Genel Güncel Haberler

Emitt 2019 Turizm Ve Seyahat Fuarı

Emitt 2019 Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı 23. Kez Gerçekleşti

31 Ocak- 03 Şubat 2019 tarihlerinde gerçekleştirilen fuara katılan kurumların sunumlarında; turizm, doğa, kültür, arkeolojik ve gastronomik değerleri öne çıkarması dikkat çekti.

TURİZM SEKTÖRÜNÜN BÜYÜK BULUŞMA NOKTASI

Dünyanın en büyük beş turizm fuarından biri olan, Türkiye ve dünya turizm sektörünü aynı platformda bir araya getiren sektörün en önemli uluslararası buluşma noktası EMİTT Turizm Fuarı sektöre yeni iş ve beraberliği fırsatları sunan turizm zirvesidir. Her geçen yıl artan katılımcı ve ziyaretçi sayısıyla bölge sektörünün büyümesine doğrudan katkı sağlıyor.

Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TTYD) Başkanı Oya Narin de EMİTT’e çok önem verdiklerini, fuarda önemli isimlerle bir araya gelerek sektörü ele alacaklarını söyledi.

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık ise “EMİTT, dünyanın sayılı fuarları haline geldi. Federasyon olarak bu gelişmeden gurur duyuyoruz. (Fuar) Aynı zamanda dünya turizm endüstrisinin gelişmelerini, trendlerini adım adım takip ederek kendini yeniliyor. Organizasyon, çok dinamik bir fuar olarak yoluna devam ediyor” şeklinde konuştu.

Ayık, EMİTT’in turizm endüstrisinde tüm dünya ülkeleri, sektördeki kurum ve kuruluşlar adına köprü görevi gördüğünü ifade ederek, “Çünkü Türkiye, kuzey ile güney, doğu ile batı arasında köprü… EMİTT de bu köprü görevini kuran bir yapıda.” dedi.

EMİTT 2019 KONFERANS PROGRAMINA KATILANLAR ARASINDA OTELZ.COM YÖNETİM KURULU ÜYESİ ORKUN TEKİN’DE YER ALDI

Kurulduğu günden günümüze kadar birçok yeniliğe imza atan Otelz.com adına  Yönetim Kurulu Üyemiz  Orkun Tekin’de Emitt  sektör oturumlarında değerli görüşleri ile yer aldı.

Panelde “Geleceğe Yolculuk: Dijital Acentalar 5 Sene Sonra Nerede Olacaklar?”  üzerine görüş ve analizler paylaşıldı.  Turizmde dijital nasıl kullanılmalı? Online sistemlerin oluşturduğu turizm pazarının büyüklüğü nedir? Bilinirliği ve satışlarınızı artırmak için nasıl stratejiler izlemeniz gerekir? Gibi soruların yanıtları verildi. Farklı alanlardaki üyelerden Dijital Acentaların 5 Sene Sonra Nerede Olacaklarının cevapları belirtildi.

Fuarın açılışında konuşan Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya, 18 yıl aradan sonra bu fuara katılmaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade ederek, kültür-sanat, konser, festival ve gastronomi gibi etkinlikleriyle fuara ve ülke ekonomisinin nabzını tutan İstanbul’a ilginin her geçen yıl arttığını söyledi.

Fuarın aynı zamanda katılımcılara İstanbul’un güzelliklerini görme fırsatı sunduğunu belirten Bağlıkaya, “Sektör olarak iyi bir dönemden geçiyoruz. Türkiye, geçen yıl dünya turizminin 3 katından daha fazla büyüdü. 2018’i rekor ziyaretçi sayısına ulaşarak kapattık.” dedi.

Bağlıkaya, yeni bir yıla yeni umutlarla girdiklerini ifade ederek, 2019’da turizmde yeni rekorların kırılacağına inandıklarını söyledi.

EMİTT ÜRÜN GRUPLARI

 • Konaklama Turizmi
 • Seyahat Hizmetleri
 • Sağlık & Spa Turizmi
 • Ulaşım Hizmetleri
 • Bilişim & Yazılım Hizmetleri
 • Organizasyon Hizmetleri
 • Ulusal Tanıtım Büroları, Örgütleri ve Sivil Toplum Kuruluşları
 • Uluslararası Tanıtma Büroları Ve Sivil Toplum Kuruluşları
 • Eğlence Turizmi
 • Otel Ekipmanları
 • Finans, Sigorta ve Denetim Hizmetleri
 • Medya
 • Diğer Turizm Hizmetleri

  CEO’muz BERTAN ANER TUROYD ÜYELERİNE DİJİTAL TRENDLERİ ANLATTI

Türkiye genelinde otel yöneticilerinin bir araya gelerek oluşturduğu, Turizm Otel Yöneticileri Derneği (TUROYD) tarafından organize edilen, Hilton Garden Inn Beylikdüzü’nde düzenlenen Dijital Trendler Etkinliğinde Otelz.com CEO’su Bertan Aner’in Dijital Trendler Sunumunu Takiben, Extranet Destek Yöneticisi Biriçim Bilgin tarafından Online Sistem Eğitimi verildi.