Genel

Otelde ödemeli rezervasyon sistemini kriz teğet geçti !

Son dönemde Türkiye’de yaşanan tüm olayların turizme büyük darbe vurduğu aşikar.
Tatil şirketlerinin hepsi yoğun iptal talepleriyle boğuşuyor. Turizmle ilgili tüm firmalarda telefonlar susmak bilmiyor mail trafiğine personel yetişemiyor.

Klasik ön ödemeli rezervasyon yapan tüm siteler hem ücretli iptallerle uğraşıyor hem de mağduriyet yaşayan müşterilerin ödedikleri parayı geri ödemekte büyük sıkıntı çekiyor.
Ancak ön ödemesiz çalışanlarda durum farklı.

Türkiye’nin tek yasal ön ödemesiz rezervasyon sitesi Otelz.com’da kullanıcılar bir tıkla rezervasyonlarını rahatça iptal edebildiler.

Ön ödemesiz ve kredi kartsız rezervasyon imkanı sunan Otelz.com, tüketicinin yanında duran kusursuz iş modeli sayesinde bu mağduriyetin oluşmasını engelledi.

Şirket kriz döneminde aldığı %20’lik iptal oranında müşterilerine sıfır mağduriyet yaşatarak bu iş modelinin önemini ve tüketicinin ne kadar yanında olduğunu ispat etmiş oldu.

Otelini klasik turizm acentalarından ve otel rezervasyon sitelerinden alan kullanıcılar hem ağır iptal şartlarıyla boğuşmak zorunda kaldı hem de ödedikleri parayı geri alabilmek için pek çok prosedür ile uğraşıyor.

Otelz.com’dan aynı oteli alan bir kullanıcı ise sadece hesabına girip 1 tıkla kredi kartı bilgisini vermediği, herhangi bir ödeme yapmadığı rezervasyonunu iptal edebildi.

Otelz.com yaşanan tüm bu mağduriyeti gidermek ve kullanıcılara daha özgür rezervasyon imkanı sağlamak amacıyla kredi kartsızrezervasyon yapma imkanını Temmuz ve Ağustos ayı için de geçerli kıldı.

Yurtdışında yıllardır yaygın olan bu sistemin Türkiye’deki tek yasal uygulayıcısı olan Otelz.com şu günlerde sektöre rahat bir nefes aldıracak tek firma olarak görünüyor.