Gezi Rehberi

Antalya Tatil Planınıza Bunları Da Ekleyin

Tatil planı yapılırken sadece bizlerin değil tüm dünya vatandaşlarının en çok tercih ettikleri şehirlerden biridir Antalya. Dört mevsim tatil şehri olma özelliğindeki kentin yaz turizmi yanından kültür turizmi, spor, sağlık ve kış turizmi açısından da oldukça geniş bir yelpazesi mevcuttur. Dünya şehirleri arasında en çok ziyaret edilen dördüncü kent olan Antalya ilçelerindeki koyları ve tatil beldeleri ile tatil zamanı en çok ziyaret edilen yerlerden biridir.

belconti-resort-hotel

Antalya’da Konaklama

Şehirde birçok otel ve alternatif konaklama imkanı mevcuttur. 5 yıldızlı otellerin fazlalığı yanında butik otelleri, pansiyonları ve tatil köyleri ile sizlere farklı örnekler sunmaktadır. Belek’te yer alan Belconti Resort Hotel doğası, denize sıfır konumu, açık ve kapalı sosyal alanlar ile misafirlerine güzel bir tatil imkanı veriyor. Otelde her şey dahil 180 TL’den başlayan fiyatlar ile konaklayabilirsiniz. Tatil zamanı en çok tercih edilen ilçelerinden olan Kaş ilçesinde yer alan Saylam Suites de sizlere harika bir tatil planı sunuyor. Özel tasarım dekoru ve rahat ortamı ile, ilçe ve marina manzarası ile Akdeniz ruhunu yaşatacak otelin günlük konaklama bedeli ise her şey dahil 400 TL dir. Tatil şehri Antalya ilçelerinden olan Kemer’in en önemli otellerinden olan Daima Resort Hotel ise her şey dahil günlük konaklama bedelini 234 TL olarak belirlemiş. Açık havuzları, çocuk havuzu, aquapark ve aktivite havuzları yanında denize sıfır olan otel muhteşem mutfağı ile de tercih edilen konaklama merkezlerinden biridir. Antalya Kaş ile Gazipaşa arasındaki kıyı şeridinde daha fazla turist ağırlamaktadır. Kıyı turizminin yanından deniz turları ile de tatilcileri memnun etmekte olan kentin en önemli plajları ise, Konyaaltı, kleopatra ve Lara plajlarıdır. Kent aynı zamanda spor turizmi açısından da oldukça hareketlidir. Kış aylarında ise Saklıkent kayak Merkezi ve Alanya’da yer alan Akdağ Kış Sporları merkezi de turizmin canlı olduğu yerlerdendir. Alanya, Kemer, Kaş ve Manavgat tercih edilen ilçe merkezleridir.

antalya

Ülkemizin İstanbul ile birlikte en önemli tatil şehri olan Antalya tatil planı için en uygun konaklama imkanlarını da misafirlerine sunmaktadır. Tatil zamanı geldiğinde şehirde antik kentleri gezmeli ve tekne turuna katılarak Üçağız Batık kenti ziyaret edilmelidir. Kentin meşhur kıyı, plaj turizmi yanında yamaç paraşütü, su altı dalışları da farklı tatil alternatif programları belirlemenizde yardımcı olacaktır. Barak kilimi ile meşhur kentte deniz mahsullerinin tadına bakmanın yanı sıra Karakovan Balı ve özel pekmezleri de tatmakta fayda var.