Avrupa

Kanalizasyon Borularından Otel Yaptılar

Her geçen gün ilginç oteller açılmaya devam ediyor. Peru’da dağda asılı kapsül oteller, ağaç evler, Moskova havalimanındaki saatlik odalar, Finlandiya’daki iglo odalar ya da İsveç ve İzlanda’daki buz oteller, bu sıradışı oteller müşterin ilgilerini çekerek isimlerini daha fazla duyurmayı çabalıyorlar.

Bu ilginç otellere geçtiğimiz günlerde bir yenisi eklendi, Das Park Hotel. Avusturya’nın Linz şehrine  yalnızca 15 dk. uzaklıkta yer alan Ottensheim’da yer alan Das Park Hotel, 2014 yılında tasarımcı Andreas Strauss tarafından açıldı.

Avusturyalı sanatçı Thomas Latzel’ın duvar resimleriyle süslediği odalarda; Eurofoam yatak, dolap, başucu lambası, şarj etmek için priz ve  gibi sıradan ürünler tercih edilirken baş üstünde de küçük bir havalandırma deliği bulunuyor.

Tesiste ortak kullanım alanında banyo,  tuvalet, duş, mini bar, cafe gibi müşterilerin ihtiyaç duyacakları hizmetler sunulmakta ayrıca müşteriler market ihtiyaçlarını gidermek isterlerse kısa bir sürüş mesafesiyle ulaşabilmekteler. 

Şu anda 5 boru yani 5 oda bulunan otelin kurucuları yoğun ilgi ile karşılaştıklarını ve kısa bir süre içerisinde otelin kapasitesini artıracaklarını belirtiyorlar. 

Otelin başka bir ilginç yanı da ısıtma problemi ya da pazarlama taktiği olduğunu bilemesek te müşteriler en fazla 3 gün kalabiliyorlar. Otelin ücretlendirme politikası da oldukça ilginç, müşteriler uygun buldukları ücreti bırakıyorlar. 

Bu ilginç otele rezervasyon yapmak için otelin web sitesini kullanabilirsiniz.

das-park-hotel3

das-park-hotel4

das-park-hotel5

Görseller: Andreas Strauss