Genel

Balayı Fırsatları ve Bodrumdan Seçtiklerimiz

Bodrum Otelleri Balayı Fırsatları

Evlenme adayı olan çiftler genelde çok fazla sakin kalamıyorlar.Evlilik teklifi aldığı andan itibaren kızlar düğününün nasıl geçeceğinin hayalini kurmaktadırlar.Aylar öncesinden planlar yapılmaya başlanır. Gelinlik için moda dergileri karıştırılır.Evi için oturacağı semti araştırır, evinin içinin mimari yapısını kontrol eder, gelin adaylarımız.Alışverişlere çıkılıp aylar sonra yapılacak olan düğününün gelinliğini seçer, üstelik yarın olacakmış gibi birde paniğe kapılmaktadırlar.Kendisiyle beraber damat adayını da kargaşanın içine katmaktadır.

Damatlar ise olaya tamamen farklı bir pencereden bakmaktadırlar.Düğün olacak yerin masrafını , ev almak için yıllarca çalıştığı parayı denkleştiremediğini, damatlığın fiyatını, evinin içine sığdıramadığı eşyaların kaç taksite bölündüğünü ve tabi ki düğünden sonra balayı için gidilecek oteller masraflarını , kısaca ekonomik açıdan zedelendiği her şeyi düşür damatlarımız.

Evlilik sürecinde  içimizde oluşan kelebeksi  heyecanı seçtiğimiz ev,  içini doldurduğumuz eşyalarla , gelinliğimizle , ayakkabımızla , çiçeğimizle ve berberinde gelen tüm karşılama  adımlarını atmaya çalışırız.Düğünün olacağı yerin kusursuz olmasını arzularız. Gelecek misafirlerimizin en iyi şekilde ağırlanması için elimizden gelini yapmaya çabalarız.Davetiyemizin şık bir görünüm yakalamasını sağlamaya çalışırız.En güzel gelin ve en güzel düğün olarak anılmak için belli bir süre koştururuz da koştururuz. Bu tatlı yorgunluk içerisinde , yorgunluk atmak için balayı için gideceğimiz yeri , kalacağımız ve dinleneceğimiz oteli seçmek içinde aylar öncesinden  aynı özenle devam ederiz. En önemlisi de balayını nerede gerçekleştireceğimizdir. Özellikle ilk defa gideceğimiz yerler hakkında çok dikkatli bir şekilde araştırmalar yapmalıyız. Web sitelerinden  veya daha önce gitmiş arkadaşları ile irtibata geçip bilgi paylaşımında bulunabilirler. Bu durum çiftlerin hem daha iyi zaman geçirmesini sağlayacak , hem de verecekleri parayı gereksiz yere harcamayacaklardır. Neresi hem ucuz , hem de hijyen bakımında eksilerde değildir diye araştırmaya başlarız. Birçok yeni evli çiftler Bodrum gibi hem sakin aynı zamanda da eğlenceli yerleri seçmektedir. Balayı süresince ,otellerinin vermiş olduğu hizmetle yorgunluklarını atmaktadırlar. Bodrumun eşsiz benzerliğinde rahatlayan çiftlerimiz Bodrum`da balayı yapmaktan son derece memnun kalmışlarıdır.Gezmekten arta kalan zamanlarını birkaç günlük tekne turlarıyla da destekleyebilme olanaklarına sahiptirler. Turizm sektörünün yaz ayarlarında sağladığı imkanlardan biride tekne turlarıdır. Bu sayede günlük tekne turlarına katılarak belli bir görüş alanından binip , Bodrum`a yakın yunan adalarını da böylelikle günübirlik ziyaret etme şansına sahiptirler.

Tekne turlarının bu kadar ilgi odağı olmasının bir diğer nedeni ise günübirlik imkanlar sağlamasıdır. Sabah Bodrum`dan çıkıp , yunan adalarını ziyaret etme fırsatı yakalayıp bir de orada gezdikten sonra tekrar Bodrum`a , otelinize geri dönebilirsiniz. Yunan adalarından ziyade , Bodrum koylarını da gezme fırsatı bulabilirsiniz. Bodrum`un en şahane koylarında denizin ve güneşin keyfine varmakta tamamen sizin özgür iradenize kalmış bir durumdur.

Balayı İçin En Çok Tercih Edilen Oteller

Bodrum   her bir alanında istediğimiz tarzda oteller mevcuttur. Biz hangi şekilde hangi şartlar altında kalmak istiyorsak bulabileceğimiz yerlerdir.Genellikle balayı başka bir pencereden de yorgunluk atmak için yapılan bir tatil olduğundan sakin kesimlerdeki oteller tercih edilebiliyor. Bazıları da hiç takmayarak daha şehir merkezlerine yakın , her an çıkıp gezecek havasında olmaktan pek fazla sorun etmemektedir. Bodrum otellerinin bir başka güzelliği ise otellerin yeni evli  çiftlerimiz için imkanlı balayı fırsatları sunmaktadır.

Düğünü bile zar zor yapabilmiş bir adamın , bugün gidebileceği konumda oteller de Bodrum barındırmaktadır. Bir bakıma Bodrum otellerinin, çiftlerimize düğün hediyesi gibi bir şeydir.Şehir merkezine yakın ve aynı zamanda balayı fırsatları sunan, ekonomik olsun isteyen çiftlerimiz için şu şekilde sıralayabiliriz.

Otelin bölgesi : Otelimiz merkeze 3 km metre uzaklıkta olup , içerisinde 236 adet oda barındırmaktadır.

Oda sayısı : Toplamda 66 adet oda sayısı yer almaktadır.

