Genel

BODRUM OTELLERİ

BODRUM OTELLERİ

Günümüzün en popüler tatil bölgeleri içerisinde yer alan Bodrum, Muğla’nın bir ilçesi olmasına rağmen, Muğla’dan daha fazla popüler bir mekan olarak dikkat çekmektedir. Denizi, havası ve popüler mekanlarının yanı sıra turistik merkezleri ile de bireyleri kendisine hayran bırakan Bodrum, her yaz daha fazla turist çekmektedir.

EGE’NİN EN POPÜLERİ BODRUM

Ege bölgesi içerisinde yer alan Bodrum, günümüzde İzmir’in de önüne geçerek en çok tercih edilen tatil beldeleri içerisinde üst sıralarda yerini almış durumdadır. Ünlülerin ve popüler kimliklerin de en çok tercih ettikleri mekanlar içerisinde yer alan Bodrum, belirtilen nedenlerden dolayı da pek çok birey tarafından beğenilmektedir. Bodrum merkez otelleri, bölgenin en popüler otelleri olmak ile birlikte Gümbet, Gümüşlük, Türkbükü gibi merkezlerindeki otelleri de oldukça popülerdir. Bunlara ek olarak Bodrum havası da bölgeyi daha sevilesi hale getirmektedir.

TARİHİ VE TURİSTİK MEKANLAR

Bodrum bölgesi daha çok tarih ve plajsal özellikler nedeniyle tercih ediliyor olsa da birbirinden farklı tarihi özellikleri de yer almaktadır. Bodrum kalesi ve Zeki Müren sanat müzesi, bölgenin en çok sevilen tarihi yerlerinde yer almak ile birlikte deniz müzesi ve Halikarnas mozelesi de ilgi gören mekanlar arasında yer almaktadır.

MUTLAKA GÖRÜLMESİ GEREKEN YERLER

Bodrum’a gidildiğinde mutlaka görülmesi gereken yerler arasında Bodrum plajı ve marina yer almaktadır. Egenin incisi konumundaki merkezde yer alan marina, aynı zamanda Bodrum kalesinin de yanında olduğu için ışıltılı ve keyifli bir görüntü vermektedir. Aynı zamanda Türkbükü ve Gümüşlük beldeleri de Bodrum’un görülmesi gereken plaj mekanları arasında yer almaktadır.

OTEL ÖNERİLERİ

Delta beach resort:

Bodrum otelleri herşey dahil denize sıfır konseptte yer alan bir merkez olan Delta beach, Yalıkavak’ta yer almaktadır. 236 tane oda sayısına sahip olan otel de tesise özel plaj ve birbirinden farklı aktivite mekanları yer almaktadır. Herşey dahil konpsette hizmet veren otel de yalnızca balık ve İtalyan restorantları ekstra ücrete dahil tutulmaktadır.

Kadıkale resort spa&wellness:

Turgutreis’te yer alan otel de oda sayısı 293 olarak belirtilmektedir. Spa merkezinin yer alması otelin hem bir masaj merkezi olmasına hem de rahatlama mekanı olmasına yardımcı olurken aynı zamanda merkezde bulunan birbirinden farklı aktivite alanları bireylerin keyifli vakit geçirmesine yardımcı olmaktadır. Ücretsiz otopark ve internet seçeneklerinin bulunduğu otel de kuaför ve avm hizmetleri de verilmektedir.

Royal asarlık beach hotel spa:

Bodrum gümbet otelleri içerisinde adını duyuran Royal Asarlık, kalitesi ve şık mimarisi ile her yıl birbirinden farklı turistin oteli ziyaret etmesine neden olmaktadır. Barlar sokağına 200 metre olan otel de 352 tane oda sayısı bulunmaktadır. Otel aynı zaman da doğa ve çevre dostu bir konseptte hizmet vermektedir.

Anadolu hotel bodrum:

Gümbet’te yer alan Anadolu hotel Bodrum, Gümbet merkeze 500 m. Uzaklıktadır. Kendine ait plajı ve birbirinden farklı fitness merkezi bulunan otel de ücretli olarak su sporları hizmeti de sunulmaktadır. Herşey dahil hizmet veren otel, açık büfe olarak hizmet vermektedir. Ücretsiz otopark ve çamaşırhane hizmetleri de yer almaktadır.

Palm garden otel:

Gümbet’te yer alan Palm Garden, 231 kişilik oda sayısına sahiptir. Herşey dahil ve herşey dahil plus seçeneklerinin yer aldığı otel, misafirlerine en iyi hizmeti verebilmek adına farklı konsept ve kültürlerden yararlanmaktadır. 12 yaşına kadar ki çocukların ücretsiz olarak girebildiği otel de her bireyin bütçesine uyacak otel seçenekleri yer almaktadır.