Öneriler

Erken Rezervasyon Yapmanın Avantajları

19 Mayıs’a 3 hafta, Yaz tatiline 1 – 1,5 ay, Ramazan Bayramı‘na da yaklaşık 2 aylık bir süre kaldı fakat daha tatile çok var demeyin! Bir de bakmışsınız ki o hayalini kurduğunuz seyahat için bavul hazırlıyorsunuz ve havaalanına doğru yol alacaksınız. Önceden düşünülmüş ve planlanmış bir tatil, sizi hem bütçe olarak pek sarsmayacağı gibi dilediğiniz otelde çok keyifli ve dolu dolu tatil yapmanızı mümkün kılar.

Peki erken rezervasyon size aslında neler kazandıracak hiç düşündünüz mü?

Uçak biletini daha ucuza bulursunuz.

boarding-card

Eğer gideceğiniz destinasyona karar verdiyseniz sırada uçak bileti rezervasyonu var. Uçak bileti fiyatları tatile 1 ay kala ile 3 ay kala arasında çok büyük farklar oluşturmaktadır. Bu neden gideceğiniz destinasyona karar verir vermez uçak biletinizi almalısınız. Ardından seyahatini planlamaya geçebilirsiniz.

 

Dilediğiniz otele rezervasyon yapabilirsiniz.

otelz

Gideceğiniz destinasyona karar verdiniz, uçak biletinizi aldınız, eh o halde sıra otel rezervasyonuna geldi. Oteli de daha sonra rezerve ederim demeyip en hızlı şekilde rezervasyon yapmalısınız. Aksi halde rezervasyon yaparken hem uygun fiyatlı oda bulamayacağınız gibi hem de kötü bir manzaralı bir odaya düşebilirsiniz. Bu nedenle erken rezervasyon fırsatlarından faydalanarak otelinizi en kısa zamanda rezerve etmelisiniz. Otelz’nin “Günün Fırsat Otelleri” bölümü otel rezervasyonunuz sırasında size en uygun fiyatlı otelleri listeler.

Konserleri ve festivalleri kaçırmazsınız.

Görsel: Baviera Turismo

Görsel: Baviera Turismo

Seyahatiniz sırasında bulunduğunuz şehirde ya da çevre bölgelerde harika konserler, müthiş festivaller mi var? Zira bu etkinliklerden haberiniz olamıyor olabilir, Otelz’nin etkinlik kategorisinden çevredeki etkinlikleri listeleyebilir ve yıl boyunca düşlediğiniz tatilinizi unutulmaz kılabilirsiniz. Zira etkinliklerin biletleri kısa bir süre içerisinde tükeniyor olabilir bu yüzden uçak ve otel rezervasyonunuzla birlikte konser ya da festival rezervasyonunuzu da yaptırmanızı tavsiye ediyoruz.

Bütçenizi daha dengeli kullanırsınız.

Money-Travel-Wallet

Tüm yıl boyunca hayalini kurduğunuz tatil için bütçenizi ayarlamanızda fayda var. Çünkü gitmeyi planladığınız tatil düşündüğünüzden çok daha masraflı olabilir. Peki bütçenizi nasıl mı ayarlayacaksınız? Tatile gitmeden önce uçaktan otele, restoranlardan şehir içi aktivitelerine kadar her şeyi önceden hesaplarsanız, sonradan kötü sürprizlerle karşılaşma ihtimalini ortadan kaldırırmış olursunuz.