Aktiviteler Türkiye

Akra Hotel’de 2. Uluslararası Meze Festivali

Lezzetli mezeler, usta şefler… Evet Uluslararası Meze Festivali’nden bahsediyoruz! Geçen sene ilk kez organize edilen Uluslararası Meze Festivali “Şimdiye kadar neredeydiniz?!” dedirtecek tarzda bir festival. İster ana yemeğin öncesinde başlangıç olarak yeniyor olsun, ister hafif oluşuyla muhteşem bir akşam yemeği olarak yeniyor olsun, mezeler sadece alkollü masalarla sınırlı kalmıyor! Restoranlarda bile vitrin önünde geniş bir yelpazede oluşlarıyla bizi kararsızlığa sürükleyen birbirinden leziz mezelerin bir de yarıştığını düşünün! Dünya üzerinde pek çok ülkeden 18 şefle gastronomi tutkunlarını bir araya getiren Uluslararası Meze Festivali bu sene ikincisiyle yine Akra Hotel’de gerçekleşecek.

2. ULUSLARARASI MEZE FESTİVALİ NE ZAMAN?

Tek meze festivali olmasıyla apayrı bir gurur kaynağı olan 2. Uluslararası Meze Festivali 13 Ekim tarihinde Akra Hotel’de yer alacak. Güzel Antalya’dan güzel manzaralar sunan Akra Hotel 3 kıtayı meze kültürü konseptiyle bir araya getiriyor olacak. Türkiye’yi temsil edecek isimlerin de olacağı Uluslararası Meze Festivali’ne dair tüm detayları bu yazımızda paylaşıyor olacağız.

FESTİVAL ETKİNLİKLERİ

Lezzet, sunum, estetik… Bu üçünün muhteşem kombinasyonunu kaçırmak istemeyenlerden misiniz? 2. Uluslararası Meze Festivali programına bakalım o halde!

13 Ekim Cumartesi: Festival tarihi asıl olarak 13 Ekim Cumartesi. 12 Ekim Cuma günü ise şeflerin sunumuyla bir workshop gerçekleşecek ve misafirler festivalden bir gün öncesinde meze yapımına ve sunumuna dair çok değerli bilgiler edinecek. Birbirinden lezzetli meze tarifleri için bu etkinliği kaçırmayın! Geldik büyük güne: Gastronomi tarihi uzmanı ve aynı zamanda uzman şef olan Vedat Başaran, Barut Otelleri’nin yüzü Şef Tolga Atalay ve önemli gastronomi etkinlikleriyle gastronomi elçisi Gökmen Sözen’in katkılarıyla organize edilen 2. Uluslararası Meze Festivali’ne Türkiye’den ve yurt dışından yoğun katılım olacak. 18 şef, 54 meze ve sınırsız alkol ile panayıra hoş geldiniz!

FESTİVALDE YER ALACAK ŞEFLER İLE İLGİLİ DETAYLI BİLGİLER

Asya, Avrupa, Türkiye ve Orta Doğu’dan en iyi 18 şef seçildi. Bakalım festivalde leziz mezelerin mimarları olacak şefler kimlermiş?

Ahmet Semerci | Türkiye: Nam-ı diğer “Piyazcı Ahmet”, yemek dünyasıyla babasının piyazcı dükkanında tanıştı. Sonrasında kendini sürekli geliştirerek bu işi meslek edinen Semerci için kalitenin sürekliliği ve temizlik en önemli iki prensip. Ahmet Semerci’nin sözlerine baktığımız zaman Antalya’ya ve Antalyalılara hizmet ettiği için oldukça mutlu olduğunu anlıyoruz.

