Genel

Fethiye Otelleri

Fethiye İlçesi Genel Bilgi

Türkiye’nin en güzel tatil beldelerinden biri olan Fethiye otel ve tesisler açısından da son derece zengindir. Her türlü turistik mekanın ziyaretçilerini beklediği bu güzide ilçede dilediğiniz gibi eğlenebileceksiniz.  Peki hem tarihi hem de turistik zenginlikleri ile dikkat çeken bu ilçenin özellikleri nelerdir, birlikte inceleyelim.

Fethiye Otelleri

Yılın her mevsimi çok güzel olan Fethiye, gün geçtikçe daha çok turist tarafından tercih edilir hale geldi. Bunun nedeni elbette doğal güzellikleri olarak karşımıza çıkmaktadır.  Fethiye 5 yıldızlı otelleri ile de lüks arayanların ilk tercihi. Mavi bayrak ödüllü plajları ile dikkat çeken Fethiye, Ölüdeniz sahili ile en güzel fotoğraf karelerini yakalayacağınız bir adrestir. Yalnızca Ölüdeniz’i değil, Fethiye’de bulunan Belcekız, Patara, Çalış, Fethiye Plajları ve Kıdrak ile Kuleli Koyları’nı da ziyaret ederek harika bir tatil geçirebilirsiniz. Denizin eşsiz turkuazının keyfini çıkarabileceğiniz Fethiye’de bulunan Letoon Antik kenti sahilleri de, hem muhteşem doğa manzarası hem de tarihi değeri ile kalpleri fethediyor.

Tarihi zenginliği ile size hem deniz hem de kültür gezisi fırsatı veren Fethiye’de Telmessos Antik Kenti, eski bir Likya şehri olan Tlos Antik Kenti Agorası, Roma surları, klişe ve tiyatro kalıntıları, tarihin izinde keyifli bir yolculuğa davet ediyor.  Doğaseverlerin bölgedeki ilk durağı ise elbette ender güzelliğe sahip Kelebek Vadisi oluyor.

Ulaşım

Fethiye tatil yapılabilecek en harika beldelerimizden biri. Üstelik ulaşım da son derece pratik. Fethiye, Dalaman Havalimanı’na 40 kilometre mesafededir. Fethiye merkez otelleri ulaşım konusunda sıkıntı yaşayan misafirleri için servis hizmeti sunmaktadır. Yılın her mevsimi ulaşıma açık havalimanı ile yalnız yurtiçi değil, yurtdışı uçuşlar da gerçekleştirilmektedir. Yalnızca hava yolunu değil, beldeye ulaşabilmek için deniz ve kara yolunu da rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Konaklama

Fethiye, yılda 600 bin ziyaretçi ağırlıyor. Konaklama seçenekleri ise son derece geniş. Eğer tercihiniz beş yıldızlı oteller ise, beldede dört adet beş yıldızlı tesis bulunmaktadır. Bunun dışında dört ve üç yıldızlı otelleri de rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Bölgede, ucuz Fethiye otelleri arayışında olanlar için de iyi bir alternatif olan pansiyonlar, rağbet görmekte ve turistlerin ilgisini çekmektedir. Doğa harikası bu beldede rüya gibi bir tatil yapabilirsiniz. Sevdiklerinizle ziyaret edebileceğiniz gibi, balayı oteli olarak da Fethiye otelleri tercihinde bulunabilirsiniz. En iyi fiyat, konaklama ve ulaşım fırsatları için otelz.com’dan rezervasyon yaptırabilirsiniz.  Üstelik erken rezervasyon yaptırarak indirim fırsatlarından da yararlanabilirsiniz.