Genel

Kaş Otelleri

Kaş Otelleri

Kaş, Antalya ilinin en batı ucunda yer alan, tarihi ve turistik bir ilçemizdir. Kaş’ın etrafında isimleri bilinen Istlada, Apollonia, Kyaenai gibi antik kentler bulunmaktadır. Tarihin birçok döneminde birçok farklı medeniyet ve topluluğun izlerini barındıran Kaş, tarihi öneminin yanı sıra sahip olduğu coğrafi özellikleri ile de çok önemli bir turizm şehrimizdir. Kaş, özellikle 70 Km civarında sahil uzunluğu ile deniz turizmi açısından büyük öneme sahiptir. Kaş’ın bir diğer önemli coğrafi özelliği ise, yaz aylarında tüm Akdeniz sahilindeki en serin gündüz sıcaklığına ve yine tüm Akdeniz kıyı şeridinin en düşük nem oranına sahip olmasıdır. Bu özellikleri sayesinde tüm Akdeniz kıyı şeridindeki en serin yazı geçirmek ve yüksek nem oranının boğucu havasından kurtulmak için ilk tercih edilen tatil beldelerimizden birisidir.

İlçenin en önemli ekonomik geçim kaynağı turizmden elde edilen gelirlerdir. Kaş otelleri, ilçenin ekonomik olarak kalkınmasında çok önemli rol oynamakla birlikte ilçede tarım ve balıkçılıkta yapılmaktadır.

Kaş ve Turizm

Kaş özellikle dalgıç turizmi açısından ülkemizin en önde gelen yerlerinden birisidir. Bunun yanında tarihi eserler ve doğal güzellikleri ile de çok sayıda turisti kendisine çekmeyi başaran Kaş, denize bir dil gibi uzanan Çukurbağ Yarımadası üzerinde yapılan çok sayıda otel ve Büyük Çakıl Plajı, Küçük Çakıl Plajı, Akçagerme Plajı gibi ünlü plajları ile önemli bir turizm merkezidir. Yine kayıkla Limanağzı Plajı’na da gidilebilir.

Diğer Turizm Seçenekleri

Kaş denize sıfır oteller ve yaz turizmi yanında, artan turizm faaliyetleri ile birlikte ilçede, trekking, dağcılık, rafting gibi doğa sporları da gelişmiştir. Bununla birlikte ilçenin en yüksek noktalarından birisi olan Akdağ’ın eteklerinde yer alan Gömbe ’de bulunan Yeşilgöl ve Uçarsu Şelalesi turist çeken diğer önemli alanlardır.

Dalış ve yamaç paraşütü ilçede yapılan en önemli sporlar arasında yer almakta ve Kaş sahilleri Türkiye’nin en iyi dalış bölgesi olarak kabul edilmektedir. Ülkemizde en çok dalış merkezi bulunan tatil yöresi de bu nedenle Kaş’tır.

Kaş Otel Önerileri

Kaş beş yıldızlı oteller ve çok sayıda turistik tesisi ile dikkat çeken ülkemizin en önemli turistik yerlerinden birisidir. Bu tercihler arasından seçtiğimiz bazı otellere bakacak olursak;

Club Hotel Barbarossa: denize mükemmel bir şekilde uzanan Çukurbağ Yarımadası’nda konumlanan otel, her türlü imkân ve konforun yanında mükemmel yemekleri ve sunduğu villa otel seçeneği ile hayatınız boyunca unutamayacağınız bir tatil vadediyor.

Soothe Hotel: Kalkan beldesi Kalamar koyunda, Kalkan’daki ana yat limanı yanında bulunan otel, çekici ve geleneksel mimarisi, odalarının birçoğunda bulunan panoramik deniz manzarası, denize yakınlığı ve otele ait plajı ile dikkat çekmektedir. Aynı zamanda otel bünyesinde deniz suyu ile doldurulmuş büyük bir yüzme havuzu, jakuzili havuz ve çocuk havuzu bulunmaktadır.

  Peninsula Gardens Hotel: Çukurbağ Yarımadası’nda yer alan otel, denize sıfır konumu, özel plaj alanı, deniz manzaralı odaları ve zarif dekorasyonu ile mükemmel bir tatil imkânı sunmaktadır.

Çınar Butik Otel: Kaş’ın merkezinde ve ilçenin simgesi olan tarihi Uzun Çarşı’nın hemen üstünde yer alan otel, hem ilenin eşsiz doğasına bakan odaları hem de deniz, marina ve Meis adası manzaralı odaları ile güzel bir tatil vadediyor.

Asfiya Sea View Hotel: Güneşlenme terasları ile çevrili bir açık yüzme havuzuna sahip olan otel, Kalkan Körfez