Hazer Amani | Türkiye: 2. Uluslararası Meze Festivali’nde göreceğimiz bir diğer isim de Hazer Amani. Güney Afrika’da Cordon Bleu’da aşçılık eğitimi alan, eğitim sonrası çalışmaya başlarken bir yandan da Cape Wine Academy’de dünya şarapları ve şarap yetiştiriciliği eğitimini tamamlayan Amani 2011 yılında “En Yaratıcı Şef” ödülünü aldı. D.ream’de Marka Geliştirme Şefi olarak ve Unilever’de Ülke Şefi olarak çalışan Hazer Amani BEIN Gurme’de “Şefin Dünyası”, 24Kitchen’da ise “Mutfakta Buluşalım” programlarında sunucu şeflik yaptı.

Emre Çapa | Türkiye: Türkiye’den bir diğer katılımcı ise Emre Çapa. Ahmet, Celal ve İzzet Çapa’dan sonra yeme-içme sektörüne yıllarını vermiş Çapa Ailesi’nin 4. Nesil ismi olan Emre Çapa Amerika Birleşik Devletleri’nde Rhode Island eyaletinde bulunan Johnson & Wales’da mutfak sanatları eğitimi aldı. Eğitimi sonrasında Paris’teki ünlü Apicius restoranı başta olmak üzere pek çok restoranda çalıştı. Türkiye’de ilk mekanını W Hotel’de Minyon ismiyle açtı, 2013’te Donizetti Oteli terasında “Duble Meze”yi sektöre dahil ederek 2018 yılında Karaköy’de restoranının ikinci şubesini açtı.

Umut Karakuş | Türkiye: Baba mesleğini sürdüren Umut Karakuş Le Cordon Bleu Mutfak ve Pastacılık mezunu olarak 2006’da kariyerine Türkiye’nin en iyi şefleriyle başladı. Anadolu Mutfağı’nda yıllarını geçiren Karakuş 2012’de Türkiye’nin ilk modern meyhanesini kurarak son 6 yılını meze ve baharat araştırarak geçirdi. İlk’leri başarmaya devam eden Umut Karakuş ülkemizdeki ilk baharat kütüphanesini kurdu ve günümüzde halen atık ürünleri baharata dönüştürme alanında çalışmalarını sürdürüyor.

Mehmet Akdağ | Türkiye: Karşınızda 1937 yılında kurulan 7 Mehmet Restaurant’ın üçüncü kuşak temsilcisi Mehmet Akdağ! Aldığı mirasın baş aşçısı ve işletmecisi olan Akdağ bir Antalyalı olarak kendi imzasını taşıyan yöresel Akdeniz lezzetleriyle festivalde olacak. Akdeniz lezzetleri kadar geleneksel Türk mutfağı yemeklerinin de olduğu restoranda 600’den fazla çeşit bulunuyor.

Erhan Görücüoğlu | Türkiye: İzmirli Erhan Görücüoğlu da 2. Uluslararası Meze Festivali’nde marifetlerini gösterecek bir şef. Beach club, bar, restoran ve Food & Beverage Müdürlüğü yapan Erhan Görücüoğlu bugün Alaçatı’da ve İstanbul – Arnavutköy’de Zıpkın Balık Restoranlarını işletiyor.

Volkan Bekit & Savaş İrlan | Türkiye: Babası Ahmet Nihat Bekit’in açtığı Bay Nihat Restaurant’ta çocukluğundan beri çalışan Volkan Bekit, restoranın her birimini bir bir tecrübe ederek bugünlere gelmiş bir şef. Günümüzde hala hizmet veren restoranda aile işletmesi devam ediyor. Bay Nihat Restaurant’ta çalışan bir diğer isim olan Savaş İrlan da festivalde göreceğimiz yüzlerden. Askerliği boyunca orduevi protokol mutfağında çalışan İrlan askerliği sonrasında Ayvalık Canlı Balık Restaurant’ta şefliğe devam etti. Savaş İrlan 28 yıldır Bay Nihat Restaurant’ta çalışıyor.

