Genel

BOZCAADA OTELLERİ

BOZCAADA OTELLERİ

Bozcaada son dönemde popülerliği artan yazlık mekanlardan bir tanesi olmak ile birlikte, Türkiye’nin de ege adasındaki ikinci büyük adası olarak bilinmektedir. Çanakkale sınırları içerisinde yer alan Bozcaada, özellikle de birbirinden eşsiz ege yemekleri ve güzel koyları ile hem yerli hem de yabancı turistlerin gözde tatil adreslerinden bir tanesi olmaya devam etmektedir. Durum böyle olunca Bozcaada’da bireylerin konaklaması adına birbirinden farklı otel ve pansiyonlar oluşturulmaktadır. Posthane otel, oluşturulan konaklama mekanlarından bir tanesi olmak ile birlikte, bozcaada otelleri denildiğinde bireylerin en çok tercih ettikleri mekanlar arasında yerini almış durumdadır.

BOZCAADA DA MUTLAKA GÖRÜLMESİ GEREKEN YERLER

Bozcada, günümüzün eşsiz adalarından bir tanesi olmak ile birlikte aynı zamanda adaya gidildiğinde görülmeden dönülmemesi gereken bazı mekanlar bulunmaktadır. Bozcaada kalesi ve yerel tarihi araştırma merkezi, adaya gidildiğinde turistlerin mutlaka görmesi gereken mekanlar olarak bilinmek ile birlikte, özellikle bozcaada kalesinin eşsiz manzarası bireyleri kısa süre içerisinde etkisi altına alacak kadar güzeldir. Küçük bir ada olmasına rağmen, birbirinden farklı işletmelerin, plajların ve mekanların yer aldığı Bozcaada, ege havasını seven bireyler adına mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler arasında bilinmektedir. Pelagos hotel, Bozcaada’nın merkezi konumlarından bir tanesinde yer almak ile birlikte konaklama konusunda da oldukça konforlu ve uygundur.

DENİZİ VE HAVASI İLE İKİNCİ BÜYÜK ADA

Yukarıda da belirtildiği gibi Bozcaada, ülkemizin ikinci büyük adası olarak bilinmektedir. Bunların yanında ise Bozcaada, denizi ve havasal özellikleri ile ege bölgesinde bireylerin en çok beğendikleri mekanlar arasında yerini almış durumdadır. Çapraz tatil köyü ise bozcaada merkez otelleri içerisinde yer alan butik konseptte otellerden bir tanesi olmak ile birlikte 60 odası ile Bozcaada tatilcilerine hizmet veren kaliteli bir konaklama merkezi olarak dikkat çekmektedir. Bozcaada içerisinde yer alan birbirinden farklı otel içerisinden kolaylıkla sıyrılabilen Çapraz tatil köyü, yaz tatilinde hem ada havası almak hem de farklı bir tatil geçirmek isteyen bireyler adına oldukça popüler mekanlar arasında yerini almış durumdadır.

TARİHİ MERYEM ANA KİLİSESİ

Bozcaada’ya gidildiğinde mutlaka görülmesi gereken yerler arasında, diğer doğal güzellikler içerisinde hristiyanlar adına oldukça önemli olan Meryem Ana Kilisesi de yer almaktadır. Uzun yıllar önce kurulan ve oldukça tarihi bir geçmişe olan Meryem ana kilisesi aynı zamanda hristiyanlar adına kutsal kabul ediliyor olması nedeniyle Bozcaada, her yıl binlerce yabancı turist almaktadır. Eşsiz bir yapı halini hala koruyan Meryem Ana kilisesi, restorasyonlardan geçmesine rağmen hala adanın en tarihi mekanlarından bir tanesi olarak bilinmektedir. Kiliseye ve pek çok merkezi yere yakın konumda bulunan Mitos hotel, yemyeşil ağaçların içerisine kurulmuş olup aynı zamanda ada içerisinde kendine ait bir plaja da sahiptir.

POPÜLER MEKANLARI

Bozcada da en popüler mekanlar arasında, şarap fabrikaları yer almaktadır.Egeye has üzümlerden üretilen ve uzun uğraşlar sonrasında elde edilen adanın en popüler içeceklerinden olan şaraplar, birbirinden farklı tarihi şarap fabrikalarında üretilmekte ve bireylere sunulmaktadır. Aynı zamanda ada içerisinde yer alan Ayazma Manastırı da ortodokslar adına kutsal mekanlardan bir tanesi olmak ile birlikte, yılın belirli dönemlerinde ayin ve törenlerin düzenlendiği de bilinmektedir. Bozcaada 5 yıldızlı otel konsepti ile çalışan bir diğer otel, Arşipel otel ise belirtilen mekanlara yakın olmasının yanı sıra aynı zamanda Tekirbahçe mevkiindeki en doğal içeriklere sahip konaklama merkezlerinden bir tanesi olduğu bilinmektedir. Aynı zamanda Arşipel, çardak ve doğal yapıları ile bireylerin beğenisini kazanmaktadır.