Genel

Marmaris Otelleri

Marmaris Otelleri

Muğla ilinin en çok tercih edilen turistik bölgelerinden biri olarak karşınıza çıkan Marmaris, yılın büyük bir bölümünü sıcak geçirmesi ve tatil için elverişli imkanları ile yıl içerisinde hem yurtiçi hem de yurtdışından binlerce turisti ağırlamaktadır. Eski yerleşim alanlarından biri olan ve oldukça köklü bir tarihi de bulunan Marmaris, plajları ve denizi ile de turistlerin yıl boyunca ilgisini çekmektedir. Denize sıfır Marmaris otelleri, tatilcilerin arzu etmiş olduğu bütün imkanlara sahip olduğu için bölge turistik anlamda oldukça aktiftir.

Doğal Yapı Ve Tarihi Mekanlar

Marmaris, doğal güzellikleri ile insanı adeta büyüleyen bir yapıya sahiptir. Özellikle doğal plajları ile dikkat çeken bölgenin en gözde plajları arasında İçmeler, Cennet Adası, Turunç, Uzunyalı, Boncuk Koyu ve Sedir Adası plajları yer almaktadır. Mavi bayraklı doğal plajları ile dört mevsim dikkat çekmeyi başaran Marmaris, Muğla’nın en çok turist alan bölgelerinden biridir. Bölgeye giden herkesin mutlaka görmesi gereken muhteşem güzellikte doğal plajlara sahip olan Marmaris’in tarihi mekanları da oldukça fazladır. Şehrin en önemli tarihi yapıları arasında Hafsa Sultan Kervansarayı, Halıcı Ahmet Urkay müzesi, Marmaris Kalesi gibi yapılar yer almaktadır. Şehrin tarihi yapısı ve köklü geçmişi hakkında önemli detayları görmenizi sağlayan tarihin yapılar, bölgenin mutlaka gezilip görülmesi gereken alanları arasında yer almaktadır.

Marmaris Ulaşımı

Marmaris bölgesi ulaşım olanakları oldukça gelişmiştir. Dalaman Havalimanına yaklaşık 95 kilometre mesafede yer almakta olan Marmaris’e, hem havayolu, hem deniz yolu, hem de karayolu ile ulaşım sağlanabilmektedir. Yılın her dönemi bölgeye Türkiye’nin her yerinden otobüsler ile ulaşılabilmektedir. Bunun yanı sıra havalimanı sayesinde de kolay ve hızlı bir ulaşım gerçekleşmektedir. Marmaris otelleri de ulaşımda müşterilerine yardımcı olmakta ve hem havalimanı hem de otogar yolcuları için özel servisler bulundurmaktadır. Ayrıca araç kiralama, toplu taşıma araçları, taksi gibi diğer ulaşım seçenekleri ile de hem şehir içine hem de Marmaris’e ulaşım yapılabilmektedir.

Otel Önerileri

Marmaris bölgesinde birçok farklı tipte otel seçeneği bulunmaktadır. Bu oteller arasında size en uygun olanları kolaylıkla seçmeniz ve mükemmel bir tatil geçirmeniz mümkün olacaktır. Bölgede yer alan en iyi otellerden bazılarına göz atalım.

Sabrinas Haus: Marmaris butik otel seçenekleri arasında yer alan Sabrinas Haus, Akdeniz ve Ege bölgelerinde eşi benzeri olmayan bir tatil yaşamanız için bütün olanakları size sağlamaktadır. Son dönemlerde oldukça fazla dikkat çeken ve dünyaca tanınmış yıldızlar ile kraliyet ailelerinin en çok uğradığı otellerden biri olan Sabrinas Haus, ultra lüks imkanları ile muhteşem bir aşk tatilini size sunmaktadır.

Loryma Resort: Yeşillikler içerisinde yer alan bir yamaç üzerine kurulmuş olan Loryma Resort, hem dağ hem de deniz manzarasını bir arada sunan huzurlu tatil mekanlarından biridir. Birçok spor aktivitesini size sunan ve Akdeniz bitki örtüsünün sizi cezbeden yanlarını yaşamanızı sağlayan otel, dağdan gelen meltem rüzgarları ile en sıcak yaz günlerinde bile sakin ve huzurlu bir tatili size sağlamaktadır.

Grand Yazıcı Club Turban: Beş yıldızlı Marmaris otelleri arasında yer alan ve geniş imkanları ile misafirlerine en iyi tatili yaşatan Grand Yazıcı Club Turban, kuş sesleri, çam kokuları ve denize sıfır yapısı ile vazgeçilmeziniz olacak otellerden biridir.

Elegance Hotels International Marmaris: Oldukça lüks imkanlara sahip olan ve 5 yıldızlı Marmaris otellerinden bir diğeri olarak karşınıza çıkan bu otel, Marmaris’in gezilip görülmesi gereken yerlerine yakınlığı ile de dikkat çekmekte ve fazlaca tercih edilmektedir.

Angel’s Marmaris: Marmaris otelleri 5 yıldızlı seçenekler arasında yer almakta olan Angel’s Marmaris, hem doğanın hem de lüksün bir arada buluştuğu oteller arasında yer almakta ve misafirlerine eşsiz bir tatil deneyimi yaşatmaktadır.