Doğa Çitçi | Türkiye: Mutfakla Elazığ’daki aile işletmesinde başlayan Doğa Çitçi Mersin’de açtığı Harput Sofrası ve sonrasında Mersin Ali Baba Restaurant, Mersin Hotel Souser, Mersin Hiltonsa ve Sultaşa Hotel’de çalıştı, bu kadarla da yetinmeyip Riverside Tatil Köyü, Mersin Tenis Kulübü ve son olarak Sultani Restaurant’ta Executive Chef olarak çalıştı. Ciddi ve zengin bir öz geçmiş, değil mi?

Ruben Arnanz | İspanya: İspanyol şef Ruben Arnanz mutfak sanatları alanında eğitimini tamamladıktan sonra Ritz-Carlton Londra ve Ritz-Carlton Madrid’de çalıştı. Kariyerine Fransa’dan Chateau Les Crayeres’te ve sonrasında İsviçre’den Hotel de Ville’de çalıştıktan sonra memleketine dönmeye karar verdi. Segovia’ya döndükten sonra da Villena Restaurant’ta çalışmaya başlayan Şef Arnanz çok kısa bir zaman zarfında ilk Michelin Yıldızı’nı kazandı.

Joe Barza | Lübnan: Lübnanlı Şefler Birliği Başkanı olan Joe Barza da festivaldeki isimlerden biri. Fransa Mutfak Akademisi üyesi Barza 30 yıla yakın tecrübesiyle Orta Doğu Mutfağı’na çok büyük katkıda bulundu. Salon Culinaire’den Lübnan mutfağı, meze ve deniz ürünleri dallarında altın ve gümüş madalyalar (1995 – 2000) kazanan Joe Barza Avrupa Sandviç Mücadelesi Jüri Onur Ödülü (2003) ve Lyon’daki Pastry World Cup’ta 2003 yılında 9., 2005 yılında ise 5. Oldu. Son olarak Sardinia’daki World Championship of Tuna yarışmasında 1. Olarak zirvede bıraktı (2006).

Mohamad Orfalı | Suriye: Onu Discovery’nin Fatafeat TV’sinden tanıyor olabilirsiniz, evet o Mutfak Başkanı ve Fatafeat TV’nin şefi Mohamad Orfalı. Halep mutfağında uzmanlaşan Orfalı moleküler gastronomiyi Arap Mutfağı’nda etkili bir şekilde kullanan ilk şeflerden. Mohamad Orfalı Fatafeat ICCA Academy, Hakawi, Arabic Modern Cuisine ve Matbakhna Al Arabi gibi programlarda jürilik ve sunuculuk yaptı.

Marouane Bouhmidi | Fas: Yeteneğini genç yaşta keşfeden Marouane Bouhmidi eğitimine Mohammedia Morocco’da başladı. Arab World Top Chef TV programında yarışan binlerce şef arasından seriyi 4. Olarak bitirdi. Başarıları bu kadarla sınırlı kalmadı, Bocuse d’Or yarışında ülkesini temsil eden tek şefti. Fas’ta birbirinden önemli Michelin Yıldızı’na sahip şeflerle birlikte restoran ve otellerde çalıştıktan sonra günümüzde Royal Tulip City Center Tanger’de şeflik yapmaya devam ediyor.

Pere Planaguma | İspanya: 2. Uluslararası Meze Festivali’ne katılacak bir başka İspanyol şef, 2 Michelin Yıldızı’na sahip Pere Planaguma. Aynı zamanda Planaguma’nın Fundacio Universitat Oberta de Girona’dan da sommelier sertifikası bulunuyor. İş tecrübelerine baktığımızda Paris’ten La Tour d’Argent, Barcelona’dan elBulli’yi ve Celler de Can Roca’da Head Chef olarak çalıştığını görüyoruz. elBulli’nin 3 Michelin Yıldızlı, Celler de Can Roca’nın da World’s 50 Best listesinde 2.lik ve 1.lik kazandığını da göz ardı etmeyelim. Girona’ya dönen Planaguma ROM isimli kendi restoranını açtı. İspanyol şef Pere Planaguma halen Gastrocultura Mediterranea Akademisi’ne bağlı olarak dünyanın dört bir yanından gastronomi etkinliklerine gastronomik danışman ve akademisyen olarak katılmaya devam ediyor.

