Genel

Güzel İzmir Sizi Bekler…

Çeşme Bölgesi        

Çeşme, İzmir’in ve Türkiye’nin en batısındaki en uç noktadaki incisidir. İzmir Merkezinden 87 Km. uzaklıktadır. Antik zamanlarda adı Agrillia imiş.

Çeşmede Gezilecek Yerler

Çeşme’nin en çok bilinen yeri Alaçatı’dır. Çeşmeye araçla 15 dakika uzaklıktadır. Taş evleri ve rüzgâr sörfü imkânları ile muhteşem plajları, Alaçatı’nın bu ününe katkıda bulunmuştur. Baharda Alaçatı Ot Festivali yapılır. Sokakların muhteşem atmosferinde gezmek ve denizin keyfini çıkarmak için gidilmesi gereken özel bir yerdir Alaçatı.

Ilıca, adından da anlaşılacağı üzere termal kaplıca suları bölgesidir. “Çeşme” adının kaynağı da bu sulardır. Bembeyaz kumları ve sığ kıyıları ile sakin, keyifli bir tatil zamanı, Ilıca’da geçirilebilir. Çeşme merkeze uzaklığı 4 Km.’dir.

Delikli Koy, Alaçatı ile Ovacık bölgesi arasındadır. Sahilde kayalık içinde doğal yollarla oluşmuş bir delik nedeniyle bu ismi almıştır.

Aya Yorgi. Burası için Çeşme’nin eğlence merkezi denebilir.  Yine çok güzel bir denize sahiptir. Çeşme’ye bir kilometre uzaklıktadır.

Plaj Önerisi

Ilıca Halk Plajı, plaj ve denizin güzelliği tartışılmaz bir başka nokta.

Pırlanta Plajı, Issız koylar üzerinde. Güzel kamp yerleri bulunuyor. Şehit Mehmet Mevkiindedir.

Altınkum Plajı; Deniz ve altın kırıntıları gibi görünen incecik bir kum, muhteşem. Yüzerken balıkların altinizda yanınızda sizinle yüzdüklerini göreceksiniz. Şehit Mehmet Mevkiinde bulunuyor.

Kocakarı Plajı;Rüzgardan ve dalgadan etkilenmeyen muhteşem bir plaj. Bayram ve hafta sonlarında yoğun oluyor. Muhteşem denizi biraz soğuktur fakat temiz ve yosunsuzdur. Dalyan Üniversite mevkiindedir.

Konaklama Olanakları

Çeşme otel bakımından önemli kapasiteye sahip turizm merkezlerimizden biridir. Örnek Çeşme Otelleri;

Boyalik Beach Hotel, Çeşme merkezine 2 Km. uzaklıktadır.

Sheraton Çeşme Resort & Spa, Çeşme merkezi’ne 6 Km. uzaklıktadır.

Manastır Alaçatı Otel, Çeşme merkezine 8 Km. uzaklıktadır.

Sayılabilecek pek çok konaklama olanağı bulunmakla beraber, turizm sezonunun yoğunlaştığı dönemlerde gecikmiş tatil planlarınız için barınma sorunu yaşayabilirsiniz. Yakın beldelerdeki aile pansiyonları da sevimli alternatifler olacaktır. Tavsiyemiz yine erken rezervasyonla yerinizi önceden ayırtmış olmanızdır. Bölgenin popülaritesi, fiyatların genel olarak yüksekte kalmasına neden olmaktadır. Ek bilgi olarak bunu da dikkate almanızı ve ekonomik olarak tedbirli olmanızı öneririz.