Destinasyon Gezi Rehberi Öneriler Türkiye

Burçlara Göre Tatil Rotaları

Herkes şahane bir tatil yapmanın hayalini kurar. Tatilinizde unutamayacağınız anılar biriktirip, daha keyifli ve tam size göre bir tatil yapabilmek için burçlardan yardım alabilirsiniz. Farklı ruh halleri ve karakteristik özellikleri yansıtan burçlara göre tatil rotalarını sizler için derledik. Tatilinizi en güzel şekilde geçirmek istiyorsanız kendinize en uygun yeri seçmelisiniz. İşte burcunuza göre gitmeniz gereken tatil rotaları..

KOÇ

Hareketli ve enerjik yapılarıyla her ortamda kendilerini belli eden Koçlar, daha çok hareketli aktiviteleri tercih ederler. Girdikleri ortamın enerjisini yükselten burçlar için adrenalin dolu aktivitelerden çok hoşlanırlar. Daha önce gitmedikleri yerlere gitmeyi severler. Gidecekleri rotayı ayrıntılarıyla planlarsa, enerjik yapılarının da yardımı ile daha üretken olabilirler. Klasik ve sade bir tatilden kaçınırlar. Deneyimler onları cezbeder. Yeni maceraları keşfetmek onlara kendilerini iyi hissettirir. Günlük yaşamdan uzak macera dolu bir tatil için Koç burcu tatil rotaları Rafting, yamaç paraşütü gibi aktivitelerle dolu bir tatil Koç burçlarını mutlu eder. Koç burcu için en ideal tatil rotası Fethiye.

⇒ OTELLERİ İNCELE

BOĞA

Doğaya aşık bir yapıya sahip olan Boğa burçları, sakin ve huzurlu bir tatili tercih ederler. Onlar için en ideal tatil rotaları, doğayla baş başa kalacakları, yürüyüş yapacakları, huzur dolu ama lüksü de içinde barındıran yerler olacaktır. Adrenalin dolu bir tatilden çok bol müze gezecekleri bir tatili macera dolu bir tatile tercih ederler. Çevresi tarafından aranılan, sıcakkanlı insanlardır. Somut konularla uğraşmayı seven Boğalar, doğada bulunan olaylardan örneklemeler alarak işlerini başarılı bir şekilde yürütürler. Güzel manzaralı bir yerde denizle ya da doğayla baş başa kalacağı bir tatilden hayli keyif alacaktır. Boğa burcu için tatil rotaları Akdeniz’in muhteşem denizi ile Kaş’ta dolu dolu bir tatil keyfi yaşayabilir. Boğa burcu için en ideal tatil rotası Kaş.

⇒ OTELLERİ İNCELE

İKİZLER

Değişken kişilik yapılarıyla bilinen İkizler burçları, tatillerinde de çok yönlü bir seyahati tercih ederler. Yeni şeyler öğreneceği, heyecanlı deneyimler yaşayacağı, ufkunu genişleteceği harika bir tatil yaşamak ister. Tatili dinlenmek için değil de, değişiklik olarak gördüğünden dolayı, gittiği yerde tamamen meşgul olacağı aktivitelerin olmasına dikkat eder. Plaj, tarihi yerler, müzeler, alışveriş merkezleri, güzel manzaralı olan gezileri tercih ederler. Lüks otellerin aksine minik oteller ve pansiyon tarzı yerler onları daha çok çeker. İkizler burcuyla tatile giderken birkaç farklı plan yapmanız gerekiyor. Farklı rotalardan oluşan bir plan yaparak İkizler burcu ile tatile çıkabilirsiniz. İkizler burcu için en ideal tatil rotası Alaçatı.

 OTELLERİ İNCELE

YENGEÇ

Rahatına düşkünlüğü ve duygusallığıyla bilinen Yengeç burçları, tatilinde de mutlaka ev huzurunu arar. Gideceğiniz yerin mutlaka bir yaşanmışlık, tarihi miras taşıması gerekir. Duygusal ve romantik bir yapıya sahip olan Yengeç insanı, aşkların yaşandığı, tarihi kalıntıların bulunduğu yerlere gitmeyi isteyecektir. Gün içerisinde tarihi yerleri gezip, akşamları da deniz kenarında bir hamakta sevdikleriyle beraber olabileceği bir tatil Yengeç burçları için ideali yansıtır. Su grubu burcu olmalarının da etkisiyle tam bir su kuşu olan Yengeçler, Datça gibi deniz kenarında, sakin ve huzurlu bir tatil beldelerini tercih ederler. Yengeç burcu için en ideal tatil rotası Datça.