Prin Polsuk | Tayland: Yıllarını Londra’daki ödüllü Nahm restoranına veren Taylandlı Şef Prin Polsuk yıllar sonra restoranın Bangkok’taki şubesinde Head Chef olarak çalışmaya başladı. Çalıştığı süre boyunca ilk Michelin Yıldızı’nı kazandı ve 50 Best listesine girdi. Thai kültürüne ait eski tarifler üzerinde çalışmalar yapan Prin Polsuk Samrub for Thai” platformuna kurucu ortak olarak Thai mutfağını tüm dünyaya tanıttı.

Mostafa Seif | Mısır: Mutfağa ve gastronomi dünyasına olan tutkusunu askerlik sırasında fark eden Mostafa Seif de festivalde göreceğimiz değerli bir isim. Fransa’da amcasının restoranında çalışmaya başlayarak profesyonelleşmeye başlayan Seif Mısırlı Şefler Organizasyonu’nun düzenlediği HACE ve Amerikan Bravo TV’de Top Chef yarışmalarında birkaç kere 1. Oldu.

Johnny Goric | Filistin: Eğitimine 16 yaşında başlayan Johnny Goric daha 20’li yaşlarındayken pek çok global etkinlikte Filistin mutfağını tanıtmaya başladı. Goric aynı zamanda İsrailli ve Filistinli şeflerin dahil olduğu Chefs for Peace kuruluşunun bir üyesi. 2010’de Villeroy & Boch Culinary World Cup müsabakasını farklı etnik kökenlerden şeflerle oluşturdukları takımla birlikte kazandı. Günümüzde Legacy Hotel Group’ta yönetici şeflik yapan Şef Johnny Goric Orta Doğu mutfağının önemli bir temsilcisi olmaya devam ediyor.

FESTİVALDE KONAKLAMA

Akra Hotel

2. Uluslararası Meze Festivali’ne ev sahipliği yapan Akra Hotel otelz.com üzerinden en yüksek puanı alan otellerden biri. İlk’lerin oteli Akra Hotel’de sene boyunca birçok aktiviteyi ilk kez organize etmenin haklı gururunu yaşıyor. 471 odalı otel denize sıfır oluşuyla, kendine has kum plajı ve yine kendine ait iskelesiyle özellikle yaz aylarının vazgeçilmezi. Tesis içindeki güzellik salonu, kuaför, doktor, market ve araç kiralama hizmetlerini kullanabilir, masaj hizmetleriyle günlük hayatın gerginliğini üzerinizden atabilirsiniz.

Akra Hotel’in Başlıca Hizmetleri:

 • Bilardo ve pilates (ücretli aktiviteler)
 • Bebek bakıcısı
 • 24 saat açık resepsiyon
 • Faks/fotokopi ve emanet kasası
 • SPA hizmetleri (masaj, sauna ve kese)
 • Çocuk kulübü
 • Bowling salonu
 • Tenis kortu
 • Oyun odası
 • Konferans salonu
 • Araç kiralama
 • Kuru temizleme, çamaşırhane ve ütü hizmeti
 • Açık yüzme havuzu ve kapalı yüzme havuzu
 • Çocuk diskosu, çocuk bakıcısı
 • Alakart restoran
 • Lobby Bar
 • Ücretsiz otopark ve ücretsiz internet erişimi

