Genel

Beyaz ve Mavi Sizi Bekliyor…

Bodrum Bölgesi     

Bodrum dünya çapında bilinen çok önemli bir turizm merkezidir. Nüfusu bağlı olduğu Muğla merkezinden daha yüksektir. Antik dönemde adı Halikarnassos’tu. Aziz Petrus Kalesi’nin varlığı şehre Petrium denmesine neden olmuş. Petrium adı zamanla Petrum, Potrum ve nihayet Bodrum haline gelmiş.

Gezilecek Yerler

Bodrumda gezilecek yerlere öncelikle Bodrum Kalesi ile başlanmalı. Bodrum Kalesi dünyanın en büyük ikinci su altı arkeoloji müzesi olma özelliğini taşıyor.

Bodrum şehir merkezinde pek çok ilgi noktası var. Bodrum Kalesi ve Bodrum Deniz Müzesi’nden sonra, Myndos Gate, Halikarnas Mozolesi, Lunapark, Zeki Müren Sanat Müzesi görmeye değer gezi noktalarıdır.

Bodrum şehir merkezi dışında popüler tatil beldeleri ile de öne çıkmaktadır. Bitez, Gümbet, Gümüşlük, Ortakent, Akyarlar, Turgutreis, Yalıkavak, Gündoğan, Göltürkbükü, Türkbükü, Torba… Tüm bu yerleşim birimleri muhteşem doğaları, tarih izleri ve plajlarıyla unutulmayacak anılarınıza kaynak olacak niteliktedirler.

Plaj Önerileri                         

Onlarca plaj önerisi sıralayabiliriz. Buraya birkaç tanesini yazmaktan başka şansımız yok.

Bodrum Plajı, şehir merkezinde hemen denizle buluşacağınız yer.

Ortakent Yahşi Plajı, Yahşi Yalısı denilen bir bölgede, tertemiz denizi ve doğasıyla mavi bayrak sahibi bir nokta.

Bitez Plajı, Bodrum’dan 8 Km. mesafede. Gittiğinizde Bitez mantısını tatmanızı öneririz.

Yalıkavak Plajı, Bodrum merkezine yarım saat uzaklıkta çok sakin bir köy kıyısı. Bodrum’un her noktasında olduğu gibi temiz ve güzel bir denizle buluşacaksınız.

Bodrum Otelleri Konaklama

Salmakis Beach Resort, Bodrum şehir merkezinde memnun kalacağınız bir otel.

Azka, yine Bodrum şehir merkezine bir kilo metre mesafede oldukça sevimli bir başka nokta.

Marina Vista Bodrum, Bodrum şehir merkezinde misafir olmaktan keyif alacağınız bir başka güler yüzlü mekân.

Yine pek çok konaklama merkezi var elbette. Bodrum turizm kapasitesi en yüksek merkezlerimizden biridir. Ancak özellikle turizmin yüksek sezonlarında yer bulmak sorunuyla karşılaşmamak için erken rezervasyon yaptırmanız kaçınılmaz bir gerekliliktir.

Unutulmaz anılarla yaşamınızda güzel izler bırakacak olan Bodrum macerasına henüz başlamadıysanız, bu yaz ilk adımı atmanızı öneririz.