Genel

Bodrum Otelleri

Bodrum Otelleri

Ünü Türkiye sınırlarını aşan ve dünyanın da en çok tercih edilen tatil mekanlarından biri haline gelmiş olan Bodrum, tarihi yapısı ve kusursuz bir tablo ortaya koyan doğal güzellikleri ile görülmeye değer bölgeler arasında yer almaktadır. Muğla’nın en önemli bölgelerinden biri olan yıl içerisinde yüz binlerce yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapmakta olan Bodrum, mavi bayrak ödülleri almış olan plajları ile de oldukça tercih edilir tatil bölgeleri arasında yer almaktadır. Bodrum ilçeleri ve merkezde de görülmeye değer birçok alan bulunmaktadır.

Doğal Yapı Ve Tarihi Mekanlar

Ege ve Akdeniz kıyılarının en eşsiz manzaralarını ve muhteşem denizinin güzelliğini size sunmakta olan Bodrum, doğal güzellikleri ile gelen bütün turistleri etkisi altına alan bir bölgedir. Özellikle yaz turizmi için elverişli olan Bodrum, yılın her zamanı ziyaretçi akınına uğramaktadır. Sadece doğal güzellikleri değil kültürel yapısı ve tarihi mekanları ile de ilgi çeken Bodrum, gezilip görülmesi gereken alanı oldukça fazla olan bir yerdir. Birçok tarihi müzeye sahip olan ve bu müzeler ile de dünyanın her yerinden turist çekmeyi başaran Bodrum’da gezilecek olan yerler arasında bulunan Bodrum Kalesi, aynı zamanda Sualtı Müzesi olarak da turist ağırlamaktadır. Diğer tarihi mekanlar arasında Halikarnas Mozolesi, Myndos Kapısı  ve Antik Tiyatro gibi seçenekler yer almaktadır. Bunun yanı sıra Türk Sanat Müziği sanatçılarından biri olan Zeki Müren’in evi de müze olarak ziyaretçilere açılmaktadır. Doğal güzellikleri, tarihi yapıları, eşsiz müzeleri ve kusursuz doğal güzelliklerinin yanında birçok farklı lezzeti de Bodrum’da bulmanız mümkündür.

Bodrum Ulaşımı

Ulaşım anlamında oldukça gelişmiş olan Bodrum’a hem havayolu, hem karayolu, hem de deniz yolu ile ulaşım sağlanabilmektedir. Denizyolu ve Bodrum havalimanı sayesinde yerli ve yabancı turistler bölgeye kolaylıkla ulaşım sağlayabilmektedir. Tüm bunların yanı sıra birçok seyahat firması da yılın her zamanı Bodrum’a otobüs seferleri düzenlemektedir. Şehir içi ulaşımda toplu taşıma, taksi ve araç kiralama seçenekleri de vardır. Birçok Bodrum otelinin misafirleri için özel servis imkanı da bulunmaktadır.

Otel Önerileri

Tatil mekanlarının en gözdelerinden biri olan ve dünyaca ünlü isimlerin de tercihleri arasında ilk sıralarda yer alan Bodrum, konaklama anlamında oldukça geniş seçeneklere sahiptir. Birbirinden lüks ve farklı yapılarda otelleri ile en iyi tatili yaşamanızı sağlayan Bodrum’da bulunan bazı otellere göz atalım.

Royal Asarlık Beach Hotel Spa: Bodrum merkez otelleri arasında yer alan bu otel, gezilmesi gereken alanlara yakınlığının yanı sıra denize sıfır konumu, lüks imkanları, lezzetli yemekleri ile size kusursuz bir tatil yaşatacak olan 5 yıldızlı otellerden biridir.

Manuela Otel: Yeşilin ve mavinin buluştuğu en güzel ve en sıcak Bodrum otellerinden biri olan Manuela Otel, rengarenk çiçeklerin içinde hem doğanın huzurunu hem de tatilin keyfini size yaşatmaktadır.

Crystal Green Bay Resort & Spa: 5 yıldızlı Bodrum otelleri arasında yer alan Crystal Green Bay Resort & Spa, ince kumlu plajlara sahiptir ve denize sıfır bir alanda yer almaktadır. Doğal güzelliklerin ve denizin aynı noktada buluştuğu otelde, birçok eğlence, spor ve aktivite imkanı da size sunulmaktadır.

Eken Resort Hotel: Bodrum merkeze en yakın oteller arasında yer alan ve misafirlerine daima güler yüzlü ve kaliteli bir hizmet sunan Eken Resort Hotel, yaz tatilini kusursuz geçirmek isteyen kişiler için en ideal seçeneklerden biridir.

Hotel Torbahan: Bodrum pansiyon ve otel anlamında oldukça gelişmiş bir bölgedir. Hotel Torbahan da bölgede yer alan ilk butik otel olma özelliğine sahiptir. Aynı zamanda en güzel butik otellerden biri olan Hotel Torbahan, her müşterisine ayrı özen ve itina göstermektedir.