Öneriler

Seyahat Trendleri, Online Otel Rezervasyonu

Tatil kelimesini duymak birçok kişinin hayallere dalmasına yetiyor bile. 2016 yazını yarıladığımız şu günlerde birçok kişi yaz tatilini çok planladı fakat son dakika yaz tatili planlarını yapmak için internet sitelerinden fiyat araştırmaları yapanlar da hiç azınlıkta değil.

Herkesin farklı bir tatil anlayışı olduğunu bilen seyahat acenteleri ve turlar da kullanıcılara farklı alternatifler sunarak, internet üzerinde rekabetin en yoğun olduğu bu alanda öne çıkmaya çalışıyorlar. Fakat bazen acenta ile tatil gitmek çok daha pahalı bir tercih olabiliyor, bu durumda online otel rezervasyon siteleri ön plana çıkıyor. Bu siteler aracılığıyla lüks otelden hostele, aparttan stüdyo daireye kadar bir çok farklı konaklama seçeneklerini uygun fiyata yakalayabilirsiniz. İster son dakika gezgini, ister seyahatini aylar öncesinden planlayarak gezen bir turist olsanız da, herkes seyahat bütçesini iyi yönetmek istiyor ve seyahatlerdeki en büyük kalem olan konaklama bütçesini minimumda tutmak sizin şehirleri daha keyifli gezerek eğlenmeniz için daha çok vakit ayırmanız anlamına geliyor.

2016 yılının ilk yarısını incelediğimizde gezginlerin hızlı otel rezervasyon araçları kullanmak için yenilikçi yollar aradığını, otellerin misafir çekmek için politikalarında değişimlere gittiğini, bazı bölgelerde fiyatların giderek düştüğünü ve giderek popülerleştiklerini çıplak gözle gördük.

Antalya Otelleri Otelz.com

Online Otel Rezervasyonu Nasıl Yapılır?

Gün geçtikçe yeni nesil teknolojiye alışıyoruz. Öyle ki yapacağımız seyahatlerde bile onlarca aplikasyonu kullanarak planlama yapıyoruz. Geliştirilen teknolojiler ile otel rezervasyonları da giderek kolaylaşıp zamandan tasarruf yapılmasını sağlarken en uygun otel seçeneklerini size sunmaktalar.

Rezervasyonda ilk adım otel seçimi. Otelz.com’un gelişmiş arama motoru sayesinde taleplerinize bağlı olarak otelinizi seçebilirsiniz. Arama sayfasının üstünde göreceğiniz  “Filtrele” sekmesini kullanarak gösterilen otel sayısını istediğiniz kriterlere göre azaltabilirsiniz. Buradan otelin yıldız sayısı, gecelik fiyat aralığı, otelin konumu ve ziyaretçi değerlendirme puanı gibi filtreleri kullanabilir arama sonuçlarında çıkan binlerce oteli taleplerinize bağlı olarak sayısını azaltarak seçim yapabilirsiniz.

Otelz.com Ön Ödemesiz Otel ve Tatil Rezervasyonu

Otelinizi ve tarihinizi seçtiniz, rezervasyon yapmak istiyorsunuz. Müsait odaları seçerek  “Rezervasyon yap”  diyebilir “sigara”, “yatak tercihi”, “özel notlar” gibi alanları kullanıp tercihlerinizi belirtebilirsiniz.

Otel rezervasyonunu gerçekleştirdiniz, yaptığınız rezervasyonun onayını açılan sayfadan göreceksiniz dilerseniz “Onayı yazdır” linkinden yapmış olduğunuz rezervasyonunuzun çıktısını da alabilirsiniz.

1 comment

  1. güzel bir yazı olmuş,fakat birkaçda öneri olsaydı daha iyi olurdu,bölge ve otel önerisi