Destinasyon Türkiye

EKİM AYI FIRSATLARI İLE FETHİYE

Yoğun iş temposunda kendinizi hem doğa hem de denizle iç içe olabileceğiniz bir mekâna bırakmanız, senenin diğer bölümünü daha huzurlu ve sağlıklı geçirmenize yardımcı olacak. Bu anlamda size sunulacak en iyi yerlerden biri elbette Fethiye’dir. Uygun fırsatları bulunan oteller bu bölgeyi cazip kılan diğer bir muhteşemlik. Siz değerli takipçilerimize Ekim ayı tatili için önerilerde bulunacağız.

Oteller bu fırsatı değerlendirebilmeniz için sizlere yardımcı oluyor. Fethiye denilince denizi ile eşsiz bir güzelliğe sahip olan Ölüdeniz akla geliyor. Muğla iline bağlı Fethiye ilçesindeki bu mahalle 2006 yılında %82 oy ile dünyanın en güzel kumsalı seçilmiştir. Bundan ötürü bu belde turizm açısından oldukça gelişmiştir. Adından dolayı durgun olduğu bilinir. Gerçekten öyledir de. Fakat bu durgun deniz gözle görünmeyecek sebeplerden dolayı her gün yenilenir. Ölüdeniz ’de bulunan yoğun kaynak suları dipten açık denize doğru bir akıntı yaratmaktadır. Kaynak suyu ürettiği tuzdan dolayı, kaynaktan açık denize doğru devamlı oluşan bu dolaşım denizin kendini devamlı yenilemesine sebep olur. Ayrıca denizde meydana gelen gel-git bu olaya yardımcı olmaktadır. Ayrıca bu beldeye ulaşımda kara, deniz, hava yolları ile gayet kolaydır. Gitmişken mutlaka görmeniz gereken yerler; Kelebekler Vadisi, Gemi Adası ve Fethiye merkezidir. Bu yapıları ile adeta tarih kokar. Bölgede yapabileceğiniz yamaç paraşütü ise size tatilinizin unutulmaz anılarını yaşatacaktır. Bu bölgede tercih edebileceğiniz oteller arasında Belcekız Beach Holiday Village başta gelir. Dalaman Havaalanına 60 km, Hisarönün’e 3 km ve Fethiye Merkeze 15 km uzaklıkta bulunan bu otel tatilinizi kusursuz geçirmeniz için en konforlu hizmetlerini sizlere sunmaktadır. Yeşilin ve mavinin bir arada bulunduğu manzarası huzuru ayaklarınıza sermeye yardımcı olacak. Zengin büfesi, eğlence aktiviteleri, hamam, sauna, havuz ve Fitness Center gibi birçok bölümü mevcuttur.

belcekiz-beach-holiday-village-716175752

Ekim ayında tatili en iyi şekilde değerlendirmek istiyorsanız; bu yazımızı dikkate alarak mutlaka görmeniz gereken bir yerdir Ölüdeniz.