Adres: Şirinyalı Mahallesi, Lara Cd. No:24, 07100 Muratpaşa/Antalya

☎️ FİYATLARI İNCELE

ALTERNATİF KONAKLAMA TESİSLERİ

Akra V Antalya: Antalya Havalimanı’ndan sadece 15 km uzaklıkta yer alan Akra V Antalya yarım pansiyon konseptinde konaklama hizmeti veriyor. Alakart restoran, açık restoran ve kapalı restoranının olduğu Akra V Antalya’nın açık yüzme havuzu ve kapalı yüzme havuzu da bulunuyor. Antalya şehir merkezine 11 km mesafedeki Akra V Antalya’ya havalimanından gelecekseniz eğer ücrete tabi olan havalimanı transfer aracı talebinde bulunabilirsiniz. SPA ve sağlık merkezinde ise fitness salonu, kese ve masaj hizmetleri mevcut. Check-in saatinin ern erken 14.00; check-out saatinin ise en geç 12.00 olduğu Akra V Antalya’da 07.00-10.00 arası kahvaltınızı yapabilir, ardından Meze Festivali’nin gerçekleşecek Akra Hotel’e doğru yol alabilirsiniz.

☎️ FİYATLARI İNCELE

The Marmara Antalya: Toplamda 232 odası ile kusursuz konaklama hizmeti veren The Marmara Antalya oteli, Antalya şehir merkezine 3 km; Antalya Havalimanı’na ise 11 km mesafede konumlanıyor. Otelin kendine ait plajında deniz, kum, güneş üçlüsünün tadını doyasıya çıkarabilir, SPA merkezinde tüm yorgunluğunuzu atabilirsiniz. SPA merkezindeki hizmetlerden bazıları, sauna, kese, buhar odası, Türk hamamı, jakuzi, fitness salonu, masaj vb. Bunun yanı sıra otelin araç kiralama ve havalimanı transfer hizmetlerinden de belli bir ücret karşılığında faydalanabilirsiniz. Kuaför/güzellik salonu, engelli odası, beach bar, restoran, açık yüzme havuzu, çocuk havuzu, masa tenisi, dalış okulu, bilardo, kütüphane vb. hizmetlerinn de olduğu otelin oda tipleri ise şöyle: Aile odası (kara manzaralı), revolving loft, standart oda (deniz manzaralı) ve standart oda (kara manzaralı).

☎️ FİYATLARI İNCELE

Club Hotel Falcon: Antalya şehir merkezinden 5 km, Antalya Havalimanı’ndan ise 17 km uzaklıkta yer alan Club Hotel Falcon, Akdeniz’in büyüleyici manzarası eşliğinde konuklarına dört dörtlük bir konaklama deneyimi vadediyor. Sabah kahvaltısı, açık büfe öğle ve akşam yemekleri, geç kahvaltı, snack ikramların vb. olduğu otel bünyesindeki Panama Restaurant’a giderek Türk ve dünya mutfaklarından en seçkin lezzetleri tatma fırsatı da bulabiirsiniz. Toplamda 275 odası ile hizmet veren Club Hotel Falcon’un SPA merkezinde ise sauna, masaj, Türk hamamı ve buhar banyosu hizmetleri bulunuyor. Standart oda (kara manzaralı), standart oda (deniz manzaralı) gibi oda tiplerinin olduğu Club Hotel Falcon’un özel plajı da bulunuyor. Gece Showları, animasyon ekibinin gösterilerini seyredebilir, disco ve barında sabahın ilk ışıklarına kadar doyasıya eğlenebilirsiniz. Aile odaları ve engelli odalarının da olduğu otelin araç kiralama, havalimanı servisi ve transfer hizmetleri de mevcut. Club Hotel Falcon’daki snack bar, snack bar, alakart restoran, açık restoran, kapalı restoran, açık büfe restoran ve havuz bara da uğrayabilirsiniz. Otelin ücretsiz aktiviteleri arasında bilardo, su topu, aerobik, tenis ekipmanları, tenis, tavla, satranç, boccia, mini futbol, dart, beach voleybol, havuz oyunları, jimnastik ve step bulunuyor.

