Aktiviteler Türkiye

12. D-Marin Klasik Müzik Festivali

Uluslararası orkestralardan klasik müzik topluluklarına, Türkiye’nin önde gelen orkestralarından dünyaca ünlü müzisyenlere kadar 3800’ü aşkın müzisyene ev sahipliği yapan, Bodrum‘un dünyaca ünlü-ödüllü festivali Uluslararası D-Marin Klasik Müzik Festivali, bu sene 20-27 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşiyor.

Bodrum’un en güzel koylarından biri olan Turgutreis’te bulunan marina, aynı zamanda sosyal ve kültürel etkinliklere de ev sahipliği yapıyor.

Türkiye’nin en büyük marinalarından biri olan D-Marin’de alışveriş merkezinden restoran ve kafeye, sinemadan spor salonlarına, amfi tiyatrodan gezi parkuruna kadar birçok yaşam alanı bulunuyor.

Uluslararası-D-Marin-Klasik-Muzik-Festivali-768x384

Geçtiğimiz yıl sanatsal programlama ve planlamasını Pozitif’in üstlenmesiyle beraber Turgutreis’in dışına çıkan festival, bu yıl 8 güne uzayan zengin programıyla Bodrum yarımadasının tümüne yayılıyor. 12. Uluslararası D-Marin Klasik Müzik Festivali’nde uluslararası orkestraların ve dünyaca ünlü müzisyenlerin yanı sıra genç isimler de yer alıyor.

Açılışı, İdil Biret’in Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası ile 20 Ağustos’ta D-Marin Turgutreis Ana Sahne’de vereceği konserle yapılacak olan festivalin programında;Londra Oda Orkestrası, Zürih Tonhalle Orkestrası gibi önemli orkestralar ile Fazıl Say & Genç Yıldızlar; ayrıca Monica Molina, Lura gibi isimler kesinlikle kaçmaz isimler var.

12. Uluslararası D-Marin Klasik Müzik Festivali, konserlerin yanı sıra klasik müzik eşliğinde düzenlenecek çocuk ve  yemek atölyelerinin, açık hava film gösterimlerinin, büyüklere masal dinletilerinin ve bir çağdaş sanat sergisinin de yer aldığı, farklı disiplinleri bir araya getiren programıyla yaz tatili için kaçırılmayacak bir destinasyon festivali olmaya hazırlanıyor.

Uluslararası D-Marin Klasik Müzik Festivali’nin tüm bilet gelirleri Tohum Otizm Vakfı’na ve Bodrum Sağlık Vakfı’na bağışlanıyor.