Gezi Rehberi Öneriler

Ankara Tatil Planınıza Bunları Da Ekleyin

Ülkemizin başkenti olan Ankara tarihi ve mimarisi ile çok farklı özellikleri bir arada barındırmaktadır. Tatil için farklı bir konsept arayanlar için önemli bir tatil şehri olma özelliği taşımaktadır. Geçmiş medeniyetlerin bıraktığı tarihi yapılar yanından yakın tarihimizin ve Cumhuriyet tarihimizin önemli eserleri ve müzeleri de şehrin içerisinde yer almaktadır. Turizm açısından ve tatil tercihi bakımından yurt dışı turistlerin pek tercih etmediği kentin en önemli tarihi yerleri müzelerdir.

                Ankara’da Konaklama Ve Gezilecek Yerler

Başkentin şehir merkezinde Anıtkabir ve Ankara Kalesi yanında Anadolu Medeniyetler Müzesi, Ankara Etnografya Müzesi ve Roma Harabeleri en çok ziyaret edilen yerlerdendir. Kent otelleri yanında lüks ve modern otelleri ile de kentin merkezinde tatil için konaklama imkanları elde edebilirsiniz. Tatil tercihi açısından kent ilçelerinden en çok tercih edilen yerler ise tarihi evleri ile Beypazarı ve Gordion’dur. Bera Ankara kentin merkezlerinden olan Çankaya içerisindeki en güzel ve konforlu otellerdendir. Tatil şehri konseptine uygun bu otel ulaşım imkanları açısından olduğu kadar, Türk hamamı ve Spa sertifikalıdır. Günlük oda fiyatı ise 138 TL dir. Nobel Otel Ankara kent merkezi Ulus içerisinde yer alan ve tarihi yerlere yürüme mesafesindeki huzurlu ve çağdaş bir oteldir. Geleneksel Türk motifleri ile süslenen otelin aynı şekilde geleneksel Türk mutfağı ve kahvaltı imkanı ile sizlere özel bir tatil ve konaklama imkanı sunmaktadır. Bir gecelik konaklama bedeli 76 TL olan otelin merkezi yerlere yakın olan mesafesi de tercih edilmesinde önemli bir noktadır. Kış tatili için Kızılcahamam, Ayaş ve Çubuk gibi bölgelerinde kaplıca turizmi yanından Kızılcahamam’daki tarihi evlerde görülmeye değerdir. Kentin en çok gezilen yerleri içinde tatil programınıza eklemeniz gereken yerler ise Gençlik Parkı, Çubuk Barajı, Gölbaşı, Beypazarı Tekedağı, Milli Park ve Çamkoru’yu sayabiliriz.

ankara

Çok tercih edilen bir tatil şehri olmamasına karşın Ankara, Anıtkabir ziyareti ve Aslanlı Yolda yürümeden dönülmeyecek bir şehir. Tatil için konaklama zorluğu yaşanılmayacak başkentte Ankara Anadolu Medeniyetleri Müzesi ülkemizin en geniş sunumlu müzesidir. Tatil tercihi açısından tercih içerisinden mutlaka kentte Ulus’a gidilmeli, Kuğulu Parkta kuğuları izleyip Kaleiçi bölgesinde yer alan tarihi Ankara evlerini ziyaret etmelisiniz. Eski Cumhuriyet dönemi ve Osmanlı dönemine ait Çıkrıkçılar Yokuşunda yer alan dükkanlara da mutlaka uğramalısınız. Beypazarı ilçesinde yaprak sarmanın tadına bakıp Beypazarı kurusunun harika kokusu ve tadının da zevkine mutlaka varılmalı. Başkent’in tatil için tercih edildiği dönemlerinde kış ayları için kaplıca turizmi de dikkat çekicidir.