Avrupa

Dünyadaki En İlginç Otel Havuzları

Havuz denilince aklınıza şehirlerde bulunan standart şehir olimpik ya da yarı olimpik havuzlar geliyorsa, aşağıdaki listeyi daha detaylı bir şekilde incelemenizde yarar var.

Dünyada insan eli ile yapılmış bir çok ilginç havuz bulunmakta ve bunların birçoğu konsept otellerin tepesinde ya da çevresinde bulunmakta. İşte Otelz ekibi tarafından oluşturulmuş “Dünyadaki en ilginç otel havuzları” listesi.

Sarı Havuz

st-regis-resort-lhasa

Çin’in Tibet bölgesine başkentlik yapan Lhasa’daki St.Regis Resort’un havuzu bildiğiniz havuzlar gibi mavi renk değil. Himalaya manzarasıyla otantik Asya kültürünü birleştirerek ilginç bir deneyim sunan otelin havuzu 30 dereceye kadar ısıtılıp rahatlatıcı bir etkiye sahiptir.

Kırmızı Havuz

koh-samui-hotel

Sarı renk sizi tatmin etmediyse kırmızı renk kesinlikle yeterli olacaktır. Tayland’ın Koh Samui adasında yer alan kırmızı havuz, sıcak su ve özel taşlar sayesinde bu kendine has renge kavuşmuş.

Orthlieb Fas

Orthlieb

Orthlieb, Fas’ta bulunan dünyanın en büyük havuzudur. 135 km. genişlikte ve 91 metre uzunlukta var olan havuz, yukarıdaki görüntüden de anlaşılacağı gibi oldukça gösterişlidir.

Ocean Dome

Ocean_Dome_Artificial_Beach_L2

Japonya’nın Miyazaki şehrinde bulunan Ocean Dome, Sheraton Seagaia Resort’a ait dünyanın en büyük kapalı yüzme havuzu olma özelliğine sahiptir. Havuz, 1993 yılında açıldı ancak son zamanlarda yenileme ve yeniden yapılanma nedeniyle sıkça kapatılmıştır.

Başlangıçta yalnızca tesiste konaklayanlar için inşaa edilen Ocean Dome daha sonra tüm Japon halkına hizmet vermeye başlamıştır. Havuzun en büyük özelliği ise yapay dalga oluşturması, çocuk havuz alanı, su kaydırağı alanı ve yapay yanardağıdır.

Marina Bay Sands Hotel

Görsel: Your Singapore

Görsel: Your Singapore

Singapur’un dünyaya tanıtılmasındaki baş kahraman olan Marina Bay Sands Hotel’in, tepesindeki 150 metre uzunluğundaki sonsuzluk havuzu, dostlarınızı kıskandıracak selfie’ler çekmenizi sağlayacak.

Sadece otel misafirlerinin kalabildiği bu havuz kenarsız bir görünümle tasarlandı ve böylece havuzda uzanırken şehrin finans kulelerini rahatlıkla izleyebilirsiniz.