Genel

FETHİYE OTELLERİ

FETHİYE OTELLERİ

Günümüzde tatil beldeleri içerisinde en çok tercih edilen mekanlardan bir tanesi Fethiye olarak bilinmektedir. Ege bölgesinin en popüler şehirlerinden bir tanesi olan Fethiye’de hem tarihi hem de turistik anlamda birbirinden kaliteli mekan ve plaj seçenekleri yer almaktadır.

DOĞAL GÜZELLİKLERLE DOLU FETHİYE BÖLGESİ

Fethiye merkez oteller, bölgenin popüler olması ile birlikte sıklık tercih edilmektedir. Üstelik bölge, yeşilin deniz ile birleştiği bir alan da yer aldığı için hem doğa severler hem de denize girmek isteyen bireyler adına birbirinden farklı seçenek yer almaktadır.

BİRBİRİNDEN FARKLI TARİHİ VE TURİSTİK MEKANLAR

Fethiye’nin en çok tercih edilen mekanları arasında, Ölüdeniz ve Belcekız plajları yer almaktadır. Sakin deniz ve yeşillik arayan bireylerin tercih ettiği mekanların yanı sıra Fethiye’de kelebekler vadisi ve çalış plajı da oldukça ünlü ve popüler mekanlar arasında yer almaktadır.

MUTLAKA GÖRÜLMESİ GEREKEN ÖLÜDENİZ

Fethiye’ye tatile giden bireylerin görmeden dönmemesi gereken mekanların ilk sırasında ölüdeniz gelmektedir. Çarşaf gibi yapısı ve tertemiz suları ile ege kıyısındaki bulunmaz plajlardan bir tanesi olan Ölüdeniz, deniz sevmeyen bireyleri bile kendine hayran bırakan oldukça eşsiz bir mekandır. Buna ek olarak ise mutlaka görülmesi gereken yerlerden bir tanesi de Tlos antik kenti olarak belirtilebilmektedir.

OTEL ÖNERİLERİ

Belcekız beach holiday village: 

Fethiye 5 yıldızlı oteller içerisinde en çok tercih edilen mekanlardan bir tanesi olan Belcekız beach,  Ölüdeniz mevkiinde yer almak ile birlikte denize mesafesi 50 metre olarak belirtilebilmektedir. Kumburnu plajına da yakın olan otel de birbirinden farklı konseptte oda ve özel suitler yer almaktadır.

Sunshine holiday resort:

Fethiye ölüdeniz otelleri içerisinde yer alan Sunshine Holiday, toplamda 204 oda ile bireylere hizmet vermektedir. Mistik ve antik konseptlerinin yanında her ülkeden bireylere hizmet veren birbirinden farklı konsepti yer almaktadır. Tesiste birbirinden farklı özellik ve aktivitelerin bulunmasının yanı sıra balayı çiftlerine özel oda konseptleri de yer almaktadır. Otel genel olarak herşey dahil konsept ile hizmet vermektedir.

Suncity hotel&beach club:

Ölüdeniz otelleri içerisinde 4 yıldızlı konsept ile hizmet veren otel de toplam oda sayısı 216 olarak belirtilmektedir. Mavi bayraklı bir plaj bulunan otel de çocukların aktiviteleri adına birbirinden farklı oyun alanları yer almaktadır. Giriş saatlerinin 12.00, çıkış saatlerinin ise 14.00 olduğu otel de herşey dahil konseptte yemek ve içecek hizmetleri sağlanmaktadır.

Edasu artemisia royal park club:

Butik konseptte hizmet veren otel de 48 adet oda yer almaktadır. Ölüdeniz mevkiinde yer alan otel de 12 yaşına kadar olan çocuklar ücretsiz olarak konaklayabilmektedir. Plaja 4 km uzaklıkta bulunan otel de ücretli ve ücretsiz birbirinden farklı aktiviteler yer almak ile birlikte balayı özel konsepti de bulunmaktadır.

Katre hotel ölüdeniz:

Toplamda 60 adet oda sayısı bulunan Katre otel, butik konseptte çalışan Ölüdeniz’de ki popüler otellerden bir tanesi olarak bilinmektedir. Rüzgar sörfü ve dalış aktivitelerinin yaygın olduğu otel de herşey dahil konsept hizmet vermektedir. Genel olarak Fethiye otelleri içerisinde küçük olmasının yanı sıra yüksek kullanıcı  sayısına sahip otel de uzun zaman önceden rezervasyon yaptırmadan bireyler konaklama imkanı bulamamaktadırlar. Özel plajı ve sezonluk havuzu bulunan otel aynı zaman da ünlü Ölüdeniz ve Belcekız plajlarına da yakın konumda hizmet vermektedir. Resepsiyon hizmetlerinin 7/24 çalıştığı otel de wifi de ücretsiz olarak kullanıcılarına sunulmaktadır. Aynı zamanda otel Dalaman havaaalanına 65 km mesafededir.