 OTELLERİ İNCELE

ASLAN

Günlük yaşamında da lükse olan düşkünlüğüyle bilinen Aslan burçları, seyahatlerinde de sessizlikten uzak, kalabalık ve lüksün hakim olduğu bir tatili tercih ederler. Tatillerinin her yönüyle mükemmel olmasını isterler. Yalnız kalmaktan hoşlanmadıkları ve kalabalığı sevdikleri için de sakin tatil beldeleri pek onlara göre değildir. Gün içerisinde keyif yapacakları akşam ise eğlenebilecekleri sıcak yerlerde geçirmek isterler. Lüks bir otelde konaklamak, her daim kalabalık ve hareketli, en lüks markalarının mağazalarını görmek bile Aslan burçlarını büyüleyecektir. Aslanlar daha çok Bodrum gibi gecesi-gündüzü eğlenceli olan tatil beldelerini tercih ederler. Aslan burcu için en ideal tatil rotası Bodrum.

 OTELLERİ İNCELE

BAŞAK

Titizliği, çalışkanlığı ve mükemmeliyetçi özellikleriyle tanınan Başak burçları, son derece doğa içinde tatil yapmayı seven burçlardır. Temiz hava içerisinde yürüyüş yapmak, bol spor, bisiklet turu ve temiz hava barındıran sakin yerler olması ilk tercihlerindendir. Tatillerini uzun uzun planlamayı sevdiklerinden dolayı son dakika planları onları rahatsız eder ve işlerini önceden planlı bir şekilde ayarlamayı tercih ederler. Son derece sade ve gösterişsiz bir tatil istiyorsan Başak burcusun demektir. Gidecekleri yer hakkında ne kadar araştırma yaparlarsa kendilerini o kadar iyi hissederler. Başak burcu için en ideal tatil rotası Bozcaada.

 OTELLERİ İNCELE

TERAZİ

Sanat, estetik ve güzelliğin burcu Teraziler, tahmin edildiği gibi çok sosyaldir. Teraziler için arkadaş grubuyla tatil yapmak çok daha keyiflidir. Rahatına düşkün olarak bilinen Terazi burçları, konforunu bozacak, zorlu bir seyahat kesinlikle onlara göre değildir.  Müzeleri, sanat galerilerini dolaşmayı, alışveriş yapmayı ve gece hayatını fazlasıyla severler. Tek başına tatile çıkma fikri akıllarına bile gelmez, kalabalık ve neşeli insanlarla bir arada eğlenmek onlar için idealdir. Manzarası olan, keyif veren, coşkusu hiç bitmeyen yerlerde olmak onlara kendilerini iyi hissettirir. Her yerde bir güzellik, romantizm ve şıklık arayan bir Terazi burcuysan, gideceğin tatil de yıllarca unutamayıp etkisinden çıkamayacağın bir yer olmalı. Teraziler için kamp yapmak oldukça eziyettir. Kemer gibi hareketli beldelerde son derece rahat bir otel tatili yapmak onları fazlasıyla mutlu edecektir. Terazi burcu için en ideal tatil rotası Kemer.

 OTELLERİ İNCELE

AKREP

Su grubu burcu olan Akrep, denize yakın olan her yerde kendini iyi hisseder. Yalnız olmayı seven Akrepler, tutkulu yapısı ile nerede sakin bir tatil geçirebileceklerse oraya giderler. Kendilerine zaman ayırmayı seven, kitap okuyup kafa dinleyebilecekleri bir sahil kasabası onların favori tatil mekanlarından olacaktır. Kimsenin olmadığı bir ada, tatil yöresi ya da özel bir tekne tam ona göredir. Su kenarında kendilerini hiç olmadıkları kadar huzurlu hisseder. Hiçbir şey yapmadan geçirecekleri tatil onları fazlasıyla mutlu edecektir. Kalabalık yerlerde tatil yapmayı sevmeyen Akrepler, kendi başına kalabilecekleri ortamda tatil yapmak ister. Araştırmayı ve gizemli yerleri keşfetmekten keyif aldıkları için şehrin tarihi zenginliklerini araştırmaktan keyif alırlar. Akrep burcu için en ideal tatil rotası Cunda Adası.

