Genel

Moda Blogu Yazarı Cansın Ekşi Röportajı

Öncelikle hoşgeldiniz, bize biraz kendinizi tanıtabilir misiniz?

Merhabalar! Özyeğin Üniversite’sinde Endüstri Mühendisliği bölümü öğrencisiyim, aynı zamanda Vişne Tadında stil blogunun sahibiyim. Blogum dolayısıyla katıldığım etkinlikler, tanıştığım insanlar sayesinde dijital pazarlamaya ilgim olduğunu keşfettim. Şuan blogumun gidişatını mühendislikle pazarlamayı harmanlayarak daha yukarılara çıkarmak hedefim.

Vişne tadında blogu ortaya nasıl çıktı?

Yazmak benim için büyük bir tutku, konunun ne olduğu önemli değil. İnternette geçirdiğim sürenin yadsınamaz kadar arttığı dönemde yazılarımı dijital ortama dökmeye karar verdim ve bu karar Vişne Tadında’yı doğurdu. Lifestyle blogundan evrilerek ağırlıklı olarak stil bloguna dönüştü.

Bugüne kadar kaç ülke gezdiniz ve en beğendiğiniz yer neresi oldu?

Bugüne kadar 10 ülke, 22 şehri tamamladım. Favorimi seçmek zor, Roma’nın ara sokaklarında kaybolmak da çok güzel ama sanırım seçimimi Selanik’ten yana kullanacağım. İzmir’e benzerliğiyle samimiyetini hissettiğim Selanik’in benim gönlümü çalmış olması şüphesiz.
cansin-eksi-2

Ufukta yeni bir seyahat var mı?

Seyahatlerim çok spontane oluyor, plansız programsız gidiyorum hep. O yüzden ufukta bana ne belirir bilemem. Ancak istisnai olarak mayıs ayında bir yurtiçi seyahati ajandama eklendi, beni yakaladınız 🙂

Seyahat edeceğiniz yerleri neye göre belirliyorsunuz? 

Kendimi rotaların, planların arasına sıkıştırmayı sevmiyorum. Gideceğim belirli bir yer varsa ‘görülecek yerler’ listesinden kaçtığım gibi ‘gidilecek yerler’ listem de yok. Sosyal medya platformlarında bi arkadaşımın seyahat fotoğrafını görmem yetiyor oraya gitmem için. Ülke beni çağırıyor diyebilirim.

Önümüzdeki 19 Mayıs ve Ramazan Bayramı tatilleri için yurtiçi ve yurtdışı önerileriniz olacak mı?

19 Mayıs bu sene Perşembe gününe denk geliyor, çok geniş bir zaman aralığı olmayacağı için yurtdışı seyahatleriyle daha fazla yorulmayıp yurt içinde deşarj olabilecekleri destinasyonlar öneririm. Ben yurtiçi seyahatine zaman yarattığımda kendimi hep ege kıyılarında buluyorum. Ramazan Bayramı, yurtdışı seyahati düşünenler için biçilmiş kaftan! Dubai gibi yazın ekstra sıcak olabilecek destinasyonlardan kaçınıp kışın ekstra soğuk olan yerlere gitmek için güzel bir fırsat olacağını düşünüyorum.

Son olarak röportajı okuyan takipçilerimize neler söylemek isterdiniz?

Ajandasız yaşayamayan biri bile olsanız, hayatınızda en az bir kere kurallara bağlı kalmayacağınız ve konfor alanınızın dışına çıkacağınız bir tatil deneyimleyin! Bu belki de hayatınızın dönüm noktası haline gelecek bir tatil olabilir!