Türkiye

2016 Yazı Yurtiçi Seyahat Önerileri

Malum bu yıl ülkemizde varolan olaylardan sebep ülke içi turizm oldukça büyük yara aldı. Haliyle birçok otel de ya el değiştirmeye ya da krize fiyatları düşürerek direnmekte. Döviz pahalı yurtiçi otelleri de ucuzlayınca ülkemizde tatil yapmak yurtdışında tatil yapmaktan çok daha ucuza malolmaya başladı. 

Bu yılın öne çıkan destinasyonları her yıl olduğu gibi yine Bodrum, Çeşme, Marmaris ve Antalya olacak, peki fırsat bu fırsat Doğu Karadeniz’i, Vadi Alaçatı’yı, Cunda’yı ya da Barbaros köyü’nü çok daha ucuza görmek istemez misiniz?

İşte Otelz ekibi tarafından 2016 yazında öne çıkacak bölgeler

Alaçatı

Görsel: Alaçatı Kapari Otel

Görsel: Alaçatı Kapari Otel

Ege’nin her detayıyla sizi içine çeken Alaçatı sadece keyifli sokakları, taş evleri ya da sörf merkezi olması ile değil benzersiz bir organik yaşam alanı ile misafirlerini huzura davet ediyor. Çeşme ile Urla arasında kalan bölgeye kurulmaya çalışılan İtalya’nın Toskana Vadisi’ne benzetilen bölgenin en öne çıkan yeri “Vadi Alaçatı” 80 dönüm arazi üzerine kurulu tam bir doğa harikası. Bölgeyi Alaçatı otellerinde kalarak günübirlik olarak ziyaret edebilirsiniz.

Cunda

Cunda-Ayvalik

Altın sıvı zeytinyağının başkenti Ayvalık’a bağlı Cunda ya da Alibey Adası taş kahvede içilecek sakızlı kahvesi, Bay Nihat’ta yiyeceğiniz akşam yemeği ya da youtube fenomeni bodyci meşhur lokumcudan alacağınız İzmir lokumu ile size unutmayacak bir tatil sunacak.

Cunda otellerinde kalarak, taş evlerin arasında doğanın mis kokusunu içinize çekip, köyü dolaşabilirsiniz.

Barbaros Köyü (Tekirdağ)

rekfoto - orange

Görsel: Gocay Bağları

Pek kimseciklerin bilmediği fakat Trakya Bağ Rotası sayesinde varlığını öğrendiğimiz Barbaros Köyü, son yıllarda yerel şarap üreticilerinin pitoresk üzüm bağları ile adını belli bir kısma şimdiden duyurmuş bile. Barbaros Köyü’ne giderken yolda Tekirdağ civarındaki kasaba ve köylerin içerisinden geçeceksiniz ve birbirinden güzel görüntülere, tabi ki lezzetlere tanıklık ediyor olacaksınız.

Doğu Karadeniz

borcka-karagol

Dokusunu günümüze kadar koruyan ve tertemiz doğasından ödün vermeyen yapısıyla bize göre ülkemizin en güzel bölgelerinden biri olan Doğu Karadeniz’de Maçhael, Ayder, Kavrun Yaylası, Galler Düzü ve Karagöl gibi doğa harikalarını görebilirsiniz. Doğu Karadeniz turunuza İstanbul’dan Trabzon’a yapacağınız 1,5 saatlik sonrasında başlayabilirsiniz.