Genel

İstanbul Otelleri

İstanbul Otelleri

İstanbul, Türkiye’nin en kalabalık ili, Dünya’nın en eski şehirlerinden birisidir. Roma İmparatorluğu, Bizans İmparatorluğu, Latin İmparatorluğu ve Osmanlı İmparatorluğu’na ev sahipliği yapmış, bu yüzden de inanılmaz bir kültür mirasına sahip hale gelmiştir. Bu inanılmaz kültür mirası, turistleri de beraberinde getirmekte, İstanbul ‘’görmeden ölmemeniz gereken şehirler’’ listesinde en üst sıralarda yer almasını sağlamaktadır.

İstanbul’un toplam nüfusu yaklaşık 15 milyon civarındadır. Ancak günlük nüfus, zaman zaman 19 milyonu bulmaktadır. Günlük nüfus ile toplam nüfus arasındaki bu 4 milyonluk fark, aslında bize İstanbul’un ne kadar turistik bir şehir olduğunu bir kez daha göstermektedir. Bundandır ki, her geçen gün otellerin kapasiteleri artmakta ya da yeni ve kaliteli oteller inşa edilerek konaklama ihtiyacının giderilmesi sağlanmaktadır.

Yerli ve yabancı turistler, İstanbul’u gezmeye geldiklerinde İstanbul merkez otelleri tercih etmekte, böylelikle konumları sayesinde kısa zamanda daha çok gezme imkânı elde edebilmektedir. Bilindiği üzere İstanbul şehri, Anadolu ve Avrupa Yakası olmak üzere iki yakadan oluşmaktadır. Kültür mirası her ne kadar Avrupa Yakası’na ağırlıklı olarak bulunsa da, bir kısım müzeler ve tarihi mekânlar Anadolu Yakası’nda da bulunmaktadır. Hal böyle olunca Anadolu Yakası’nda bulunan İstanbul otelleri de oldukça tercih edilmekte ve bu yakada da çok iyi oteller açılmakta, bir kısmının da yenileme çalışmaları devam etmektedir.

Anadolu Yakası İstanbul 5 yıldızlı oteller nelerdir diye baktığımızda karşımıza en popüler oteller olarak aşağıdakiler çıkmaktadır.

Dedaman bostancı istanbul hotel& convention center dedeman istanbul , Dedeman misafirperverliği ile öne çıkmış, Anadolu Yakası’nın en büyük otellerinden birisidir. 5 yıldız ile hizmet veren otelde 252 adet oda bulunmaktadır. Merkezi konumu sayesinde, bu otelde konaklayarak birçok farklı mekân gezme şansına sahip olursunuz. Bağdat Caddesi’ne 20 dakikalık mesafede yer alan otel, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na da 30 km mesafededir. Bu otel ayrıca çok büyük toplantı salonlarına sahiptir ve birçok kongreye ev sahipliği yapmaktadır. Toplantı salonlarının çokluğu, düğün bakımından da tercih edilen bir otel olmasını sağlamıştır. Otel ayrıca, metro istasyonuna da 2 dakikalık yürüme mesafesinde yer almaktadır.

Double tree by hilton istanbul moda ise Kadıköy’de bulunan, odaların neredeyse tamamı deniz manzaralı olan çok şık bir otel olarak göze çarpmaktadır. Hilton kalitesi ile misafirlerini ağırlayan ancak uygun fiyatlı olabilmek için başına Doubletree markasını alan otelde, farklı oda tiplerinde toplam 247 oda bulunmaktadır. Otel İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na 39 kilometre – 42 dakika mesafede bulunmaktadır. Yeni açılan Avrasya Tüneli tercihi edildiğinde otelden Atatürk Havalimanı’na 28 km mesafe ile 42 dakikada ulaşılmaktadır. Moda bölgesi, lokasyon olarak da çok sevilen, eski evlerin bulunduğu, deniz kenarında çay içebildiğiniz, nostaljik tramvayla güzel bir tur yapabildiğiniz, İstanbul’un en eski semtlerinden birisi olduğu için de tercih edilmektedir.

Hilton istanbul kozyatağı ise Anadolu Yakası’nda son zamanlarda açılan en büyük zincir otellerden birisidir. Hilton kalitesini tam anlamıyla yaşayabileceğiniz hizmet sunumu bulunmaktadır. Konumu çok merkezidir, hem Anadolu yakası hem Avrupa yakasına ulaşmak kolaydır. Önünde metro durağı bulunmaktadır. Çevresinde birçok alışveriş merkezi ve şık restoranları bulabilirsiniz. 70 adet üst segment oda olmak üzere toplam 320 adet odası mevcuttur. Otelde kapalı havuz, spa merkezi, 2 adet restaurant bulunmaktadır. Ayrıca otel, Anadolu yakasının kalbi Bağdat Caddesine de 5 kilometre mesafededir. Yani 20 dakika yürüyerek ulaşabilirsiniz.