☎️ FİYATLARI İNCELE

City Live Hotel: Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde; festivalin gerçekleşeceği yere de çok yakın bir mesafede bulunan City Live Hotel, Antalya şehir merkezinden 6,5 km ve Antalya Havalimanı’ndan ise yaklaşık 16 km uzaklıkta yer alıyor. 4 yıldızlı City Live Hotel’in oda tipleri: Superior oda, standart oda ve residence oda. Aile odaları ve engelli odalarının da olduğu City Live Hotel’de ücretsiz özel otopark, ücretsiz internet erişimi, SPA merkezi (Türk hamamı), açık yüzme havuzu ve çocuk havuzu da var. Otelin balayı çiftlerine özel sunduğu oda süslemesi, odaya şarap ikramı ve odaya meyve sepeti ikramı da mevcut.

☎️ FİYATLARI İNCELE

Sky Kamer Hotel: Antalya’nın simge yapılarından biri olan Antalya Saat Kulesi’ne 400 metre, Antalya Havalimanı’na 10 km ve Kesik Minare’ye ise 700 metre uzaklıkta yer alan Sky Kamer Hotel’in resepsiyonu 7 gün 24 saat hizmet veriyor. Ekonomik oda, standart oda, standart oda (deniz manzaralı) vb. oda tiplerinin olduğu Sky Kamer Hotel toplamda 30 odası ile aile samimiyetinde konaklama hizmeti veriyor. Otelin sunduğu imkanlardan bazıları; havalimanı servisi, transfer hizmetleri, market, SPA merkezi (Türk hamamı, sauna, kese, cilt bakımı, masaj, buhar odası), vale park hizmeti, lobby bar, alakart restoran, açık büfe restoran, kuru temizleme, ütü hizmeti, ücretsiz özel otopark, ücretsiz internet erişimi, TV odası, dinlenme odası vb.

☎️ FİYATLARI İNCELE

Yukarıda sizler için 2. Uluslararası Meze Festivali’ne katılmak için yapacağınız Antalya – Muratpaşa tatilinizde kalabileceğiniz birkaç yer önerdik. Siz de tüm özelliklerini detaylıca görebileceğiniz oteller, tesisler ve çok daha fazlası için otelz.com sitemizi inceleyebilir, istediğiniz konaklama yerine erken rezervasyon ve online rezervasyon yaptırabilirsiniz.

MURATPAŞA VE ÇEVRESİNDE GÖRÜLMESİ GEREKEN YERLER

Antalya’nın merkez ilçesi olan Muratpaşa doğal güzellikleriyle ve tarihi yapılarıyla görülmesi gereken önemli bir ilçemizdir. Roma ve Selçuklu dönemlerinden Beylikler ve Osmanlı dönemlerine kadar birçok imparatorluğa ev sahipliği yapmış Muratpaşa’da tatil yaparken bir yandan da gezmelisiniz.

Kaleiçi: Şirin ve dar sokaklarıyla tarihi dokusunu hiç kaybetmemiş bu semti görmeden tatilinizi tamamlamamalısınız. Masmavi deniziyle yat limanı Kaleiçi’ye ayrı bir hava katıyor. Buraya geldiğinizde Antalya Oyuncak Müzesi, Yivli Minare Camii, Kesik Minareli Camii ve Hadrian Kapısı’nı kesinlikle ziyaret etmelisiniz.

Düden Şelalesi: Muratpaşa’dan bahsederiz de Düden Şelalesi’nden bahsetmez miyiz hiç? Sadece Türkiye’de değil tüm dünyada ünlü olan Düden Şelalesi Lara Plaj yolu üzerinde 40 metre yükseklikten denize dökülen Karpuzkaldıran Şelalesi (Aşağı Düden Şelalesi) ve Düdenbaşı Şelalesi (Yukarı Düden Şelalesi) olmak üzere iki noktaya sahip. Gürül gürül akan sularıyla, yeşilin tonlarının mavinin tonlarına dokunmasıyla oluşan renk cümbüşüyle Düden Şelalesi’ni şimdiye kadar gezme fırsatı bulamadıysanız artık zamanı gelmiş demektir!

