Avrupa Destinasyon Gezi Rehberi Öneriler Türkiye

Dünyanın en ilginç 10 oteli

Düşündüğünüz otellerden çok daha farklı bir yapıda inşa edilen oteller, klasikten hoşlanmayan tatilcilerin tercihleri arasında bulunuyor. Temiz olsun, havuzu olsun klişelerini ortadan kaldıran, özellikle maceraseverlerin hoşlanacağı türden oteller dikkat çekiyor.

İşte Türkiye’de ve dünyada başka bir örneği olmayan ilginç oteller…

1- Marmara Antalya, Türkiye

1

Dünyanın 360 derece dönebilen tek oteli olan The Marmara Antalya, masmavi denizle doğanın çarpıcı manzaralarına ev sahipliği yapıyor. Muhteşem Akdeniz manzaralı ünlü falezlerin üzerinde yer alan otel, sıra dışı tasarımı, sizi şehirden uzaklaştıracak doğal ­plajı, Tuti Restaurant’ın sunduğu farklı “lobi” kavramı ve zamanın nasıl ­geçtiğini anlamayacağınız açık hava etkinlikleri ile sadece burada­ yaşayabileceğiniz bir tatil vaat ediyor.

2- Inntel Hotel Amsterdam Zaandam, Hollanda

2

Hollanda’da bulunan dört yıldızlı bu otel, Zaan bölgesinin geleneksel evlerinden ilham alınarak dizayn edilmiş. Otelin içi ise, yine dışı kadar tarihi bir şekilde dekore edilmiş. Kendinizi bambaşka bir dünyada hissetmek için Hollanda’ya gittiğinizde bu oteli tercih edebilirsiniz.

3- Hotel de Glace, Kanada

3

Tamamen buzdan yapılan Hotel de Glace, konaklama yapanlara benzersiz bir deneyim yaşatıyor. Eğer Kanada’ya gidip bu otelde konaklayacaksanız, buzdan yatakların üzerinde yatacağınızı sakın unutmayın!

4- Magic Mountain Otel, Şili

4

Şili’deki bu sıradışı otelde odalar yapay bir dağın üzerinde yer alıyor ve üzerinde sanki bir volkan gibi şelaleler bulunuyor. Ayrıca buraya ulaşmak için de tahtadan bir köprüden geçmek gerekiyor. Maceraseverler için iyi bir tercih olabilir.

5- Utter Inn, İsveç

5

Malaren Gölü’nün tam ortasında bulunan yüzen bir platformun üstündeki otel, ilginç bir tatil isteyenlerin tercihi oluyor. Alt katında bir akvaryumu andıran yatak odasıyla deniz altını keşfe çıkaran otele tekne veya kanoyla gidilebiliyor.

6- Hobbit Motel, Yeni Zelanda

6

Tüm Lord of the Rings hayranlarının en çok merak ettiği şeylerden biri bir hobbit evinde yaşamak olabilir. Yeni Zelanda’daki bu otelde artık bu hayal gerçek oluyor.

7- Costa Verde, Kosta Rika

7

Tropikal yağmur ormanlarının içine sıkışmış 1965 yılından kalma Boeing 727 gövdesi, şimdi otel olarak kullanılıyor. Ormanın içinde yer alan bu eşsiz otel, aynı zamanda okyanus manzarasına da sahip.

8- Loisaba Wilderness, Kenya

8

Eğer açık hava hayranı iseniz, bu otel tam da sizin için dizayn edilmiş. Kenya’da bulunan Afrika rüzgarını her an hissedebileceğiniz; zebra, aslan ve fillerle yakınlaşabileceğiniz bu otelde maceradan kopmayacaksınız. Her ne kadar korkunç bir fikir gibi gelse de geleneksel savaşçılar sizi tüm olağandışı durumlardan korumak için hazır bir şekilde bekliyor.

9- Hotel Kakslauttanen, Finlandiya

9

Eskimoların İglo denen kulübelerinden örnek alınarak yapılan Hotel Kakslauttanen, kuzey ışıklarını izlemeniz için muhteşem bir fırsat sunuyor. Gökyüzünü doyasıya seyredebileceğiniz bu odalarda; mutfak, sauna gibi imkanlar da bulunuyor.

10- Dog Bark Park Inn, Idaho

10

Bir beagle’ın içinde uyuyamayacağınızı kim söyledi? Köpek şeklinde tasarlanan ve dört kişinin rahatlıkla kalabileceği bu otelin bir balkonu bile mevcut. Üstelik bu köpeğin bir adı da var: Tatlı Willy!