ve havalimanı bölgesinin en gözde ilçelerinden olan Esenler’de yer alan otel, 5 yıldız segmentinde hizmet vermektedir. Ramada markasının, zincir otel kategorisinde olmasının tüm avantajları, otelin konfor ve hizmetinde, misafirlere yansımaktadır. Otelin havalimanına 15 km mesafede olması, tercih edilmesini nedenlerinden bir diğeridir. Otelde Deluxe Oda, Superior Balkonlu Oda, Corner Suite, Executive Suite olmak üzere toplam 4 farklı oda tipi bulunmaktadır. Otelde SPA, kapalı havuz, hamam, fitness salonu gibi sosyal alanlar da bulunmaktadır. Otelin bir ana restoranı, bir de lobby lounge alanı bulunmaktadır.

Novotel İstanbul Zeytinburnu

Zeytinburnu bölgesinde konumlanan otel, havalimanına, Taksim ve Sultanahmet Meydanı’na yakınlığı ile misafirlerin tercih ettiği bir konaklama alternatifidir. Otelin konumu dolayısıyla muazzam bir deniz manzarası bulunmakta ve odalarının büyük bir bölümü deniz manzaralı bir konaklama imkanı sunmaktadır. 4 yıldız olarak hizmet veren otelde, Superior, Executive ve Suite alternatifleri ile toplam 208 adet oda bulunmaktadır. Otelde açık yüzme havuzu, sauna, fitness ve masaj hizmetleri bulunmaktadır. Otelde bir adet restoran, seçkin menüsü ile misafirlere hizmet vermektedir.

Divan İstanbul Asia

İstanbul Anadolu Yakası’nın yükselen ilçelerinden Pendik’te bulunan otel 5 yıldız kategorisindedir. Otelin, Sabiha Gökçen Havalimanı’na 15 km mesafede olması, en çok tercih edilme sebeplerinden birisidir. Ayrıca, alışveriş merkezlerine ve metroya da otelden rahatlıkla ulaşılabilmektedir. 1300 m2’lik alanda konumlanmış SPA alanı, otelin en önemli hizmetlerindendir. Bu alanda Türk hamamı, sauna, yağmur odası ve masaj hizmetleri bulunmaktadır. Otelde, 2 adet ana restoran, 3 adet lounge alanı ve bar bulunmaktadır. Yiyecek içecek hizmetleri yılların tecrübesi Divan kalitesi ile servis edilmektedir. Otelde ayrıca, açık ve kapalı havuz, fitness salonu bulunmaktadır. Toplam 231 odası olan otelde, Superior Oda, Deluxe Oda, Köşe Deluxe Oda, Junior Suite, Senior Suite oda tipleri bulunmaktadır.

 

 

WOW İstanbul Hotel

5 yıldız kategorisinde hizmet veren otel, İstanbul Atatürk Havalimanı’na en yakın otellerden birisidir. Metroya ve fuar alanına yürüme mesafesindedir. Otelin ücretsiz havalimanı transferi dahi bulunmaktadır. Otelde, iki adet restoran, ücretsiz otopark, kapalı havuz, masaj hizmetleri ve fitness salonu bulunmaktadır. 56 Executive, 3 Suit ve 216 Standart olmak üzere toplam 275 odası bulunmaktadır. Otelin hemen yanında yine kendisine ait 4 yıldızlı bir tesisi daha bulunmakta olup, bu şekilde oda sayısını 500’ün üzerine çıkarmayı başarmıştır. Otel ayrıca ISO 9001 ve 10002 belgelerine sahiptir.

ByOtell Asia

İstanbul Anadolu Yakası, Kozyatağı bölgesinde bulunan otel, 5 yıldız kategorisinde ve 182 oda ile hizmet vermektedir. Alışveriş merkezlerine ve metro istasyonuna yakınlığı ile birçok yere kolay ulaşım sağlanmaktadır. Otelde 5 adet restoran bulunmaktadır. Kapsamlı bir sağlıklı yaşam merkezini bünyesinde bulunduran otelde, fitness, kişiye özel egzersizler, hamam, kapalı havuz, sauna, hamam ve bayanlara özel bölüm bulunmaktadır.  Kişiye özel egzersizler ücretli bir hizmet olup, plates, yoga gibi stüdyo derslerini de bünyesinde barındırmaktadır.