Antalya Saat Kulesi: 1901 yılında II. Abdülhamit için yapılan bu kare gövdeli Saat Kulesi’nin tepesinde bir çan, dört yanında da saat bulunuyor. Antalya’nın merkezinde Kale Kapısı mevkiinde bulunan ve şehrin tarihi sembollerinden biri haline gelen Antalya Saat Kulesi’ni mutlaka görmelisiniz.

Hadrian Kapısı: Bir diğer ismi Üçkapılar olan Hadrian Kapısı Muratpaşa sınırları içinde bir yer. Antalya’yı çevreleyen surlara bakıldığında bu surlar üzerinde en iyi korunan anıtsal kapılardan biri olan Hadrian Kapısı Roma döneminde İmparator Hadrianus için 130 yılında yapılmış. Eski Antalya – Kaleiçi ile Yeni Antalya – Atatürk Caddesi’ne girişi sağlayan Roma mimari harikası kapı, iki tarafındaki iki kule arasında bulunuyor.

Hıdırlık Kulesi: Roma Dönemine ait bir anıt mezarı olduğu düşünülen Hıdırlık Kulesi de Muratpaşa sınırlarındayken görülmesi gereken yerlerden bir diğeri olarak karşımıza çıkıyor. Alt katında bir oda bulunan kulenin dar merdivenlerle çıkılan üst katında ziyaretçileri geniş bir gezinti alanı bekliyor. Muhteşem bir deniz manzarasına sahip olan kulenin çevresinde pek çok kafe ve restoran bulunuyor.

Karaalioğlu Parkı: Antalya’nın en büyük parkı olan Karaalioğlu Parkı 1940 yılı civarında kurularak günümüze kadar hep yenilenmelerle daha da gelişip güzelleşmiş. İçinde çocuk oyun alanı, piknik alanı, çay bahçeleri ve mirador isimli üç büyük seyir terası barındıran parkın teraslarında Antalya’dan manzaralar göreceksiniz. Bu manzaralardan bazıları Beydağları ve Konyaaltı plajı olacak.

NOT: Yukarıda bahsettiğimiz yerler dışında Antalya Atatürk Evi ve Müzesi, Antalya Arkeoloji ve Etnografya Müzesi, Karatay Medresesi, Falez Parkı, Atatürk Parkı, Murat Paşa Camii ve Lara Plajı Muratpaşa’da görmeniz gereken diğer yerler arasında.

MURATPAŞA’DA YAPILACAK AKTİVİTELER

 • Kaleiçi’nin daracık sokaklarındaki eski evleri keşfedin.
 • Atatürk Evi’ni ziyaret edin ve Atatürk’ün zamanında soluduğu havayı bizzat soluyun.
 • Deniz manzaralı Hıdırlık Kulesi’ni gezdikten sonra yakınlarındaki Karaalioğlu Parkı’nda bol bol oksijen alın.
 • Dalış seviyorsanız su altı dalışı için ideal olan Muratpaşa’yı mutlaka değerlendirin.
 • Hayatınızda gördüğünüz göreceğiniz en doğal güzelliklerden Düden Şelalesi’nde fotoğraf çekilin.

MURATPAŞA’YA NASIL GİDİLİR?

Antalya’da bulunan Muratpaşa’ya hava yolu ve kara yoluyla ulaşmak mevcut. İki güzergahı da ayrı ayrı incelersek iki farklı rotamız olacak;

Hava yolu: Antalya Havalimanı’nda uçağınızdan indikten sonra her saat başı düzenli olarak kalkan otobüs ve minibüsler yoluyla Muratpaşa’ya kolayca ulaşabilirsiniz.

Kara yolu: Uçak yerine otobüsle Antalya’ya gitmeye karar verirseniz Antalya Şehir Otogarı’nda ineceksiniz. Sonrasında otobüs firmanızın şehir içi servisleriyle Muratpaşa’ya rahatça ulaşmanız mümkün.