 OTELLERİ İNCELE

YAY

Hayatı kimsenin sevmediği kadar seven ve iş bilirliği ile bilinen Yay burcu için seyahat etmek demek hayat demek olsa gerek. Daha çok egzotik yerleri seven ve farklı kültürleri tanımak onun tatil programında büyük ölçüde yer tutar. Seyahat etmeye karşı büyük bir tutkusu olan Yay burçlarının hem dinlenmeye hem yeniliğe ihtiyaçları vardır. Gideceği yer hakkında araştırma yapmayı, gideceği yerin kültürü ve tarihi ile ilgili bilgiler edinir. Bol aktivite ve spor yapacağı bir tatil onları çok mutlu edecektir. Doğada yürüyüş yapmak, tenis oynamak, yüzmek, koşmak, at binmek ve spor yapmak oldukça keyifli tatiline artı katacaktır. Yay burcu için en ideal tatil rotası Akyaka.

⇒ OTELLERİ İNCELE

OĞLAK

İşkolik, disiplinli yapısıyla bilinen Oğlak burçları için iş hayatlarından ayırdıkları zamanlarda tatillerinde de yeni yerler keşfetmeyi ve kendilerine bir şeyler katmayı severler. Tatilde bile iş yapabilirse çok büyük zevk alır. Öğrenecekleri yeni yerler keşfetmek ve kendilerine yeni şeyler katmak isteyeceklerdir. Tarih ve doğa ile iç içe olmayı seven ve doğal güzellik arayışında olan Oğlak burçlarını bir dağ evi veya köy evini andıran konaklama yerleri daha çok mutlu eder. Geleceği ayrıntılı bir biçimde planlayan Oğlaklar, tatillerinde de plan ve program aşamasında yaşarlar. Arkeolojik kazıların yapıldığı yerlere gitmek onlar için hayatın unutulmaz tecrübesi olacaktır. Oğlak burcu için en ideal tatil rotası Kaz Dağları.

⇒ OTELLERİ İNCELE

KOVA

Arkadaş ve dost canlısı, sosyal olmalarıyla bilinen Kova burçları için tatil demek maceracı ve bağımsız olmak çok önemlidir. Sıra dışı ve marjinal yapılarıyla bilinen Kovalar, keşfedeceği ve plansız hareket edeceği bir tatilin peşindedirler. Planlı olarak bir tatil yapmaktan çok plansız olarak kafalarına neresi eserse oraya gitme peşindedirler. Bir gün şehirde gezerken diğer gün bir köyde, çok lüks bir oteldeyken de ertesi gün bir butik yerde kalmayı severler. Sıradan bir deniz tatili onları sıkar. Eğlence ve hareket katacağı tatil onlar için daha keyifli olacaktır. Tatilini kendisi organize eder ve farklı kültürleri keşfetmek onlar için idealdir. Plansız bir tatil rotasını seven Kova burçları için ideal bir tatil rotası belirlemek gerekirse burası kesinlikle Assos olur.

 OTELLERİ İNCELE

BALIK

Romantik bir su grubu burcu olan Balıklar için tatillerini sessiz bir yerde doğada ve deniz kenarında geçirmek onlar için huzur verici ve dinlendirici olacaktır. Adı üstünde Balık burcu daha çok denizde olmayı, kış aylarında bile denizden uzaklaşmamayı tercih ederler. Onlar için deniz kenarında aktiviteler yapmak, yemek yemek dahi daha bir keyifli olacaktır. Balıklar, tatillerinde mutlaka romantik bir detay ararlar. Gittikleri yerde manzaralı odalar, SPA hizmetleri varsa bu burcun favori tatil yeri orası olacaktır. Sıradan bir tatil ona göre değildir. Dalga seslerinin duyulduğu, deniz kenarında olan tatil onu çok mutlu eder. Seyahat sırasında keşfetme duygusu ona zevk verir. İstediği bir saatte uyanıp, rahatça bir kahvaltı ve havlusuyla denize gitmek onlar için en iyi tatili simgeler. Balık burcu için en ideal rota Ayvalık.

 OTELLERİ İNCELE