alaçatı ot festivali

Alaçatı Ot Festivaline Davetlisiniz!

Çeşme Belediyesi tarafından bu yıl 11. Kez düzenlenecek olan Alaçatı Ot Festivali son yıllarda oldukça ilgi çekmeyi başarmıştır. Her yıl büyük bir coşku ile karşılanan festival bu yıl 24-27 Mart tarihleri arasında Labada temasıyla düzenlenecek. Birbirinden farklı mimarisi, sokak yapısı, butik otelleri, plajları ve eşsiz manzaralara tanık olacağınız Ege’nin incisinde bu yıl bahara merhaba demelisiniz! Alaçatı’nın belki de en güzel zamanlarında içinizi kıpır kıpır edecek olan o bahar tazeliğinde yaşayabilmek bir ayrıcalık olacaktır. Birbirinden lezzetli otların, çeşit çeşit reçellerin tadına bakabileceğiniz ot festivali sizin için kaçırılmayacak bir fırsat olmalı. Festival kapsamında düzenlenen otları tanıma ve toplama gezilerinden yemek atölyelerine, yabani ot ve bitkilerle beslenme seminerlerinden konserlere kadar birçok etkinlik düzenlenmektedir. Siz de bu güzel etkinliğin içerisinde yer almak ve Alaçatı’nın eşsiz güzelliklerini deneyimlemek istiyorsanız hemen rezervasyon yaptırabilirsiniz.

⇒ Otelleri İnceleyin

11. Alaçatı Ot Festivali

Baharı Alaçatı’nın Eşsiz Güzelliği İle Karşılayın!

Bölgenin doğasını daha yakından tanımak, farklı otları keşfedip gözlemleyerek renkli günler geçirebilirsiniz. Festival günlerinde çeşitli söyleşiler, renkli eğlenceler, Kenan Doğulu ve çeşitli sanatçıların konserleri, meydana kurulan tezgahlar ve tadım faaliyetleriyle dolu dolu geçer.

Arnavut kaldırımlı sokaklar, taş evler ve her yanı saran damla sakızı ağaçlar eşliğindeki festivalden geri dönmek istemeyeceksiniz. Hem birbirinden çeşitli otları tanıma fırsatı sağlıyor, hem o otlarla nasıl yemek yapılabileceğini öğretiyor hem de muhteşem Alaçatı doğasını keşfetme fırsatı sunuyor. Etkinlik tarihine günler kalmışken yerinizi ayırmak için elinizi çabuk tutmalısınız.

Festivalde Sizi Neler Bekliyor?

Tezgahları süsleyen birbirinden çeşitli otlar, birbirinden eğlenceli yarışmalar, otlarla yapılan yemekler tadılıyor. Lezzetli yemekleri keşfetme fırsatı, yemek yarışmaları, konserler, süslü yöresel standlar ve kortej yürüyüşleri ile bambaşka bir hal alıyor. Katılımcıların samimi bir ortamda ot topladığı, yemekler pişirdiği, sofralar kurduğu ve paylaşmanın tadını aldığı festivalde, değişik lezzetler de tadılabilir.

Alaçatı Ot Festivali bölgede bulunan otların tanıtımını yaparak Ege’nin lezzetlerini misafirlerine tattırmak adına düzenlenmiş bir festivaldir. Sıradan bir festival olmaması adına Dj performansları, dans, müzik,  konserler ile ziyaretçileri eğlenceli bir festival ortamı bekliyor.

Festival Programı:

24 Mart

  • Açılış Konseri “Alaçatı Zeytin Ağaçları İçin Söylüyor”
  • Zeytin Şarkıları -Altun Dilmaç, Sunay Akın 48 Kişilik Senfoni Orkestrası

25 Mart

  • Ayhan Sicimoğlu ve Tülin Onaner eşliğiyle festival korteji
  • Latin All Stars Konseri

26 Mart

  • Kenan Doğulu Konseri

Sıcacık ortamın yansıdığı Alaçatı sokaklarında yeni insanlarla tanışabilir belki de hiç tanımadığınız kişiler ile festivalin coşkusunu paylaşabilirsiniz. Yüzlerce ot çeşidini tanıma fırsatı yakalayabilecek ve bu lezzetlerin tadına bakabileceksiniz. Bir bakıma hem yiyecek hem eğleneceksiniz. Kilo alırım derdiniz olmadan doyasıya yemek yiyerek bir yandan da kendinizi müziğin coşkusuna bırakarak yediklerinizi eritebilirsiniz.

Bloggerlar, vloggerlar, gurmeler, yazar ve gazetecilerin akın ettiği festival için keşke daha uzun sürse diyeceksiniz. Hem kendi karnınızı bolca doyuracak hem de eli boş dönmeyeceksiniz. Yemek satış stantları, hediyelik ürünlerin olduğu tezgahlar ve dükkanlar arasında yapacağınız alışverişler ile hem gözünüz hem gönlünüz doyacak.

Çeşitleri otların sergilendiği festivalde yeteneğine güvenen kişiler arasında yapılan yarışmalarla daha hareketli hale geliyor. Sergilenen otlar arasından en lezzetli ot yemeğini yapmak ve en fazla ot türünü toplamak için birbiri ile mücadele eden yarışmacılarda,  jüri tarafından ödüllendirilecektir.

Festivalde Konaklama

⇒ Alaçatı Otelerini İnceleyin

⇒ Alaçatı Pansiyonlarını İnceleyin

Baharın gelişini Alaçatı’nın muhteşem doğasında karşılıyor, hem de birbirinden renkli otellerinde konaklama yapmak istiyorsanız sizler için seçtiğimiz otelleri incelemelisiniz. Bu kadar ile sınırlı olmayan ve daha birçok dilediğiniz otele ulaşabileceğiniz konaklama fırsatını Otelz.com ile bulabilirsiniz. Alaçatı’nın camınızı aralayan muhteşem güneşi ile uyanacak, yemyeşil doğanın eşlik ettiği sabah kahvaltılarınız ayrı bir keyifli olacaktır. Hem muhteşem festivalde eğlenmek hem de konaklayacağınız otelin muhteşem olmasınız istiyorsanız sizler için derlediğimiz otellerimizi kaçırmayın! Keyifli eğlenceler diliyoruz!

Önerdiğimiz Alaçatı Otelleri

 

Alaçatı Otel Rebetiko

⇒ Oteli İnceleyin

Alaçatı Otel Rebetiko

 

Reges a Luxury Collection Resort & Spa

⇒ Oteli İnceleyin

Reges a Luxury Collection Resort & Spa

 

Pırıl Hotel Thermal Beuty

⇒ Oteli İnceleyin

Pırıl Hotel Thermal Beauty & Spa

 

Boyalık Beach Hotel & Spa Çeşme

⇒ Oteli İnceleyin

Boyalık Beach Hotel & Spa Çeşme

 

Motif Hotel

⇒ Oteli İnceleyin

Motif Hotel

 

Alaçatı Barbarossa Hotel

⇒ Oteli İnceleyin

Alaçatı Barbarossa Hotel

 

Suess Alaçati

⇒ Oteli İnceleyin

Suess Alaçati

 

Imren Han Butik Otel

⇒ Oteli İnceleyin

Imren Han Butik Otel

 

Deniz Kabugu Hotel

⇒ Oteli İnceleyin

Deniz Kabugu Hotel

 

Signature Alaçatı 

⇒ Oteli İnceleyin

Signature Alaçatı

 

My Adress Butik Otel