Otelin Bölgesi: Bodrum merkezine olan mesafesi ise 17 km dir.

Oda sayısı : Bodrum`un en keyifli tatil beldelerinden olan otelimiz toplamda 329 adet oda sayısına sahiptir.

Otelin Bölgesi: Merkeze uzaklığı ise 2 km dir.

Otel Bölgesi : Otelimiz merkeze sadece 22 km uzaklıkta olup, toplam oda sayısı 90 dır.

Otelin Bölgesi :  Denize yakın olmasıyla da ayrıca tercih edilmektedir.Otellerimiz balayına gelen çiftlerimize her şey dahil olup fazla masrafa sokmadan tatil yapmalarını sağlamaktadırlar.Taze çiftlerimizin çoğunluğu evlilik yorgunluğunu atma amacı ile tercih yapmaktadırlar.Daha çok eşiyle kafa dinlemek isterler. Balayınca geçen her saatinin, her gününün tadını çıkarmak isterler.Bazen sessizlikte kendilerini bulmak , bazen de gürültü içinde kaybolmak isterler. Sabahları deniz,kum,güneşin tadını çıkarmak , akşamları ise  sahil yürüyüşleri yapıp otellerinde birkaç bir şey yudumlamak isterler. Bu nedenden dolayı Bodrum çok ilgi görmektedir.Bir yandan ise bu kadar ilgi görmesinin nedeni çok cep yakmıyor oluşudur.

Bir başka konu ise balayına giden yeni evli çiftlerimizin sıkılma gibi durumlarla karşı karşıya kalmalarıdır. Elbette sevdiğin insan yanında olduğu sürece bir problem yok , fakat gidilen balayında hiçbir aktivite sağlanılamadığı takdirde çiftler sıkılmaktadır. İşte tamda bu nedenden dolayı çiftlerimiz Bodrum `u tercih etmektedirler. Her alanda karşınıza bir uğraş çıkaracaktır Bodrum , böylelikle sizde gönül rahatlığıyla balayı süreçlerini geçirebilirler.

Üstelik Bodrum`da akşamüstü deniz karşısında oturarak gün batımını seyre dalarken eşinizle hoş sohbet içinde vakit geçirebilirsiniz.Geceleri Bodrum adeta İstanbul sokaklarına dönüyor. Eğer bu durum sizin hoşunuza gitmez ise eşinizle daha fazla doğal yapıları tercih edebilirsiniz.Bodrum`da hem İstanbul`u hem de Bodrum`u aynı anda yaşayabiliyorsunuz desek yeridir. Bodrum`un en güzel yerleri ise Bodrum plajlarıdır.

Bodrum`da Gezilecek Yerler

Bodrum doğal güzellikleri de içinde barındırmaktadır.Essiz manzara ve yapıtlarıyla bir yandan da ruhumuzu beslemektedir. Özellikle Bodrum`a ilk defa gidecek olan insanlar, balayı bitiminde ayrılmak ve orada yaşamayı arzulayacaklardır. Mesela Bodrum Kalesini gezip güzel resimlerinizi eşinize çektirebilirisiniz. Eğer balık tutmayı seviyorsanız sakin deniz kenarlarında balıklarınızı tutup , eşinizle afiyetle yiyebiliriniz. Tutmayı değil de sadece yemeyi tercih ediyorsanız, Güvercinlik  köyünde ki restoranlarda dilediğiniz lezzetleri tadabilirsiniz.  Denizine , havasına , sakinliğine, gürültüne her şeyine aşık olabilirsiniz. İki ayrı seçenek sunmaktadır. Bir tarafı gürültülü ve aynı zamanda eğlenceli olup , diğer bir yanı da sessiz ve sakindir. Siz sakinliği seviyorsanız ve biraz daha sakinliğin dibine vurmak istiyorsanız. Gümüşlük`e gidebilirsiniz ve canınız ne istiyor ise gerçekleştirebilirsiniz. Doğa ile iç içe olmaktan keyif duyuyorsanız eğer burası tam da sizin için bir yer. Kalabalıktan uzak eşinizle kendinize piknik alanı yarattığınız andaki huzuru eminim ki hiçbir yerde tadamayacaksınız. Bodrum`un gençlere yönelik birçok alanı , mekanları varken, bu şehir hayatından uzak köy hayatı yaşayan ninelerimiz gibi bir gün geçirmek heveslileri için sunulmuş güzel bir fırsattır.

Balayında genellikle insanlar birbirlerini daha fazla tanımaya yönelik hareket ve konuşmalarda bulunmaktadırlar. Balayı , artık gizli kaçamaklı görüşmelerin izinsiz ve korkusuz yapılan görüşmeler haline dönüşme durumudur. Kişiler artık çekinmeden, birbirleriyle daha yakın ilişkiler halinde olup kendilerini daha rahat hissetmektedirler.Evlilik serüvenleri daha yeni başlamaktadır.Atacakları her adımda kendilerinden bir parça bularak, eşine kendisinin yakınında hissetmesini sağlayacaktır. Böylelikle eşinizin , zaten bildiğiniz yönlerine yenileri daha eklenerek ilerleyen zamanların güven akışının hızlanmasına sebep olacaksınız.

Bodrum balayı fırsatlarımız, gezilecek yerler, konaklayacağınız balayı oteliniz , Bodrum`un sağladığı eğlenceli imkanlar sessiz veya gürültülü ortamlar her şey bunlardan daha fazlasından ibaretken ,balayınızı Bodrum `da gönül rahatlığı içinde geçirebilirsiniz.