Genel

Kabak Koyu Otelleri

Kabak Koyu

Kabak koyu nerede diye sorduğunuzda Fethiye Ölüdeniz mevkiine yaklaşık 17kilometrelik bir mesafe içerisinde olan ve eski taş evlere ev sahipliği yapan doğa harikası Uzunyurt Kabak mevkiine Ölüdeniz’ den kalkan tur teknelerini kullanarak  gidebilirsiniz. Havaaalnından Havaş servisi ile Fethiye otogarına ulaşabilirsiniz. Yaz sezonu iki saatlik periyotlarla Kabak koyuna dolmuşlar da mevcuttur. Kabak koyuna ulaşırken muhteşem Likya yolundan yürüyerek koya ulaşırsınız. Bu yürüyüş sırasında kırmızı beyaz taşlar size yürüyüşünüzde yol göstereceklerdir. Kabak Koyu içerisinde pek çok kamp, bungalow ve otel bulunur. Bunlardan en güzel bir kaçını sıralayalım.

Caliente Bungalows

Caliente Bungalows denizin ve doğanın bozulmamış dokusuyla kuş seslerini dinleyebileceğiniz güzellikte unutulmayacak bir tatil  vaad ediyor. Kabak Koyu’ nda bulunan tesis tüm yıl boyunca müşterilerine hizmet vermektedir. Açık yüzme havuzu tesisin sadece misafirlerine açık olup tesiste, wi-fi ve ücretsiz otopark bulunmaktadır. 7 gün 24 saat açık olan resepsiyonu her konuda yardımcı olduğu gibi havaalanı transferi konusunda da size yardımcı olmaktadır. Tesisin tüm birimleri klimalıdır, geniş ve güzel balkonlara sahiptir. Kabak koyu nasıl gidilir diye sorarsınız zaten Likya yolu size bunun için ışık tutacaktır. Işıklar şehri Likya içerisinde yürümek ve Kabak Koyu’ nun dingin atmosferinde bulunmak için Caliente Bungalows ideal bir tesis.

Lissiya Hotel

Ölüdeniz 15 kilometre yakınlıkta bulunan  Lissiya Hotel Dalaman Havaalanina yakınlığı 80 kilometredir. Tesis ismini Işıklar Ülkesi Likya’ dan almış. Lissiya otelde güneşin doğuşunu ve batışını daha farklı izlemeniz mümkün olacak çünkü doğanın eşsiz alanlarından birinde kurulmuş. Anadolu tarihi içerisinde  en gizemli hikayelere sahip olmuş medeniyetlerden biri olan Likya’ da doğadaki eşsiz bir mekan olan bu tesiste ay ışığı ve yıldızlara farklı bir gözle bakabilirsiniz, Likya’ nın mistik ve gizemli havası sizi büyüleyecek ve doğanın kucağındaki bu eşsiz mekanda huzur dolu anlar yaşayabileceksiniz. Rüya gibi bir mekanda çatınızda yıldızlarla dolu gökyüzü, manzaranızda denizin eşsiz mavisi içerisinde kendinizi yeniden keşfedecek bu keşfedişle kendinizle rekabet etmekten vaz geçeceksiniz.

Mandala Camping

Dünyadaki yürüyüş yollarından en esrarengiz hikayelere sahip olan Likya Yolu üzerindeki Mandala Camping içerisinde yatağınızda yatarken yıldızları seyretmeniz, gündüz dağ manzarası ve havasını soluyabileceğiniz, denizin sesini duyabileceğiniz bir tesis. Tesiste 7 tane bungalow bulunmakta, bununla beraber çadır alanı da mevcut. Bungalowlar wi-fi, banyo, tuvalet ve sıcak su ile yeterince konfora sahip.

Perdue Otel

Baba dağı eteklerindeki Faralya ‘ da bulunan tesis, Dalaman hava limanından çıktığınızda 70 kilometrelik asfalt yol üzerinden önce Göcek’ e varacak , Fethiye’ yi, Ölüdeniz’ i ve Kelebekler Vadisi’ ni geçip arkanızda bıraktığınızda bisikletiniz veya otomobiliniz ile varabileceksiniz. Bu esnada muhteşem bir doğanın tadını çıkaracaksınız.

Perdue Otel’ in gizli mekanında doğanın alabildiğine özgürce sesini duyurduğu ve  dinleyenlerin ruhunda yankı bulan ve huzur veren  esintisi içerisinde Baba Dağı’ nın  binbir çeşştliliğini  barındıran kokusu ile  keyif veren bir mekan. Kuş sesleri eşliğinde masaj ve terapi odalarında da hizmet veren tesisin oda sayısı 10. Sezonluk açık havuzu bulunmakta.