Türkiye Yemek

Bonfile Yiyebileceğiniz En İyi Şehir

Et pişirmek önemli iştir. Özellikle biz Türkler mangal yapmayı, et pişirmeyi ve yemeyi çok severiz. Her etin kendine özgü dinlenme ve pişme süreleri vardır. Bunu da iyi yapan yerler gözde restoranlar halini alıyor. 

Bonfile yapılırken en çok söylenilen konulardan biri etin lezzetsiz ve kuru oluşudur. Kuru ve yavan bir et yemek istemiyorsanız, etlerinizi önce iyi bir biçimde marine etmeli, çeşitli soslar ve baharatlarla yemeğinize lezzet katmaya sabırla başlamalısınız. Bir diğer konu ise etin pişirilme ısısı ve süresidir.

Bonfileniz pişti mi? Şimdi de iyi bir sunum hazırlamak gerekiyor. Dilimlenmiş dana bonfile, cheddar peyniri, karemelize soğan, baharatlı patates kızartması, ketçap ve mayonez eğer bir gün şiir yazılırsa şairi de siz olacaksınız.

Peki bu güzelliği size yaratabilecek en iyi şehir hangisi? Yurtdışında bonfile yiyebileceğiniz birçok şehir bulunuyor, Türkiye’de de en iyisi İstanbul.

İstanbul ilgili akla gelen şeylerden biri de şüphesiz renkli gece hayatı ve lüks restoranları oluyor. Müzik zevkinden içilen içkilerin çeşitliliğine kadar birçok şey gidilecek mekanları belirliyor.

Görsel: Gourmet fayre

Görsel: Gourmet fayre

Ortaköy‘den Tarabya’ya, Çengelköy’den Kanlıca’ya, Adalar’dan Rumelikavağı’na manzarasıyla sizleri büyüleyecek birçok et restoranı bulunuyor.

Türkiye’nin en iyi steakhouse restoranlarından olan Nusr-Et’de lezzetli ve keyifli bir yemek yiyeceğiniz garanti ediyoruz. Bunun haricinde Gürkan Şef Steakhouse, Karaköy’deki Baltazar Steakhouse, 60 yıllık deneyim ile en lezzetli etleri sunan Beyti, Virginia Angus, Amerika’nın geleneksel diner anlayışını aratmayacak şekilde dekore edilen kırmızı deri koltukları, metal masaları, siyah-beyaz dekorları, bar masaları ve neon ışıklarıyla Teşvikiye, Etiler, Fulya, Göktürk ve Cihangir’de hizmet veren Egg & Burger size önerilerimiz olacaktır.