Genel

Çeşme Otelleri

Çeşme Otelleri

İzmir şehrinin en gözde tatil bölgelerinden biri olarak karşınıza çıkan Çeşme, Türkiye’nin en çok turist alan bölgelerinin de başında gelmektedir. Hem yurtiçi hem de yurtdışından gelen yüz binlerce turisti yıl içerisinde ağırlamakta olan Çeşme, doğal güzellikleri, tarihi yapıları, denizi, kumsalları ve farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmış kültürel yapısı ile hayranlık uyandıran bölgeler arasında yer almaktadır. Çeşme ılıca otelleri, diğer konaklama imkanları, kusursuz bir tatili size yaşatan koşulları ile tatil için seçeceğiniz ilk yerler arasına girmeyi başaracaktır.

Doğal Yapı Ve Tarihi Mekanlar

Doğal güzelliklerin büyüleyici bir etkisinin bulunduğu Çeşme, sahip olduğu bu kusursuz doğa sayesinde birçok spor aktivitesinin yapılmasına da imkan tanımaktadır. Yat gezisi, rüzgar sörfü, dalış ve diğer su sporlarının rahatlıkla yapılabildiği bölgede, farklı alanlarda birçok spor aktivitesi yapılabilmektedir. İsminden de anlaşılacağı üzere çeşmeleri ile ünlü bir bölge olan Çeşme, Kaymakam Çeşmesi ve Anonim Çeşme gibi yapıları ile görülmeye değer yerler arasında bulunmaktadır. Bölgenin görülmesi gereken diğer yerleri arasında Kervansaray ve Çeşme Kalesi de yer almaktadır. Çeşme Kalesi bulunduğu konum itibariyle görülmeye değer yerlerin başında gelmektedir. Çeşme’nin en çok ziyaretçi çeken diğer bölgeleri arasında ise Çiftlikköy, Boyalık Koyu, Sakızlı Koy, Dalyan ve Eşek adası yer almaktadır. Çeşmeleri ile ün kazanmış olan bölgede plajlar da oldukça güzel ve ilgi çekicidir. En ünlü plajları arasında ise Ildırı, Çatamaz, Ilıca, Pırlanta Plajları yer almaktadır. Sağlık turizmi açısından da oldukça önemli bir bölge olan Çeşme, barındırmış olduğu ılıca ve kaplıcaları ile de yıl içinde birçok yerli ve yabancı turisti kendine çekmektedir.

Çeşme Ulaşımı

Adnan Menderes Havalimanına yaklaşık 77 kilometre mesafede yer alan Çeşme, hem şehir içi hem de şehir dışı ulaşım olanakları oldukça gelişmiş olan bir bölgedir. Şehir içinde toplu taşıma araçları, taksi, araç kiralama ve benzeri yollar kullanılırken, şehir dışı ulaşımlarda ise havayolu ve karayolunun yanı sıra bazı bölgeler için denizyolu da kullanılabilmektedir. Şehir içinde Sakız Adası’na feribot seferleri de yapılamaktadır. Tüm bunların yanı sıra Çeşme otellerinin müşterilerine özel olarak sunmuş olduğu servis hizmeti de bulunmaktadır.

Otel Önerileri

Çeşme pansiyon, otel ve diğer konaklama olanakları oldukça geniş ve de gelişmiş olan bir bölgedir. Türkiye’nin en gözde tatil beldeleri arasında yer alan Çeşme, sunmuş olduğu lüks, huzurlu, doğayla iç içe ve benzeri otel imkanları ile turistlerin çok daha fazla ilgisini çekmektedir. Bölgede yer alan bazı otellere değinelim.

Radisson Blu Resort & Spa Çeşme: 5 yıldızlı Çeşme otellerinden biri olan ve birkaç adımda denizle bulaşmanızı sağlayan bu otel, keyifli ve eşsiz bir tatilin kapılarını size aralamakta ve ultra modern tesisleri ile aradığınız konforlu tatili size sunmaktadır.

Altın Yunus Resort & Thermal Otel: Çeşme merkeze en yakın mesafede yer alan bu otel, hem bölgeyi daha iyi gezmenize olanak sağlamakta hem de kurulmuş olduğu eşsiz koy ile tatil zevkini sonuna kadar yaşamanızı sağlamaktadır.

Sisus Hotel: Bölgenin en güzel bölgelerinden biri olan balıkçı kasabalarından birine kurulmuş olan otel, doğanın ve eşi benzeri olmayan marina manzarasının tadını çıkarabileceğiniz 5 yıldızlı bir oteldir.

Pırıl Hotel Thermal Beauty & Spa: Kaplıca ve ılıcalardan yararlanmak isteyen tatilciler için oldukça elverişli olan ve en güzel konumlardan birinde yer alan otel, geniş imkanları ile en tercih edilir otellerdendir.

PerAlaçatı Hotel: Çeşme Alaçatı otelleri arasında yer alan PerAlaçatı Hotel, köyün tam içinde Çeşme’nin tam merkezinde yer alan bir butik oteldir. Farklı konseptleri ile dikkat çeken otel, gelen özel konuklarını en iyi şekilde ağırlamaktadır.